Nejoblíbenější fantastické literární milostné páry

Jako čtenáři (a hlavně čtenářky) máme rádi, když se postavy v knihách mají rády. Když to mezi nimi jiskří tak, že zažehnou plamen i v našem srdci. A které milostné dvojice máme nejraději?

Kate Danielsová a Curran Lennart (Ilona Andrews: série Kate Daniels)
Kate je drsná, ale Curran se jí hravě vyrovná. Jeden pro druhého udělají cokoliv – klidně by za svého druha položili i život. Ačkoliv mají svých problémů dost, nezapomínají na druhé. Po vtipném namlouvacím rituálu (kterému předcházelo ještě vtipnější seznámení „Načičiči“) bylo jasné, že se k sobě tyto dvě osoby dokonale hodí. (doporučuje Cukýna)

 

Vicki Nelsonová a Henry Fitzroy (Tanya Huff: série Krevní pouta)
Drsná vyšetřovatelka s mužským přístupem, a to i k sexu, a výškou malý čtyřistapadesát let starý upír, který zemřel velice mladý. Kdo by jeho kouzlu nepropadl? Kdo jiný by byl ideálním autorem románů pro ženy? I muži před ním padají na kolena. Krevní pouta jsou série detektivek s mimořádným jiskřením mezi hrdiny, upířina pro dospělé. (doporučuje Finka)

 

 

 

Diana Bishopová a Matthew Clermont (Deborah Harknessová: trilogie Čas čarodějnic)
Svazek čarodějnice a upíra je trnem v oku mnoha magickým bytostem, které vidí v jejich vztahu provinění proti Smlouvě. Ta už existuje stovky let a zakazuje jakékoli sbližování mezi bytostmi různého druhu. Jenže je tu ještě záhadná Ashmoleova alchymistická kniha, která ukrývá nejedno tajemství o původu druhů a všechny bytosti po ní pátrají. Řízením osudu je Diana osobou, které se dostane do rukou a na Mattheuowi je, aby ji udržel naživu. (doporučuje Czistoslava)

 

 

 

 

Percy a Annabeth (Rick Riordan: série Percy Jackson)
Polobohové Percy Jackson a Annabeth Chaseová, totální protiklady, si nemůžou dopřát normální středoškolské rande, aniž by museli hledat ztracené božské artefakty či eliminovat otravnou stvůru. Přežili válku, okusili bolest, ztrátu, sáhli na dno svých sil a absolvovali dobrodružství, které jejich vzájemný vztah posunulo na novou úroveň. Nejsou jen středoškolské hrdličky, ale osudem si předurčený pár, kterému Afrodita, bohyně lásky, předpovídá legendární milostný příběh. (doporučuje Kometa)

 

 

 

 

Nowak_Jina-rasa

 

 

 

Adreen a Ulrika (Jenny Nowak: Jiná rasa, Noční lovci)
Mladá řeholnice Ulrika, která pevně věří v boží dobrotu a lásku, spatří v kobce uvězněného Adreena, velmi mladičkého potomka „Jiné rasy“, napůl boha, napůl šelmu. Je nadlidsky krásný, nevinně krutý a odsouzený k smrti. I přes značnou nesourodost se mezi těmito dvěma mladými bytostmi zrodí pouto tak silné, že jej nepřetrhne ani dlouhé odloučení. Největším nepřítelem se nakonec stává čas.  (doporučuje Kristina)

 

 

 

Briggs_Smrtici-zar

 

 

 

Charles a Anna (Patricia Briggs: série Alfa a Omega)
Obecně mám ráda, když se pár navzájem ovlivňuje a čtenář je v rámci série vidí růst. Anna se zpočátku může zdát (a sama se tak vidí) slabá, ale je to vlkodlak Charless, který ji upozorní na to, že je to právě naopak, že ona se před nikým nesklání, přestože má strach. Charles je sice pořád nemluvný zabiják, ale Anna obrušuje jeho ostré hrany. (doporučuje Renča)

 

 

 

JC_Nita

 

 

Anita a Jean-Claude (Laurell K. Hamiltonová: série Anita Blakeová)
Upíří popravčí a upíří vládce města, kterého na ten pomyslný trůn v St. Louis dosadila neúmyslně právě ona. Tvrdohlavá Anita okouzlujícímu Jean-Claudovi dlouho odolávala, vběhla raději do náruče vlkodlakovi, přesto ji nepřestával fascinovat. Naštěstí autorka na konci Cirkusu prokletých zadržela Anitinu ruku… On je její ochránce i prokletí, ona jeho svědomí, zdroj radosti i zlosti. Před zraky upířího světa jsou pán a služebnice, skutečnost je daleko komplikovanější. (doporučuje Renča)

 

Zdroj obrázků: deviantart.com, Fantom Print, Netopejr, Marvel