Nové knihy za červenec 2014

V první prázdninovém měsíci nás Baronet vyhnal na Šibeniční vrch, Beta vyslala Golemu a džina do New Yorku, CooBoo s Padlými anděli připravil Armageddon, IKAR nabídl Noční rozkoše. A neměla bych zapomenout na další dobrodružství Drakie, ani na druhou Temnou hrdinku a hororový román Asylum z Joty.

 

Wecker_Golema
Helene Weckerová: Golema a džin v New Yorku
V New Yorku roku 1899 se záhadným způsobem ocitnou dvě nadpřirozené bytosti. Šava je golema, bytost z hlíny, která po smrti svého pána dorazí do Ameriky sama. Ahmad je džin, stvoření z ohně, zrozené v syrské poušti. Před staletími ho beduínský kouzelník uvěznil v měděné láhvi a klempíř v dílně na Manhattanu ho z ní náhodně vypustí. V neznámém městě mezi přistěhovalci se golema i džin snaží přizpůsobit okolí a zatajit svou totožnost. Realistické vylíčení obyčejných lidí, onoho neopakovatelného tavicího kotle, ve kterém se z různých národností stávají Američané, v kombinaci s čirou fabulací bájných postav, vytváří vynalézavý a vzrušující příběh.
Vydal: Beta-Dobrovský; 2014
Překlad: Vladimír Medek
Vazba: pevná
520 stran / 469 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Roux_Asylum

 

 

Madeleine Rouxová: Asylum
Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie.
Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.
Vydal: Jota; 2014
Překlad: Jan Kozák
Vazba: pevná
304 stran / 368 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

 

Thomas E. Sniegoski: Padlí andělé 5 – Armageddon
Satan, Pán stínů, rozpoutal na světě nekonečné zlo a stvořil své vlastní peklo na Zemi. Jediná naděje na spásu lidstva tkví v Aaronovi, jeho milované přítelkyni a ostatních Nephilim. Tito andělští válečníci musejí ochránit civilizaci a vrátit světu Boží lásku. Ale Aaron byl těžce raněn a zdecimovaná parta je nyní rozprášená a jednotliví členové se skrývají. Temná hvězda má vládu na dosah ruky. Mají Aaron a jeho přátelé dost víry, aby přežili, nebo dokonce zvítězili?
Vydal: CooBoo; 2014
Překlad: Anna Stejskalová
Vazba: brožovaná
472 stran / 299 Kč
Koupit knihu

 

 

Jordan_Drakie_Bez-dechu

 

 

Sophie Jordanová: Drakie 4 – Bez dechu
Azurka opustila na několik týdnů svůj kmen a vyrazila s rodiči na dovolenou, na které si má vyzkoušet, jestli dokáže zapadnout mezi lidi. Příští rok se má totiž vydat na cesty – nejdřív chce vidět oceán a teprve potom hodlá zaujmout svou dospělou roli mezi drakii. Jenže se nachomýtne k nehodě, při které málem utone jedna lidská dívka, a potká Tatea, nejúžasnějšího lidského kluka, jakého kdy viděla. A všechno je najednou úplně jinak…
Vydal: Cooboo; 2014
Překlad: Magdalena Stárková
Vazba: pevná
120 stran / 149 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Kenyon_Nocni-rozkose

 

Sherrilyn Kenyonová: Noční rozkoše
Možná vypadá jako upír, ale jeho cílem je chránit lidi, ne pít jejich krev. Za dva tisíce let nenašel Kyrián Thrácký nikoho, kdo by v něm vzbudil touhu získat zpět svou duši a stát se znovu člověkem – dokud nepotkal Amandu. A když se ti dva štvou ulicemi New Orleansu, aby polapili smrtelně nebezpečného nepřítele, bojují také za to, aby dokázali uvěřit v pravou lásku a společnou budoucnost.
Vydá: IKAR; 2014
Překlad: Alena Chejnová
Vazba: pevná
344 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Duncan_Sibenicni-vrch

 

Lois Duncan: Šibeniční vrch
Sedmnáctiletá Sarah Zoltanneová se proti své vůli ocitá v městečku Crest Pine, kam se její matka přestěhovala za svým partnerem. Konzervativní starousedlíci nevítají nové sousedy s otevřenou náručí a Sarah se v místní střední škole cítí jako vyvrhel.
V předvečer svátku Všech svatých se pořádají tradiční studentské oslavy a Sarah, v naději, že konečně získá kamarády, ochotně souhlasí s rolí věštkyně budoucnosti. Její přesvědčivý výkon má obrovský úspěch a Sarah zdráhavě souhlasí, že bude ve hře pokračovat. Nevinná zábava se však změní v noční můru. Spolužáci podezírají Sarah z čarodějnictví a chtějí ji vystrašit. Nakonec ale podlehnou davové hysterii a chystají se napodobit zfanatizovaný dav, který koncem 17. století oběsil v nedalekém Salemu devatenáct údajných přisluhovačů ďábla…
Vydal: Baronet; 2014
Překlad: Jiřina Stárková
Vazba: vázaná
212 stran / 279 Kč
Ukázka

Gibbs_Ruze-podzimu

 

Abigail Gibbsová: Růže podzimu (Temná hrdinka 2)
Autumn Roseová má šanci zachránit svět, který miluje. Co všechno však kvůli tomu bude muset obětovat?
Autumn Roseová žije v ospalém přímořském městečku, ale hluboko pod povrchem jejího klidného života jsou pohřbena temná tajemství. Její babičku kdosi zavraždil a živá londýnská společnost, v níž vyrostla, je nyní pro Autumn jen vzdálenou vzpomínkou. A co hůř, v nové škole se jí všichni vyhýbají a posmívají – kvůli podivným vířícím znamením na kůži, která jí brání zapadnout do davu.
Pak se ale ve škole objeví hezký mladík, který má na pokožce stejná znamení jako Autumn, a obrátí její svět vzhůru nohama. Autumn je mezi spolužáky náhle populární, což ale vede k nebezpečí, že někdo odhalí její tajemství. Ještě horší je však vracející se sen o dívce, kterou se chystá svést velmi temný princ… a Autumn musí přijít na to, jak ji zachránit, než bude pozdě.
Vydal: Knižní klub; 2014
Překlad: Jana Chartier
Vazba: brožovaná
352 stran / 359 Kč