Rozhovor s redaktorkou XIX: Kristina

Už nějakou dobu můžete číst na Dětech noci články od Kristiny Haidingerové, zejména příspěvky do hudební rubriky, ale i literární recenze, reportáže a rozhovory. Můžete ji ovšem znát i jako autorku upírského hororu Ti nepohřbení. Položila jsem Kristině několik otázek, abychom ji lépe poznali :)

Kristina_HaidingerOdkud jsi?
Někdy si připadám, že z Marsu, že jsem měla být mimozemšťan, nebo alespoň kluk :-) Ale rodný list říká, že jsem se narodila v Příbrami. Důkazem mi budiž fakt, že v tomto českém Palermu trčím doposud.

Co tě živí?
Bohužel práce:-) Naštěstí pracuji v zajímavém prostředí dealerů domácích spotřebičů, které disponuje moderní kuchyní pro zákazníky i zaměstnance, což vzhledem k mé lásce k vaření i jídlu docela oceňuji

Co tě přivedlo k fantastickému žánru?
Mohou za to asi tři prvotní vlivy: dětský film Nekonečný příběh, který mě fascinoval tak, že jsem k němu jako malá namalovala několik obrazů, pak to byly pořady s Jiřím Grigarem, které mě přiměly čučet na hvězdy a vymýšlet si nové světy, a nakonec kniha Dracula, která ventilovala moji temnou stránku a touhu po násilí.

Vzpomeneš si, kdy a jak jsi web Děti noci objevila?
Nějak před třemi lety, když jsem hledala informace o spisovatelce Jenny Nowak, pár měsíců nato mi vás připomněla jiná autorka – Hanina Veselá, když jsem zase pátrala po horrorových webech.

Vyjmenuj tři knihy, které tě nejvíc ovlivnily.
Kladivo na čarodějnice, Bídníci a 120 dnů sodomy.

Jaké jsou tvoje tři nejoblíbenější filmy nebo seriály?
Z filmů jednoznačně Interview s upírem, Legenda o vášni a Mé soukromé Idaho, ze seriálů pak Akta X, Pravá krev a – jak jinak – Hry o trůny, i když ty mám raději knižně.

Jakou posloucháš hudbu a jak moc ji k životu potřebuješ?
Poslouchám „hand made“ hudbu všeho druhu – od klasiky přes filmové soundtracky, pagan, country, až po grindcore nebo death metal. Hudba mě silně ovlivňuje už od útlého dětství, takže se bez ní nedokážu obejít. Veškerá má tvorba je závislá na jejích účincích.

Co tě na webu Děti noci nejvíc zajímá?
Prakticky vše – jsem zvědavá jak opice :-)

Co tě přivedlo k tomu stát se redaktorkou Dětí noci?
Tak s nabídkou jsi přišla ty. A když jsem viděla tu dlouho strádající, články postrádající rubriku Hudba, byla to výzva, které nešlo odolat.

Na co fantastického se v nejbližší době těšíš nebo chystáš?
Určitě na ErotiCon, kde kromě divadla, koncertu a zajímavých přednášek také proběhne křest mé druhé knihy – historicko-erotického románu Richardovy živé hračky, a pak na listopadový HorrorCon, který se asi jako jediný soustřeďuje čistě na v Čechách stále nejvíce opomíjený žánr.

Foto: Neira Lohikäärme

Články redaktorky