Kresley Cole

V České i Slovenské republice si měli možnost přečíst díla spisovatelky Kresley Cole zatím pouze čtenáři historických milostných romancí. Od června letošního roku se s její tvorbou mohou seznámit i čtenáři romancí s vlkodlaky, upíry a dalšími stvořeními noci. Představujeme vám autorku světa Lorů.

Kresley Cole toho o sobě moc neprozrazuje. Pochází z oblasti New Orleans, a než se pustila do psaní historických a poté paranormálních romancí, věnovala se vrcholové atletice a trenérství a vystudovala angličtinu na univerzitě v Alabamě. Během studia se seznámila se svým nynějším manželem Richardem, Švédem a finančním analytikem. Spolu s několika psy a kočkou žijí v městě Windermere na Floridě. Věnuje se jachtaření a vodním sportům a ráda cestuje po světě. Navštívila například deštné pralesy Střední Ameriky i nejsevernější cípy australského Queenslandu.

S fanoušky autorka komunikuje přes své webové stránky, fórum, Twitter i Facebook. Na svém webu odpovídala na dotazy fanoušků, například na:

Proč jste zasadila děj série o Lorech do New Orleans?
Protože nevím o žádné jiné paranormální sérii, která se odehrává přímo v NO. Jen vtipkuju. K Městě půlměsíce (Crescent City je oficiální přezdívka New Orleans – pozn. red.) mě toho stále mnoho pojí. Mám tam příbuzné a vyrostla jsem ani ne dvě hodiny od města, strávila jsem tam velkou část svého dětství. Jedny z mých nejranějších vzpomínek jsou zápasy týmu Saints, hudba a zpěv v ulicích – ne můj zpěv, nejsem totiž krutá vůči ostatním.

New Orleans jsem zvolila také proto, že Lorové s městem dokonale splynou. Napadlo mě, že jakákoli dvounohá bytost z říše Lorů (a v poslední době přemýšlím, že i bytost s více končetinami) by klidně mohla kráčet po Bourbon Street nepoznaná, protože po městě pořád chodí lidé v maskách a kostýmech. Takže dokud se budou lidé převlékat na maškarní za nadpřirozené bytosti, pak se nadpřirození Lorové mohou převlékat za lidi převlečené v kostýmech a maskách.

Navíc pokud by kdokoli viděl cokoli podivného (například valkýru, která vyskočila z chodníku až na střechu domu), pak by to pravděpodobně sváděli na příliš velké množství alkoholu. Mí přátelé a já jsme už viděli mnoho věcí, které jednoduše nemohly být skutečné, ale všechny vidiny i slyšiny jsme dali za vinu přílišnému množství koktejlů.

Vidina: tříoká mluvící potulná kočka.
Vysvětlení: Hand Grenade (koktejl typický pro New Orleans, prodávaný v zelené plastové nádobě ve tvaru ručního granátu – pozn. red.)
Případ uzavřen.

Tvorba:

V říši Lorů
Svět Lorů nám představuje společnost bytostí, o nichž jsou lidé už celé věky přesvědčeni, že žijí jen v legendách. Upíři, Lykajové (jak se nazývají vlkodlaci), fúrie, čarodějnice, valkýry i duchové jsou ovšem velmi reálnou součástí našeho světa.

romány*
1. A Hunger Like No Other (2006) – Hlad jako žádný jiný
2. No Rest for the Wicked (2006) – Zabít nebo milovat
3. Wicked Deeds on a Winter“s Night (2007) – Závod o život
4. Dark Needs at Night“s Edge (2008) – Nedostižný přízrak
5. Dark Desires After Dusk (2008) – Temné touhy
6. Kiss of a Demon King (2009)
7. Pleasure of a Dark Prince (2010)
8. Demon from the Dark (2010)
9. Dreams of a Dark Warrior (2011)
10. Lothaire (2012)
11. Shadow“s Claim

Novely*
0. The Warlord Wants Forever (2006) – Vojevůdcova věčná touha (český překlad vyšel jako součást knihy Hlad jako žádný jiný)
6.1 Untouchable (2009)

* čísla určují pořadí, v jakém by se měly příběhy číst

Arcana Chronicles
1. Poison Princess (2012)

Paranormální série pro mládež, která představuje čtenářům šestnáctiletou Evie Greenovou, kterou souží vize o přicházející apokalypse. Konec světa, jak ho Evie doteď znala, v ní probudí nadpřirozené schopnosti, které využije v boji proti zlu zosobněnému oživlými postavami z tarotové Velké Arkány.

Zdroje:
databazeknih.cz
thearcanachronicles.com
wikipedia.org
kresleycole.com
fantasticfiction.co.uk