Cony jaro 2011

Přehled akcí a setkání fanoušků sci-fi, fantasy, šermu, anime či her na letošní jaro.

HraFa víkend na Jablonné

Klub Hafan Benešov za podpory ASF Asociace Fantasy, o. s. pořádá 25. -27. 3. 2011 herní víkend v Jablonné nad Vltavou. Můžete se těšit na dny plné deskovek, airsoftu a sportovních her.
Více informací zde.

Burza šermířů

Moravská metropole 26. března opět po roce přivítá šermíře, řemeslníky, prodejce, výrobce, vystavovatele, přátele středověku, LARPu, Living History i Fantasy.
K vidění i zakoupení: zbraně, zbroje, kostýmy, luky, kuše, stany, keramika, šperky, knihy, boty, kožené doplňky a výrobky, medovina, látky, orient, bazar SHŠ, kůže, sklo…
Web

Veletrh LARPu

1. a 2. 4. se v Brně (již potřetí) uskuteční prezenční veletrh LARPu, pod taktovkou občanského sdružení Moravian LARP.
Veletrh má široké veřejnosti osvětlit pojem LARP. Dále pak si klade za cíl seznámit návštěvníky s připravovanými akcemi, ukázat jim kostýmy, rekvizity, apod.
Kromě návštěvy prezentačních stánků bude možné shlédnout videoprojekce, výstavu fotografií, poslechnout si hudební skupiny, shlédnout tanec a šerm a mnoho dalšího.
Více informací zde.

SlavCon

Po roční pauze se na bratislavskou scénu opět vrací SlavCon (8. -10. 4.); letos ještě větší, nabitější a plný zajímavých hostů.
SlavCon je festival slovanské mytologie, historie, fantasy, sci-fi a her. V třídenním programu najdete různé přednášky, diskuze a workshopy z těchto oblastí, vystoupení či soutěže. V přátelské atmosféře máte možnost poznat osoby se stejnou krevní skupinou, strávit čas na přednáškách, hraním her, v čajovně nebo jen tak posedáváním v dobré společnosti.
Tématem letošního – již pátého – ročníku SlavConu je "Magie a technologie".
Web

ElfCon

Již dvanáctý ročník menšího fantasy conu se letos uskuteční 15. – 17. 4., již tradičně v Havlíčkově Brodě.
Jeho celkové pojetí i tradice zůstaly nedotčené – můžete se těšit na zbrusu nové přednášky, originální LARP, chutné tousty, deskovky, průběžnou zpětnou i dopřednou vazbu u dobrého jídla, trochu té hudby a kultury a hlavně a především na klidnou a přátelskou atmosféru, která je Elfconu vlastní.
Web

Animefest

Pro moravské fany bude letošní jaro opravdu nabité. Jako další jim conové vyžití nabízí Animefest, pořádaný 8. -10. 5. v Brně.
Animefest je každoroční setkání fanoušků japonského komiksu (mangy) a animovaného filmu (anime). Jedná se o nejstarší a největší samostatný anime con v ČR. Každý rok nabízí Animefest kvalitní přednášky, zábavné soutěže, praktické workshopy a promítání nových i starších anime a ani letošní ročník nebude výjimkou.
Program a bližší informace naleznete na stránkách Animefestu.

Tim Burton’s Night

20. 5. se v brněnském klubu Brooklyn uskuteční Noc Tima Burtona, párty určená všem fanouškům jedinečného Tima Burtona a jeho výtvorů.
Ať už je vaším favoritem Střihoruký Edward, přicházíte v míru, abyste ovládli planetu Zemi, anebo jste se rozhodli ukrást Vánoce, toto je místo právě pro Vás!
Přijďte v kostýmu! Převtělte se do své oblíbené postavy z některého z mnoha Burtonových filmů a užijte si skvělou párty.
Info na Facebooku.