Hellsing – nejlepší upírský komiks

Pojďte s námi náhlednout do světa japonských upírů, tam kde se odkrývá celá pravda o upírském rodu. V komiksovém díle nazvaném Hellsing. To vše a ještě víc v podobě překladů do češtiny.

hellsing_komiks_01

Mysleli jste si, že neexistují? Mysleli jste si, že chodit do kostela je k ničemu? Tak to jste mysleli sakra blbě!

Nejdřív bychom si měli ujasnit rozdíl mezi manga a anime. Manga je komiksový styl, velmi oblíbený zejména ve východní Asii. Anime je převední tohoto stylu do animační podoby na plátna kin, dvd, televize atd.

Svět se začal měnit, ghůlové si dělají co chtějí, jejich vládci mocní upíři též. Je čas, aby všechny církve zaktivovali své organizace a zaútočili dřív, než svět upadne do temnoty. Tady se mi zalíbil nápad, že každá křesťanská organizace má svojí protiupírskou složku. Takže ji mají katolíci (Iscariot – Vatican Section XIII), protestanti (Order of Protestant Knights)?

A právě série Hellsing se zaměřuje na Order of Protestant Knights, konkrétně na agenturu Hellsing a na jejich tajnou ultimátní „zbraň“. Jejich zbraní je modifikovaný nesmrtelný Alucard, který je poslouchá na slovo. Přesto ho používají jen když je to nevyhnutelné, protože by mohl nadělat spoustu škody (sice je to nepravděpodobné, ale i kvůli té malé mizivé šanci to nestojí za to). Největší srandy si člověk užije, jak tato manga série bourá všechny klišé a zažité představy o upírech. Proč si myslíte, že byli vojáci třetí říše neporazitelní? Tak a dost o příběhu, ten je vážně skvělý, Alucard též, běžte si to přečíst!

Hellsingu bylo vydáno zatím celkem 75 alb. Samozřejmě, že další se připravují. V češtině je přeloženo 5 alb na Manga česky.

PS: Pozornější si všimli zvláštnosti v „Alucard“, ano je to ON!