Na Comic-Con Junior v Brně dorazí Superman i hvězda Star Treku (PR)

Už za pár týdnů se na Výstavišti Brno uskuteční druhý ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior. Na víkend 21. a 22. října proto do moravské metropole zavítají hvězdy z oblíbených filmů a seriálů, počítačových i deskových her nebo komiksů a literatury především v žánru sci-fi a fantasy. Mezi nimi třeba legendární Clark Kent či jedna z hlavních postav seriálu Star Trek: Enterprise.

 

„Mám velkou radost, že můžeme prozradit jména dalších hvězdných hostů! Druhý ročník naší populární akce bude totiž zajímavými jmény nabitý. Fanoušci se mohou těšit na ikonu seriálu Superman, amerického super hrdinského herce Deana Caina. Ten si mimochodem zahrál i v seriálu Beverly Hills 90210 jako přítel Brandy Rick,” uvádí k programu Pavel Renčín, marketingový ředitel z Active Radio, které akci pořádá. „Náš pop-kulturní víkend doplní Connor Trinneer, další Američan, který si zahrál v letech 2001–2005 jednu z hlavních postav seriálu Star Trek: Enterprise, a to komandéra Charlese Tripa Tuckera. Ve stejné dekádě se taky objevil v celkem deseti epizodách seriálu Hvězdná brána: Atlantida jako Wraith Michael Kenmore,” doplňuje Renčín. Connor Trinneer se tak přidá ke „kolegovi” z Hvězdné brány, Michaelu Shanksovi. Ten byl vůbec prvním odtajněným jménem letošního programu, jedná se o představitele postavy doktora Daniela Jacksona.

Protože brněnský Comic-Con Junior nabízí hlavně rozšířený program pro mládež, nebudou na akci chybět i herci ze známých českých pohádek. Představitel řady televizních princů a králů Jan Čenský dorazí třeba po boku Ivany Andrlové, známé herečky, ale i dabérky, nebo Nadi Konvalinkové.

Setkání s filmovými a komiksovými hvězdami i youtubery samozřejmě doplňuje v průběhu víkendu i soutěž v cosplay, tedy v převlecích oblíbených postav a ikon, arkádovky, videohry, workshopy, výstavy nebo virtuální realita. „Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura, Star Wars, Stargate, Pán času i další sci-fi, samozřejmě nebudou chybět ani Harry Potter, Pán prstenů a jiné fantasy,“ doplňuje Václav Pravda, programový ředitel festivalu.

Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavé povídání o videohrách, komiksových světech, primárně Marvel a DC, o literárních světech i populární vědě a technice nebo na speciální expozici od Hvězdárny a planetária Brno.

V uličce Artist Alley budou prezentovat i prodávat svá díla tvůrci a umělci z různých zemí. Na místě si bude možné koupit merch spojený s populárními franšízami.

Videoherně a deskoherně bude vyhrazena plocha až 2000 m2. V rámci obří videoherny budou představeny nové i retro konzole, virtuální realita, ale také herní počítače nebo notebooky, deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy. Nedílnou součástí Comic-Conu Junior bude opět i velká Pokémon zóna s turnaji, burzou kartiček a dalším programem.

Vstupenky na festival je možné koupit za zvýhodněné ceny na webu akce.

 

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam jsou postupně přidávány finální, podrobnější informace:

Web: junior.comiccon.cz
Facebook: www.facebook.com/ComicConJunior/
Instagram: www.instagram.com/comiccon_junior

Organizátoři a partneři:
Comic-Con Junior 2023 společně organizují společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o.
Partnery jsou Lego, Lina, Cinema City a TIC Brno.
Mediálními partnery jsou Pevnost, ABC, Mateřídouška, TV Streaming a Čtyřlístek.
Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.

Active Radio a.s.
Active Radio a.s. je multimediální skupina vlastnící rádia Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Rádio Dance, Youradio a Youradio Talk. Patří jí rovněž dětský projekt Pigy. Provozuje řadu online médií, streamingových audio služeb, sdružuje skupiny fanoušků na sociálních sítích a pořádá eventy. Divize NoLimits ročně pořádá akce pro více než 100 tisíc osob. Od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest.

Comic-Con Prague s.r.o.
Pro potřebu pořádání Comic-Con Prague založil Václav Pravda nové s.r.o. Společnost úzce spolupracuje s SFK Avalon o.s., neziskovým spolkem fanoušků, který stojí za pořádáním velkých festivalů popkultury – Festival fantazie, PragoFFest, FanCity a GameFFest.