Zuzana Hartmanová: Perutě noci

Nakladatelství Gorgona vydává Perutě noci, druhý román z Accadu – temného magického světa spisovatelky Zuzany Hartmanové.

 

ANOTACE:
Svět je v ohrožení. Křehkou rovnováhu mezi magickými frakcemi narušila sekta zrádců, kteří se ve snaze zničit Řád i Konkláve nezastaví před ničím.

Frakce jsou nuceny spojit síly. Vojenské výpravě do města obleženého démony velí nekromantka Nix a rytíř Beilen. Kromě mrtvých ožijí i dávné sympatie a mezi veliteli přeskočí jiskra. Jenže láska mezi černokněžnicí a rytířem se trestá smrtí. Rozhodnutí, zda dát přednost vyšším politickým zájmům, nebo vlastnímu štěstí, nebude vůbec lehké. Zvlášť tváří v tvář hordám netvorů v ulicích plných krve.

 

O AUTORCE:
Zuzana Hartmanová se narodila v roce 1990 ve slavné kolínské rovině a pravděpodobně tam zapustila kořeny natrvalo. Už od útlého věku ví, že kniha je nejlepší přítel člověka, a tento vztah se pilně snaží utužovat. Pracuje jako knihovnice v oddělení digitalizace Městské knihovny v Praze a momentálně se poflakuje na mateřské dovolené. Čte především fantastiku, ale nepohrdne ani histo­rickým či detektivním románem.
Nekromantku Nix poprvé představila v povídkovém románu Noční labuť (Gorgona, 2017), na který Perutě noci (Gorgona, 2019) volně navazují. Můžete si od ní přečíst také povídku Kruhy na hladině v antologii Žena s labutí (Fortna, 2018).

 

INFO O KNIZE:
Vydá: Gorgona, červen 2019
Obálka: Dominik Broniek
Ilustrace: Jitka Šenkeříková
Počet stran: 332
Cena: 329 Kč