Seriál Siréna – recenze

Většina lidí si mořské panny představí jako neškodné krasotinky, jenže se z nich stali nebezpeční predátoři, kteří moc slitování nemají. Když se dostanou do našeho světa, je jisto jisté, že způsobí pěkné pozdvižení.

Příběh se odehrává v přímořském městečku Bristol Cove, údajném hlavním městě mořských panen. Když se jednoho večera vydá parta rybářů na moře, chytí do sítí něco, co ještě nikdy neviděli. Nejsou však jediní, kdo o existenci tohoto stvoření vědí. Mořská panna Ryn se snaží zorientovat v lidském světě a najít, pro co přišla. Na své cestě potká Bena a Maddie, kteří pracují v mořském záchranném a výzkumném centru a ti se jí pokusí pomoci. Zkoumají ji a starají se o ni a už od začátku jim je jasné, že jsou k ní podivným způsobem přitahováni.

 

 

Do obsazení Ryn nemohli tvůrci vybrat lepší osobu než Eline Powell, její herecké ztvárnění Ryn je velmi věrohodné a struktura jejího obličeje tomu akorát dává tu finální třešničku. Alex Roe (Pátá vlna) svou postavu Bena, odtažitého člena mocné rodiny Pownallů, hraje dobře. Ovlivnění Bena zpěvem sirény předvedl upřímně, stejně tak jeho iracionalitu a roztěkanost. Slušný výkon předvedla i herečka Fola Evans-Akingbola v roli Maddie, dcery šerifa Dalea Bishopa. Tajuplnou a svéráznou Helen ztvárnila Rena Owen (The Straits). Jak se člověk chová a mění pod vlivem žalu, nenávisti a částečně viny, v několika epizodách ukázal Ian Verdun v postavě rybáře Xandera.

Dějová linie, kterou divák trochu vypozoruje z traileru, překvapivě nastane a skončí brzy. Nabalují se však další zápletky a nenechají diváka vydechnout. Atmosféra seriálu působí jaksi deštivě, lehce pochmurně, dominují především studené tóny. Divákovi se také díky šerifovi a Maddie dostane malý doušek informací o původních obyvatelích Ameriky.

 

 

Jde vidět, že si tvůrci Sirény dali s efekty záležet a udělali je co nejreálnější. Za mě jsou to jedny z nejpovedenějších, i když by někdo mohl kritizovat jednu či dvě scény ve vodě. Divák jistě ocení různé zákonitosti, kterými jsou mořské panny ovlivňovány. Seriál také poukazuje na problémy v oceánu, které způsobuje masivní rybaření.

Výhodu bude mít divák, který umí trochu anglicky, neboť tak bude více a lépe vnímat vývoj Ryn. Možná záleží, od koho máte titulky, ale v těch, které jsem měla já, byla řeč Ryn přepsána do normální nekostrbaté češtiny a to určitě ubírá na výsledném dojmu. Hudba z každé epizody je přidána v příspěvku na instagramu, takže divák nemusí nic složitě hledat.

Seriál Siréna je neokoukaný a určitě diváky zaujme. Takže pokud hledáte zajímavý seriál, rozhodně ho zkuste.

Informace o seriálu:
Stanice: Freeform, 2018 – ?
Počet řad: chystá se 2. řada
Počet epizod: 10
Žánr: drama/fantasy/thriller