Laurell K. Hamiltonová: Flirt (Anita Blakeová 18)

Kdysi jsem bývala schopná využívat svého drobného, ženského vzezření, abych grázly oklamala, ale moje reputace v nadpřirozené komunitě přinutila většinu grázlů, aby můj vzhled ignorovali a chovali se ke mně jako k tomu, kým jsem skutečně byla: k predátorovi, který se specializuje na lov ostatních predátorů. (str. 50)

 

Pan Bennings chce oživit svou zesnulou ženu a je až podezřele dobře informovaný o tom, co Anita Blakeová jako oživovatelka zombií dokáže. Zdá se také, že ví i pár věcí o jejím osobním životě a jejích mužích. Anita jej odmítne, protože oživit tělo, mysl a duši trvale není v jejích silách.

Zanedlouho Anita odmítá další zakázku bohaté klientky, která chce z mrtvých povolat manžela, aby se mu mohla pomstít. Potom Anitu vyhledají dva mocní lvodalci, očividní ničemové, a chtějí po ní, aby někoho oživila. Vyhrožují ji, že pokud to neudělá, zabijí muže, které miluje, a cestou vezmou i pár nevinných osob. A když jsou v ohrožení Anitini blízcí, dějí se zlé věci…

Charakter hlavní hrdinky se neustále vyvíjí, o čemž svědčí i to, že si začala užívat doteky svých blízkých a dlaků stejně jako kožoměnci. Ačkoli má nespočet ctitelů, domnívá se, že je získala díky svým upířím schopnostem, a ne kráse. Celý život jí říkali, že není hezká, tak se stále považuje za průměrnou. Nebezpečné situace řeší zcela odlišně od většiny žen. Když tím zachrání své blízké, je ochotná ušpinit si ruce i duši. Anita už se smířila s mnoha aspekty svého života. Stále se své vzrůstající moci trochu děsí, zároveň si však uvědomuje, že je vlastně vděčná, že určité věci dokáže, protože v opačném případě by byla už dávno mrtvá.

V průběhu série se často zdá, jako by Anitu nejlépe chápal upíří vládce města Jean-Claude. Leopardodlaci Micah s Nathanielem mu však šlapou na paty, ale velmi dobře ji zná většina jejích mužů včetně vlkodlaka Jasona. Oproti dřívějšku už se Anita neostýchá projevovat určitou formu náklonnosti na veřejnosti.

Flirt je paranormální thriller s prvky detektivky a oplývá jak napětím a trochou akce, tak další várkou psychopatů a samozřejmě sexuálními scénkami. Popis postav je dostatečně obsáhlý, aby si čtenář utvořil představu, ale ne natolik dlouhý, aby jej začal nudit. Autorka v průběhu děje připomíná předchozí události, čtenář se proto snáze orientuje v situaci. Laurell K. Hamiltonová moc hezky popisuje gesta, mimiku nebo například změnu barvy očí dle emočního rozpoložení. Čtenář se dozví i pár zákulisních podrobností o tom, jak to chodí ve striptýzových klubech. Umění flirtu se zde probírá na téměř umělecké úrovni.

Flirt je osmnáctým dílem ze série o nekromantce Anitě Blakeové a volně navazuje na předchozí díly. Svižný příběh je vyprávěn v ich formě z pohledu hlavní hrdinky, ale tentokrát v něm nevystupuje mnoho postav. Do popředí se dostali Micah, Nathaniel a Jason. Slova závěrem čtenáři osvětlí, kde autorka čerpala inspiraci, a na konci ještě následuje krátká ukázka z dalšího dílu.

Ukázka

Vydal: Epocha, 2016

Koupit knihu