Co Jason nesmí dělat (Anita Blake ff)

Jason je známý vtipálek, ale někdy pokouší trpělivost až příliš. Za trest musí sepsat seznam věcí, které už znovu dělat nesmí.

 

jason_front mech.indd1. část

Jason seděl u stolu v Anitině prosluněné kuchyni. Chvíli zíral do prázdna a potom shlédl na papír před sebou, kde měl naškrábáno několik slov. Dle Anitina rozkazu s nikým nemluvil a všichni kolem něj chodili, jako by tu ani nebyl. Nakonec vstal, prohrábl si krátké blonďaté vlasy a prohlásil: „Hotovo.“

Když odešel, všichni přestali předstírat, že se nic neděje, a vrhli se na seznam, který Jason celé odpoledne psal. Anita tiše zavrčela a natáhla ruku. Hlasy utichly. Anita dostala papír se seznamem.

*************

 1. Nebudu do filtru v topení cpát šantu.
 2. Nebudu po lupanaru rozhazovat psí granule.
 3. Nebudu o leopardodlacích mluvit jako o „číčách“ a nebudu před nimi vtipkovat o kočičím písečku.
 4. Nebudu Richardovi podstrkovat na trůn prdicí polštářky.
 5. Nebudu Richardovo prádlo posílat Jean-Claudeovi a naopak.
 6. Nebudu klanu krysodlaků posílat balíčky s pastmi na myši.
 7. Nebudu prodávat vstupenky na další Anitino krmení ardeur.
 8. Nebudu se už snažit přesvědčovat Stephena, že je Gregory.
 9. Nebudu už doktorce Lillian podstrkovat jablečný džus jako „vzorek“.

 

2. část

S podivným pocitem deja-vu se Jason podrbal na bradě a pustil se do úkolu. Pomalu si říkal, že se mu zamlouvalo mnohem víc, když spolu klany vlků, leopardů, upírů a krys nespolupracovaly a nesdílely spolu informace.

Když měl hotovo, podíval se na výsledky svojí práce. Spokojen s tím, že lepší to už nebude, vzhlédl k vážné skupince, která na něj dohlížela, a oznámil: „Hotovo.“ Potom sebral svoji helmu a zamířil ke dveřím, za svojí motorkou a svobodou.

 

*************

 1. Nebudu už znovu přihlašovat Jean-Claudovu limuzínu do pořadu „Vyšperkuj mi káru.“ (Hele, ale ten snížený podvozek je super!)
 2. Nebudu nosit trička s informacemi o svých nutričních hodnotách. (Ale FAKT mám nízké procento tuků a vysoké procento bílkovin!)
 3. Nebudu Jean-Claudovi tvrdit, že už jsem krev daroval. (Říznout se do kolene o rekvizitu se jako dárcovství krve očividně nepočítá.)
 4. Nebudu před Jean-Claudovým krmením pít pálenku. (I když bylo vtipné, jak potom chodil!)
 5. Nebudu sypat Gregorymu svědící prášek do tang. (I když si ten večer vydělal rekordní peníze.)

 

Autor: winterineden
Zdroj: Pomme de sang