Nové knihy v angličtině za listopad 2015

Listopad přinesl na zahraniční knižní pulty na padesát nových románů z žánru paranormální fantastiky. A s Axií vám přinášíme výběr deseti nejzajímavějších z nich, včetně přehledu nových titulů ze sérií vydávaných v češtině.

 

 

Ilona Andrews: Sweep in Peace

Druhý díl urban fantasy série Innkeeper Chronicles.
Dina DeMille nevlastní právě typické ubytovací zařízení. Její hostinec vzdoruje fyzikálním zákonům a k jediným platícím zákazníkům tu patří bývalá intergalaktická tyranka, která nemůže odejít, protože je na její hlavu vypsaná tučná odměna. Proto když se u Dininých dveří ukáže Arbitr a požádá ji, zda by tady mohl hostit mírový summit mezi třemi znepřátelenými mimozemskými druhy, nemá Dina jinou možnost než po nabídce skočit. Bohužel pro ni udržování klidu mezi partou šílených mimozemšťanů není zdaleka tak jednoduché, jak si myslela. A kromě toho, že se snaží zabránit jednotlivým hostům, aby se povraždili navzájem, ještě potřebuje upravit interiér podniku, najít schopného kuchaře…a musí riskovat všechno i svůj život, aby zachránila muže, do kterého se nejspíš zamilovala.

Vyšlo 13. 11.; GR

 

 

Deborah Blake: Veiled Magic

Od chvíle, kdy čarodějnice na počátku 21. století oznámily světu svou existenci, spolupracovaly s lidmi jako policisté, lékaři, obchodníci na burzách. Jenže nejsou jedinými nadpřirozenými bytostmi v našem světě.
Policejní důstojnice a čarodějnice Donata Santori tráví své dny výslechy mrtvých svědků tím, že povolává jejich duchy. Obvykle se její práce skládá hlavně z výslechů a sepisováním hlášení. Ale když ji povolají k případu zavražděného restaurátora umění, brzy se jí v rukou ocitne obraz, za který by vraždili jak lidé, tak představitelé paranormální komunity.
Ví, že sama tohle nezvládne. Donata tedy vyhledá pomoc dvou nepravděpodobných, zato atraktivních spojenců: kožoměnce a polovičního draka. Zatímco spolu tato trojice odhaluje tajemství mocné malby, Donata si uvědomuje, že stojí na prahu ne jedné, ale dvou válek – boje o obraz a boje o její srdce…

Vyšlo 17. 11.; GR

 

 

M. H. Boroson: The Girl with Ghost Eyes

Konec 19. století nemá na běžný život Čínské čtvrti v San Franciscu velký vliv. Lovci duchů se tu stále snaží držet zlovolné duše na uzdě a Li-lin, dcera renomovaného exorcisty a mladá vdova, k nim se svou unikátní schopností vidět duchovní svět rozhodně patří. Když temný čaroděj ublíží jejímu otci a uvede tak v pohyb svůj děsivý plán, zůstane na Li-lin, aby ho zastavila. K dispozici má znalost bojových umění, meč z broskvového dřeva, papírové talismany i sarkastického ducha skrytého v lidské oční bulvě. Ani to však nemusí stačit k tomu, aby se vyznala v nebezpečných uličkách muži ovládané čtvrti a dokázala čelit zlým duchům, gangsterům a zlodějům duší. Rituálnímu vyvolání prastarého zla, ale musí zabránit za každou cenu, jinak by mohl celý její svět lehnout popelem.

Vyšlo 3. 11.; GR

 

 

Tara Brown: Soul and Blade

Umět číst myšlenky není vždycky nejjednodušší poslání, ale Jane Spearsové záleží jen na tom, aby pomocí svého daru pochytala zločince. Její práce je náročná, skoncovat s ní ale jen tak nehodlá. A přestože si cení prstenu od svého snoubence, nehodlá dovolit, aby ji myšlenky na svatbu odvedly od její práce – ne když se chystá ponořit do nejtemnější mysli, s jakou se kdy setkala.
Věděla, že tenhle případ pro ni bude výzvou, nečekala ale, že se ocitne uprostřed noční můry. Protože tenhle nevypočitatelný vrah podle všeho o Jane ví něco, co sama ani netuší – něco, co se ukrývá v její minulosti. Dokáže uniknout vyšinutému zabijákovi a dojít uličkou až k oltáři?

Vyšlo 17. 11.; GR

 

 

Sierra Dean: Night Moves

Jenom škoda, že žena, po které touží, by ho raději viděla pod drnem.
Teď má Holden jen jednu noc, aby se rozhodl, jestli pomůže lovkyni upírů Felicii zjistit, k čemu je doopravdy předurčená, nebo jestli ji nechá na suchu. Rozhodování by bylo snazší, kdyby se díky ní necítil na živu víc, než za posledních dvě stě let.

Vyšlo 2. 11.; GR

 

 

 

Mira Grant: Chimera

Závěrečný díl trilogie Parasitology.
Korporace SymboGen slavila před několika lety obrovský úspěch s geneticky upraveným parazitem, který byl vyvinut k tomu, aby chránil lidského hosta před všemi druhy onemocnění. Šlo o převrat v medicíně, který předčil i ta nejdivočejší očekávání vědců. Jenže něco se ošklivě zvrtlo a implantáty u většiny světové populace začali postupně napadat své hostitele a proměňovat je v bezduchou hladovou hordu. Nyní se už epidemie masově rozšířila a ničí samotné základy společnosti. Sal se spolu s rodinou ocitla v pasti a musí najít způsob, jak dospět ke kompromisu mezi oběma stránkami vlastní přirozenosti dřív, než se situace stane natolik vážnou, aby ohrozila celé lidstvo i všechno, co lidé svými výzkumy vytvořili…včetně chimér.

Vyšlo 24. 11.; GR

 

 

Clay Griffith & Susan Griffith: The Geomancer

Čtvrtý díl steampunkové série Vampire Empire.
Křehká rovnováha sil mezi lidmi a upíry je minulostí. Adele a Gareth se společně snaží udržet pořádek v nedávno osvobozené Británii, ale krvavé vraždy v Londýně vyvolávají pochybnosti, jestli Adelina moc neselhává a upíři se nemohou vrátit. Na kontinentě se navíc znovu objevil tajemný Witchfinder, šílenec, který se dal zcela do služeb upířích pánů. Právě jeho vědomosti mohou pomoci zvrátit průběh války zpět ve prospěch klanů. Našel totiž způsob, jak upíry ochránit před ničivou silou země, kterou proti nim v minulosti Adele použila, a navíc se mu podařilo objevit i možnost, jak decimovat lidstvo v masovém měřítku na dálku. Adele s Garethem se tak musí postavit čelem hrozivému nebezpečí s vědomím, že i když přežijí, už nikdy nebudou stejní jako dřív.

Vyšlo 3. 11.; GR

 

 

Sherrilyn Kenyon: Born of Betrayal

Před lety donutila věrnost své rodině Faina Hauka, aby se vzdal všeho, co kdy miloval. Své kariéry v armádě. Své planety. Své snoubenky. Dokonce i svého jména.
O dekády později je vše jinak. Z prachu svého starého života si vybudoval život nový, a přísahal, že už nikdy nedovolí, aby jeho milovaným hrozilo cokoli zlého.
Když se pak ale jeho staří nepřátelé spojí s novými, ocitá se Fain uprostřed brutální války. A když ještě osud zavane do jeho světa jeho dávnou snoubenku, která má své vlastní plány, mezi nimiž je i získat jeho hlavu za to, co jí před lety provedl, je v ohrožení nejen jeho vlastní život. Nyní je v sázce osud celého ichidianského světa i jeho spolubojovníků. Vítěz bere vše.

Vyšlo 3. 11.; GR

 

 

Chelsea Pitcher: The Last Faerie Queen

Druhý díl YA série The Last Changeling.
Poté, co riskovala život ve světě smrtelníků, se princezna Elora vrací domů do země víl, aby zde vedla revoluci. Uzavře spojenectví s Královnou jasu a shromáždí své lidi k bitvě, jejímž cílem má být svržení Elořiny matky, Temné královny. Zatímco někteří zpochybňují její šanci na vítězství, Elora cítí, že konečná výhra není daleko. Má totiž na své straně tajnou zbraň: Taylora, lidského chlapce, kterého miluje, a bývalé spolužáky, z nichž každý má nějakou schopnost, která by mohla dokázat zvrátit průběh bitvy. Jenže Elořiny stoupenci u Temného dvora se proti ní nečekaně vzbouří, protože věří, že je opustila ve prospěch lidí. A když Temná královna zajme dva z jejích přátel, Elora musí podniknout odvážnou záchrannou misi a osvobodit unesené dřív, než budou nabídnuti k lidské oběti.

Vyšlo 8. 11.; GR

 

 

Eileen Wilks: Mind Magic

Mysl agentky FBI Lily Yu je nebezpečné místo…
Lyli je dočasně postavena mimo službu – dokud se nevzpamatuje ze svého posledního případu. Alespoň že jí společnost dělá její nový manžel.
Když pak ale její dávný učitel zavolá s prosbou o pomoc a pošle Lily na místo činu, je Lily náhle povolána zpátky do aktivní služby – navzdory halucinacím, které nedokáže nijak ovládat. Po jediném doteku Lily ví, že muž byl zabit magií, ale její smysly ji nedokáží varovat na to, jak hluboko pavučina nitek sahá…
Šedá eminence, která má v hrsti celou vládu, chce zničit Lilynu jednotku, a je odhodlaná jít přes mrtvoly, jenom aby toho dosáhla. Lily se tentokrát nemůže spolehnout na žádný ze svých obvyklých zdrojů a navíc mnoho šancí na úspěch nemá – její mysl se stále ještě plně neuzdravila a nyní ani nemůže věřit všemu, co sama vidí…

Vyšlo 3. 11.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Karen Chance: Reap the Wind (Cassandra Palmer #7) … vydává Baronet
  • Lauren Kate: Unforgiven (Fallen #5) … vydává Knižní klub
  • Marissa Meyer: Winter (The Lunar Chronicles #4) … vydává Egmont
  • Gail Carriger: Manners & Mutiny (Finishing School #4) … vydává CooBoo
  • Richelle Mead: Soundless … chystá Domino
  • Melissa de la Cruz: Triple Moon (The Beauchamp Family #4) … vydává BB/art