Stacia Kane: Město duchů (Downside 3)

Potetovaná čarodějka Cesarie „Chess“ Putnamová se vrací ve třetím díle série Downside, aby čelila starému nepříteli, svému osobnímu životu a duchům. Práce pro Církev skutečné pravdy nikdy nebyla nebezpečnější a lépe placená.

Kane_mesto-duchuTen den pro Chess špatně začal a později se rozhodně nezlepšil. Chess byla povolána, aby svědčila proti Madam Lupitě, kterou pomáhala zatknout během svého minulého případu. Celá poprava se neočekávaně zvrtne a události naberou rychlý spád. Cesarie poté dostane lukrativní pracovní nabídku od Staršího Griffina, musí ovšem složit velice nepříjemný a magický slib o neposkytování informací nezplnomocněným osobám, snést nesympatickou a arogantní kolegyni z Černé brigády jako velící parťačku a přijmout převelice luxusní plat. Chess je ochotná za peníze na své drogové choutky udělat téměř cokoliv, ale kdyby tentokrát věděla, co ji čeká, tak by nejspíš rychle zařadila zpátečku. Masakrem obyvatel Downside to začíná a úklady staronového nepřítele to zdaleka nekončí.

Chessino třetí dobrodružství je daleko nadupanější, akčnější a drsnější než předchozí případy. Hlavní hrdinka zůstává stále tou omylnou, věčně sjetou holkou, jež se neumí vyrovnat s vlastní minulostí a kazí si kvůli ní budoucnost. Ale vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy, protože mezi polykáním tabletek se pozvolna objevují záblesky zdravého rozumu a chuti do lepšího života. Jak už to u Cesarie Putnamové bývá dobrým zvykem, tak naprosto bravurně a bez velké snahy spadne přesně do centra největšího možného průseru.

Série Downside patří v žánru urban fantasy k tomu temnějšímu, špinavějšímu a depresivnějšímu. A Stacia Kane průběžně dokazuje, že to jde tvrději, krutěji a rozhodně se nebojí to dát své hrdince pořádně vyžrat. Na druhou stranu se čtenář občas může v množství informací lehce ztrácet. I tentokrát platí, že Chess není zrovna zářný a brilantní detektiv, přestože se snaží, ale řešení některých situací by se dalo považovat za dílo náhody, štěstí nebo šestého smyslu a nikoliv prosté logiky.

Město duchů s komplikovanou ženskou hrdinkou bez potíží zaujme i čtenáře opačného pohlaví, protože patří k těm několika genderově nevyhraněným sériím. Ovšem není to nic pro citlivky.

Ukázka

Vydal: FANTOM Print, 2015

Koupit knihu