Nové knihy za červenec 2014 v angličtině

Po na tituly lehce utlumeném červnu přišlo na pulty zahraničních knihkupectví na padesát nových románů z žánru paranormální fantastiky. A s Axií vám přinášíme výběr deseti nejzajímavějších z nich. Nechybí samozřejmě ani přehled červencových novinek, na které se můžeme těšit v českém překladu.

 

 

A. C. Arthur: Shifter’s Claim

Čtvrtý díl paranormální romantické série.
Sebastian Perry, pohledný kožoměnec, nese na ramenou nezměrnou vinu. Při záchraně ženy zaváhal a nyní ho tíží výčitky svědomí. Přísahal, že ochrání každou ženu v nebezpečí, bez ohledu na postavení, úspěch nebo peníze, a to mu činí dobře. Bas se touží cítit znovu celý, naživu, milovaný ženou. Ale která žena by mohla věřit muži, ať kožoměnci či ne, který ji nedokáže ochránit?
Priya Drakeová už je unavená tím, že musí sama sebe bránit. Vyrostla v rodině, kde znala jenom problémy, a nyní se z ní stala reportérka, kterou šikanuje její šéf. Když se pak náhodou stane svědkem Basovy proměny, ví, že sedí na zlatém vejci. Napsat článek ale není tak snadné. Potřebuje zjistit všechna fakta a vzájemná přitažlivost s Basem jí to nijak neulehčuje. Priya si myslí, že má všechno pod kontrolou, blízkost nebezpečí ale nutí Priyu stále více pochybovat, zda by byla schopná zradit muže, jehož miluje.

Vyšlo: 29.7.; GR

 

 

Keri Arthur: Fireborn

První díl nové urban fantasy série o Emberly Pearsonové, fénixovi schopného vzít na sebe lidskou podobu a předvídat smrt.
Emberly strávila mnoho ze svých životů snahou zachránit lidstvo. Takže když se jí v jednom z jejích věšteckých snů objeví vize smrti Sama, muže, kterého kdysi milovala, je rozhodnutá udělat cokoli, jen aby tomu zabránila. Ale záchranou jeho života získá víc, než co chtěla.
Sam pracuje jako tajný agent Skupiny pro vyšetřování nadpřirozena a ti, kdo se ho snaží zabít, jsou lidé nakažení virem, Šarlatovou smrtí, vedlejším produktem tajného vládního experimentu, při němž se snažili určit enzymy, které činí upíry nesmrtelnými. Nyní musejí být infikovaní eliminováni.
Když je ale Emberlyin šéf zavražděn a jeho nenahraditelný výzkum ukradnut, musí Emberly zjistit, kdo za tím stojí, než se znovu vzní v plamenech.

Vyšlo: 1.7.; GR

 

 

Robin Bielman: Veiled Target

První díl nové urban fantasy série.
Lov veilerů, ne-lidí, je pro Tess Damonovou jen vedlejšák. Důvodem žít je pro ni pomsta za vraždu jejího snoubence. Za sebou má ale dvě zpackané zakázky, takže pokud svůj příští cíl nesundá, je mrtvá. Nebojí se zemřít, ale ne dřív, než vyrovná skóre. Škoda, že osud má hodně ošklivý smysl pro humor.
Hugh Langston, vlčí kožoměnec, má za cíl udržet lidi i svou smečku v bezpečí. Když ale banda zločinců unese jeho učně, záchrannou misi mu znesnadní sexy drsňačka, při pohledu na niž mu mysl našeptává jediné: je moje.
Tress se snaží ignorovat své city, pokušení je ale příliš silné. Zvláště když Hugh zjistí, že právě on je jejím novým cílem. Hranice mezi dobrem a zlem se stírají a Tenn jedinou nadějí, že se dožije dalšího dne – a najde vraha – leží v rukách muže, kterého měla zabít.

Vyšlo: 22.7.; GR

 

 

 

Emily Carroll: Through the Woods

„Přišlo to z lesa. Většina podivných věcí odtud přichází.“
Podmanivá i hrůzu nahánějící grafická novela sestavená z pěti samostatných pohádkově laděných příběhů s nečekanými zvraty, které zavedou čtenáře na cestu zvrácené fantazie a do míst, odkud nemusí být návratu.

 

Vyšlo: 15.7.; GR

 

 

Jennifer Estep: Poison Promise

Jedenáctý díl urban fantasy série o ženě ovládající živly.
Gib Blanco je tvrdohlavá, sexy a smrtící. Přezdívku “Pavouk” nemá jen tak – coby elementálka země a nájemná vražedkyně své zakázky plní díky svým zkušenostem i magickým schopnostem. Bez ohledu na cíl.
Ashlandem se šíří nova droga, jejíž jméno “Žár” vystihuje její možné důsledky. Když jednomu z jejích zaměstnanců v restauraci vyhrožuje drogový dealer, Gin se bez zaváhání rozhodne situaci řešit.

 

Vyšlo: 22.7.; GR

 

 

 

Amber Lough: The Fire Wish

Úvodní část YA série The Jinni Wars.
Najwa je džina vycvičená jako tajný agent ve válce proti lidem. Zayele je lidská dívka předurčená ke svatbě s bagdádským princem, které se snaží ze všech sil vyhnout. V zoufalé snaze se jí podaří polapit Najwu a vyslovit přání. V náhlém kouři a ohni si obě vymění místo, ale nadále přitom musí zůstat věrné předurčeným rolím, aby nepadly za oběť nepřátelům. Nepřátelům, k nimž patří i mladý muž, do kterého se Najwa i Zayele zamilují.

Vyšlo: 22.7.; GR

 

 

 

Kelly Meade: Black Rook

První díl nové paranormální romantické série ze světa vlkodlaků.
Brynn Atwoodová je maguska nižší kategorie, jejíž nepředvídatelné věštecké schopnosti ji odsoudili k životu vyvrhele – ke studu jejího vysoce váženého otce. Po děsivé vizi, v níž byl její otec zavražděn vlčím mužem, se Brynne rozhodne sama najít vraha a zastavit ho za jakoukoli cenu.
Jejím cílem se stane Rook McQueen, syn vlkodlačího alfy na malém městě. Ačkoli je nejmladší ze tří sourozenců, Rook je dědicem vůdcovství, což je povinnost, o níž si není jistý, zda má k tomu dostatečné schopnosti. Když se Brynn konečně setká s Rookem, je zaskočena tím, jak silně ji přitahuje – a ona jej.
Brynn už nevěří, že je vrahem, naopak se s Rookem spojí, aby spolu našli vraha jejího otce. Když se pak Rookův starší bratr stane cílem neznámého útočníka, Rook si musí zvolit, zda dá přednost rostoucím citům k Brynne, nebo dostojí svým povinnostem coby budoucího alfy své komunity.

Vyšlo: 15.7.; GR

 

J. C. Nelson: Free Agent

První díl urban fantasy série Grimm Agency.
Potřebujete zázrak? Chcete, aby se váš život proměnil v „žili šťastně až do smrti“? Obraťte se na Grimmovu agenturu poskytující nejlepší služby v celém Království! Je libo odstranit nepříjemného šotka nebo najít prince Krasoně? Žádný problém, za předpokladu, že si můžete dovolit zaplatit požadovanou cenu…
Zaměstnání u Grimma není právě vysněnou prací Marissy Locke. Když vás k němu rodiče ale prodali výměnou za zázrak, nemáte moc jiných možností. Aby si zasloužila vlastní svobodu, musí Marissa udělat cokoliv, co jí Grimm přikáže. Úkol dát dohromady druhořadou princeznu s dokonalým princem je tak pro  Marissu jenom součástí dalšího dlouhého dne v kanceláři. Potom co se ale dohazování ošklivě zvrtne, se na její hlavu rázem sesype obrovská spousta problémů. Princ se pohřešuje, fae hrozí zničit Království a jedině na Marisse zůstává zažehnání katastrofy a záchrana celé říše.

Vyšlo: 29.7.; GR

 

 

 

Carrie Patel: The Buried Life

První díl urban fantasy série Buried Life.
Tlumené světlo plynových lamp a stíny podzemního města Recoletta skrývají tajemství a lži. Inspektorka Liesl Malonová o tom ví své. Při vyšetřování vraždy věhlasného historika se ocitne ve slepé uličce díky obstrukcím ze strany všemocného zdejšího utajovaného výzkumného zařízení. Když dojde k další vraždě vysoce postaveného příslušníka recolettské společnosti, Malonová a její partner Rafe Sundar musí pořádně zvážit další kroky. Vědění je moc a moc musí být ochraňována za všech okolností…mocní lidé, kteří ovládají město o tom vědí své.

Vyšlo: 29.7.; GR

 

 

 

Johnny Worthen: Eleanor

Příběh o dospívání s napínavou mysteriózní atmosférou.
Eleanor je skromná dívka, nenápadná i neobyčejná, mladá i velmi stará, poddajná i svéhlavá. Je vystrašená a zmatená. Je to zlodějka a lhářka. Není tím, čím se zdá být.
Eleanor žije v malém městě ve Wyomingu spolu s matkou Tabithou, která je tu vždy a za všech okolností pro ni. Když ale Tabitha vážně onemocní a Eleanořin dávný přítel David znovu přijede do města, dívka začíná být neklidná. David totiž jako jediný zná její tajemství.

Vyšlo: 1.7.; GR

 

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Cassie Alexander: Bloodshifted (Edie Spence #5) … vydává Fantom Print
  • Ilona Andrews: Magic Breaks (Kate Daniels #7) … vydává Fantom Print
  • Maggie Stiefvater: Sinner (The Wolves of Mercy Falls #3.5) … vydává Argo
  • P.C. Cast & Kristin Cást: Kalona’s Fall (House of Night Novellas #4) … vydává Knižní klub
  • Richelle Mead: Silver Shadows (Bloodlines #5) … vydává Domino
  • Deborah Harkness: The Book of Life (All Souls trilogy #3) … vydává Knižní klub