Melissa de la Cruz: Polibek čarodějky

V městečku North Hampton na dohled ostrova Wright žijí tři členky Beauchampovy rodiny. Matka Joanna se věnuje péči o zahradu a kuchyni, občas truchlí pro svého ztraceného syna, pokud zrovna nerozmazluje vnouče hospodyně. Její starší dcera Ingrid pracuje jako knihovnice a archivářka a snaží se vyrovnat s láskou k policistovi Mattovi. Barmanka Freya, mladší z Joanniných dcer, si užívá vášnivou lásku s Kilianem Gardinerem. Život Beauchampových by mohl být naprosto idylický, kdyby všechny tři ženy neprovozovaly magii jako správné prastaré bohyně, které zůstaly po pádu kouzelného mostu mezi světy odříznuty mezi lidmi ve Středozemi.

Cruz_Carodejky_East_End2Joanně se vrátil do života otec jejích dcer Norman, ale zároveň potkala jednoho šarmantního muže ze sousedství. Ke všemu od ní odešla hospodyně, protože v domě straší. A jako by toho nebylo málo, tak někdo vykrádá domy v okolí.

Ingrid se musí vyrovnat se svou lásku k Mattovi, protože je sice prastará bohyně, ale stále panna. Svou ochránkyni si z ní udělala banda nezvedených elfů trpících kleptomanií, kteří se záhadným způsobem ocitli ve Středozemi se ztrátou paměti.

Freya trpí roztříštěnou loajalitou ke dvěma mužům. Jedním z nich je její dávná láska Killian Gardiner a druhým jeho bratr-dvojče Freddie, který zdrhnul valkýrám z Předpeklí. Z nespravedlivého trestu viní Killiana, který podle něho způsobil pád mostu mezi světy. Kdo je vinen a kdo lže, musí Beauchampovi odhalit dřív než bude pozdě, protože jejich moc slábne, ale jejich nepřítel sílí.

Melissa de la Cruz se inspirovala severskou mytologií, kde jednotlivé světy spojuje magický most. Bohužel most byl nenávratně zničen dvěma bohy a odřízl spoustu členů pantheonu ve Středozemi (lidském světě). V Asgardu zůstali Odin a jeho manželka, ale další bohové byli roztroušeni po ostatních světech. Vina padla na Lokiho a Fryra, ale Beauchampovi, kterých se událost bezprostředně týkala, zjišťují, že všechno se mohlo odehrát úplně jinak.

Čarodějky z East Endu jsou důkazem, že i bohové mohou mít své rodinné trable. Mezi jejich nejsilnější motivace  patří žárlivost s nenávistí nebo láska a přátelství. Stejně jako v prvním díle se ukrývá na konci Polibku čarodějky ošklivý cliffhanger, dokonce rovnou dvojitý. Nejspíš čtenáře trochu překvapí, že bohové trpí strašně krátkou pamětí, protože některé chyby minulosti opakují znovu v současnosti a občas se jim nedostává po mnoha staletích dostatku vzpomínek, aby dokázali rozpoznat své nepřátele, kteří mají zatraceně dobrou paměť. Všichni členové rodiny, kromě otce Normana, dostali spravedlivý prostor v příběhu a zůstává jen na čtenáři, koho z nich si nejvíc oblíbí.

Polibek čarodějky je o chloupek lepší než první díl Čarodějky z East Endu. Příjemně se čte a postavy sice občas jednají naprosto předvídatelně, ale jindy by jim prospělo, kdyby si sedly a vážně si promluvily. Autorka už napsala třetí díl, tak se snad čtenáři nakonec dozvědí, jak to bylo s pádem mostu mezi světy, a kdo a proč tak týrá Beauchampovy.

Ukázka

Vydal: BBart; 2013

Koupit knihu