Nové knihy za srpen 2013 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc srpen na sedmdesát nových titulů z žánru paranormální fantastiky. Přinášíme vám nejen výběr těch nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které srpnové zahraniční novinky můžeme očekávat v českém vydání.

 

Novinky

 

Kelley Armstrong: Omens

Úvod do Cainsville série.

Ve čtyřiadvaceti vede Olivia Taylor Jonesová dokonalý život. Jako jediná dcera bohaté a prominentní chicagské rodiny má Ivy League vzdělání, věnuje se charitě a je zasnoubená s pohledným ředitelem firmy. Všechno, co zná, se ale rozpadne v momentně, kdy se dozví o své adopci. Jejími skutečnými rodiči jsou Todd a Pamela Larsonovi, usvědčení sérioví vrazi s doživotními tresty. Případ Larsenových Olivii nedá spát, a tak se vypraví do malého, uzavřeného města Cainsville ve snaze objasnit minulost. Za pomoci právníka Gabriela Walshe krok za krokem proniká do tajemství Cainsville a sama začíná poznávat i svoje nečekané probouzející se schopností.

Vyšlo: 20. 8.; GR

 

 

Bryony Pearce: The Weight of Souls

Šestnáctiletá Taylor je prokletá. Jakmile se dotkne ducha někoho zavražděného, dostane pod kůži značku a přesně od té chvíle má tři týdny na to odhalit vraha, předat mu značku a nechat Temnotu, aby se postarala o spravedlnost, jinak Temnota vezme za povděk jí samotnou…

Taylor tráví život snahou vyhnout se duchům, jenže pak někdo zabije Justina, nejpopulárnějšího kluka na škole, od kterého Taylor nikdy nepoznala nic jiného než šikanu. Značka je na místě, čas běží a ona se pouští do pátrání po vrahovi. Podaří se ho odhalit včas a dokáže přitom nechat stranou svoji nenávist k Justinovi?

Vyšlo: 6. 8.; GR

 

 

 

 

 

April Genevieve Tucholke: Between the Devil and the Deep Blue Sea

Ďábla se přestanete bát v okamžiku, kdy ho vezmete za ruku.

Nic zvláštního se nikdy nestalo v ospalém, přímořském městečku Echo, kde v pomalu chátrajícím rodinném sídle žije sedmnáctiletá Violet Whiteová. To přestane platit v okamžiku, kdy do Echa přijede River West a pronajme si dům pro hosty na panství Whiteových. Violet pohledný mladý lhář s tajemnou minulostí nedá spát. Nemůže v něm být něco víc? Violetina babička jí jako malou často varovala před Ďáblem, ale nikdy se nezmínila o tom, že by mohl vypadat jako tmavovlasý bezstarostný kluk, který najednou vyplní celý její svět a ona se do něj bezhlavě zamiluje. V městečku se zatím začínají množit podivné a nepochopitelné události.

Vyšlo: 15. 8.; GR

 

 

 

Pokračování sérií

 

J.A. Belfield: Caged

Třetí pokračování série Holloway Pack.

Ethan Holloway se vydává na rutinní misi s cílem najít ztraceného vlkodlaka. Nemělo by jít o nic složitého, jenže Ethanova pověst ho předchází, a proto jsou na něj protivníci připraveni mnohem lépe, než by kdy čekal. Ocitá se tváří v tvář někomu, kdo s ním nebude mít slitování a kdo by podle všeho ani neměl existovat. Nezbývá mu než bojovat nejen o svoji pověst, ale také o budoucnost smečky a vlastní život. Jeho šance se přitom nezdají příliš vysoké, vždy ani někdo jako on nedokáže porazit celou nepřátelskou rasu úplně sám.

Vyšlo: 5. 8.; GR

 

 

 

 

Phillipa Bornikova: Box Office Poison 

Druhá kniha urban fantasy série o právničce Linnet Elleryové.

Co se stane, když všechny nejlepší filmové role v Hollywoodu najednou dostanou elfové? Lidští herci začnou podávat žaloby. V zoufalém pokusu udržet problém před prosáknutím na veřejnost navrhne šéf herecké asociace rozhodčí řízení obou stran. Role arbitra připadne Linnet Elleryové, lidské právničce pracující pro upíří firmu. Hned od počátku se jí na celém problému něco nezdá. Poté co dojde k výbuchům násilí, je už docela jasné, že se za případem skrývá někdo s úmyslem narušit křehký mír mezi nadpřirozenou komunitou a lidmi. Linnet musí odhalit jeho totožnost a vyrovnat se s možnými následky.

Vyšlo: 6. 8.; GR

 

 

 

Rachel Caine: Terminated

Třetí pokračování urban fantasy série Revivalist.

Status Brany Davisové se před časem rychle změnil z “mrtvá” k horšímu. Jako závislá na uměle vyráběné droze, která brání jejímu tělu v rozkladu, zoufale bojuje o právo na existenci. Tentokrát se musí postavit nájemné vražedkyni s úkolem zlikvidovat všechny podobně závislé. Bryan ale není na boj sama, a když pečlivě ukrývané tajemství hrozí přivést do nebezpečí její blízké, jde tvrdě za svým cílem ochránit životy přátel a snaží se přitom si udržet veškeré svoje ztenčující se zbytky lidskosti.

Vyšlo: 6. 8.; GR

 

 

 

 

Natalie J. Damschroder: Heavy Metal

Druhý díl paranormal romance série Goddesses Rising.

Svět není tím, co si Riley Kordeková představovala. Vše po čem touží, je šance pochopit svoji novou podstatu a neobvyklou schopnost ovládat energii kovů. Tajemný cizinec, který jí pomůže uniknout před pronásledovateli, jednu takovou šanci možná představuje.

Sam Remington za sebou před třemi lety spálil všechny mosty. Odešel od zaměstnavatele, opustil milovanou ženu a od té chvíle se jen zoufale snaží vyplnit prázdnotu rozprostírající se v jeho životě. Ani potom, co pozná a pomůže Riley, nemá vyhráno. Společně odhalí nebezpečné spiknutí a ocitnou se v daleko větším nebezpečí než kdy předtím.

Vyšlo: 27. 8.; GR

 

 

 

Linda Grimes: Quick Fix 

Druhý díl urban fantasy série o lidském chameleonovi Ciel Halliganové.

Ciel má schopnost přizpůsobovat svou auru/podobu jiným lidem a může tak pomáhat klientům s řešením problémů. Tentokrát pracuje na drobném případu v Národní zoo, když se naskytne problém. Desetiletá sestra jejího přítele Billyho Molly, která má podle všeho stejné schopnosti jako Ciel, se po dotyku promítne do orangutana a zůstane uvězněná ve zvířecím těle. Promítnutí do zvířete by nemělo být možné, proto zoufalá Ciel žádá o radu svého bratra Jamese, odborníka, jenž studuje genetické kódy lidských chameleonů. Ciel začne mít brzy u Molly podezření na nelegální manipulaci s DNA. Bude mít příležitost svoje pochyby proměnit v jistotu, nebo se jí dřív někdo zbaví?

Vyšlo: 20. 8.; GR

 

 

elysian fields

 

Suzanne Johnson: Elysian Fields

Třetí přírůstek do urban fantasy série Sentinels of New Orleans.

New Orleans se propadlo do paniky vinou série brutálních útoků terorizujících město. Místa činu jako kdyby z oka vypadla těm z let 1918/19, kdy tu řádil sériový vrah známý jako Axemen. Lidé nemají tušení, že ve skutečnosti jde o stejné monstrum, které do současnosti přetáhl z Druhé strany silný čaroděj. DJ Jaco si totožnosti zabijáka vědoma je, vždyť sama představuje jeho konečný cíl. A tím její starosti jako čarodějky a Ochránkyně města zdaleka nekončí, do hry vstoupuje nemrtvý pirát, hrozba proměny v krvelačného vlkodlaka, lekce elfí magie, dotěrný soused z jiné dimenze i její přitažlivý parťák Alex Warin, se kterým by se ráda ve vztahu posunula někam dál, jen kdyby byl dostatek času a ona mezitím nepřišla o hlavu.

Vyšlo: 13. 8.; GR

 

 

 

Myra McEntire: Infinityglass 

Třetí kniha Hourglass série.

Přesýpací hodiny představují tajnou organizaci zaměřenou na studium manipulace s časem. Její členové, často teenageři, jsou nadáni zvláštními schopnostmi a zároveň obrovskou zodpovědností. Každá hra s časem hrozí, že způsobí nedozírné následky pro minulost, přítomnost i budoucnost, a ne všichni cestovatelé, kteří si s ní zahrávají, bývají čestní. Někdy je třeba uzavírat zvláštní dohody, aby se zachoval pořádek a kontinuum.

Své o tom ví Lily, dívka se schopností nalézt cokoliv ztraceného. Její pozrnost se právě teď soustředí na Infinityglass – centrálu umožňující pochopit čas. Lily je přesvědčena, že nejde o předmět, ale o osobu. Dokáže ji najít dřív, než bude pozdě, a ona padne do nepovolaných rukou? A kdy přesně bude pozdě?

Vyšlo: 6. 8.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Robin Bridges: The Morning Star (Katerina, #3) – vychází u Levných knih
  • Melissa de la Cruz: Winds of Salem (The Beauchamp Family, #3) – vydává BB/art
  • Simon R. Green: Spirits From Beyond (Ghostfinders, #4) – vydává Polaris
  • Chloe Neill: Biting Bad (Chicagoland Vampires, #8) –  k vydání chystá Fantom Print
  • Kat Richardson: Possession (Greywalker, #8) – vydává Fantom Print