Nové knihy za říjen 2012 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc říjen něco málo přes jedno sto nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme nejen výběr nejzajímavějších z nich, ale i přehled těch říjnových zahraničních novinek, které můžeme očekávat také na českém knižním trhu.

 

Novinky

 

Jacqueline Carey: Dark Currents

Jacqueline Careyová, autorka i u nás vydané fantasy Kushielova střela, svou nejnovětší sérií zabrousila do vod urban fantasy. Městečko Pemkowet na americkém Středozápadě vypadá na první pohled poklidně, ale zdání může klamat, vždyť mezi jeho obyvatele patří kromě místních lidí také víly, upíři, vlkodlaci, najády, orgové a celá řada dalších neobvyklých svoření. Klidné soužití všech pak zajišťuje městu svou patronací Hel, severská bohyně podsvětí, která na hladký průběh každého dne přirozeně nedohlíží osobně, ale předává pravomoci místnímu policejnímu oddělení a jeho konzultantce Daisy Johannssenová. Daisy, po otci napůl démon, se má co ohánět, když dostane na stůl případ utonutí mladého studenta jasně nesoucí stopy něčeho paranormálního, zvlášť když k tomu sama bojuje s vlastní temnou stránkou.

Vyšlo: 2. 10., GR

 

Max Gladstone: Three Parts Dead

Směs náboženských tradic, steampunku a napínavého thrilleru. Bůh je mrtvý a zůstavá na Taře, nové zaměstnankyni mezinárodní nekromantické firmy Kelethres, Albrecht a Ao, přivést ho opět k životu dřív, než se jeho město promění v popel.
Tařin klient Kos až do nedávna vykonával funkci boha ohně ve městě Alt Coulumb. Bez něj ale čtyři miliony místních obyvatel brzy vyjdou do ulic a změní je v jedno velké bojiště. Tařinu jedinou šanci na pomoc přitom představuje Abelard, kněz mrtvého boha, který ovšem zrovna prožívá krizi víry a identity. Poté co společně zjistí, že Kos byl zavražděn, jsou nuceni se ponořit hlouběji do nebezpečných zákoutí Alt Coulumbu, kde vládnou mágové, upíři, staří bohové a věci ještě mnohem neuvěřitelnější.

Vyšlo: 2. 10., GR

 

 

Theo Lawrence: Mystic City

Příběh magického města rozděleného mezi znepřáteléné rodinné frakce, ve kterém se zrodí láska předurčená k tomu, aby trvala navěky.
Aria Rose, nejmladší potomek jedné z nejvlivnějších vládnoucích rodin se jednoho dne probudí se zvláštními výpadky paměti, aby se vzápětí dozvěděla o svém zasnoubení s Thomasem Fosterem, synem se znepřáteleného rodu. Jejich svazek má přinést konec po generace trvajícím politickým bojům a nastolit konečný mír v ulicích. Aria si však na žádnou dohodu nevzpomíná a netuší, co by její rodiče mohlo přimět k domluvě aliance právě s Fosterovými. Teprve v okamžiku, kdy potkává tajemného a okouzlujícího Huntera, rebela z méně výstavních částí města, začínají se jí záblesky vzpomínek vracet.

Vyšlo: 9. 10., GR

 

Kelly Moore, Tucker Reed, Larkin Reed: Amber House

Amber House vypráví příběh tajemného domu a jeho obyvatel jako vystřižený z gotických románů. Sarah Parston poprvé vkročí do starého rodinného sídla v Marylandu poté, co zemře její babička. Spolu s přítelem Jacksonem se rozhodne rozluštit záhadu ztracených diamantů, které mají být uloženy někde uvnitř, ale ze staletého klidu přitom vyruší něco, co by raději mělo zůstat spát. Dům ožívá a Sarah na jeho chodbách a v pokojích začíná vídat odlesky minulosti týkající se dramatických událostí v životě předků. Zůstává pouze na ní, jak se s temnými odhaleními vypořádá a zda dokáže ochránit to, čeho si v životě nejvíc cení.

Vyšlo: 1. 10., GR

 

Pokračování sérií

 

 

Dianne Duvall: Phantom Shadows

Třetí pokračování paranormální romantické série Immortal Guardians ze světa, kde v tmách číhají upíři a lidé vládnou nadpřirozenými schopnostmi.
Po staletí vedl upír Sebastien Newcombe se svou armádou upírů válku proti Nesmrtelným. Nyní je nucen bojovat po jejich boku, ale žádný z Nesmrtelných mu nevěří. Doktorce Melanie Liptonové nejsou Nesmrtelní cizí. Studuje jejich geny, léčí jejich rány. V Bastienovi vidí něco, co v sobě nevidí ani on sám, a přestože mu její přátelé nevěří, Melanie se rozhodne proniknout do Bastienova srdce.

Vyšlo: 2.10; GR

 

 

Kiki Hamilton: The Torn Wing

Pokračování série The Fairie Ring debutové autorky Kiki Hamilton v sobě spojuje historickou fikci zasazenou do prostředí viktoriánského Londýna roku 1872 s nebezpečným světem víl, který je svázán se smrtelníky pouze křehkým příměřím.
Tiki, sirotek potulující se po londýnských ulicích, netuší, že krádeží na první pohled obyčejného prstenu dostane do obrovských potíží nejen sebe, ale ohrozí postavení celé královské rodiny. Ukradený prsten patřil královně Viktorii a představoval jedinou hráz bránící vílám k porušení míru a vyhledání pomsty v našem světě. Tiki nezbývá než pokusit se napravit, co způsobila.

Vyšlo: 2.10., GR

 

 

Faith Hunter: Death’s Rival

Páté pokračování urban fantasy o kožoměnečce a lovkyni upírů Jane Yellowrockové, která po svých cherokeeských předcích podědila schopnost proměnit se v jakékoli zvíře či člověka, v kterého ji napadne.
Nyní se v jejím rodném New Orleans schyluje k boji. Upířího pána města chce na jeho pomyslném trůnu vystřídat mocný protivník, který se neštítí ke svým plánům zneužít právě Jane. Ta se tak stále hlouběji zaplétá nejen do sítě upíří politiky, ale také do odvěkého boje mezi upíry a vlkodlaky.

Vyšlo: 2.10., GR

 

 

Darynda Jones: Fourth Grave Beneath My Feet

Čtvrté pokračování urban fantasy o Charley Davidsonové, soukromé vyšetřovatelce na poloviční úvazek a Smrtce na úvazek plný žijící v Albuquerque  v Novém Mexiku.
Charley vídá mrtvé lidi. Její prací je dovést je za „světlem“. Když ale člověk zemře za nepříliš příznivých okolností (čtěte z důvodu vraždy), je na Charley, aby pachatele přivedla před soud. Tentokrát se jí doslova u dveří objevil nový případ. Neznámá žena tvrdí, že se ji někdo snaží zabít. Navíc se v Albuquerque rozmáhají žhářské útoky. A aby se Charley už úplně nenudila, vrací se jí do života i Reyes Farrow, bývalý milenec a syn samotného Satana.

Vyšlo: 30.10., GR
První díl této série vyšel na Slovensku pod názvem Prvý hrob napravo.

 

 

Kristen Painter: Out for Blood

Čtvrtá kniha young adult fantasy série House of Comarré zaměřené na osudy Chrysabelle, dívky zrozené do světa točícího se kolem etikety, správného vychování a původu.
Chrysabelle patří mezi comarré, speciální rasu lidí vyšlechtěných pro jediný účel – poskytovat potravu upíří vyšší společnosti. Zná pouze tvrdou výchovu k absolutní poslušnosti a jedinou skutečnou cenu představuje čistá krev proudící jejími žilami. Kam ji zavede životní cesta poté, co je obviněna z vraždy svého patrona a přinucena uprchnout ke smrtelníkům?

Vyšlo: 30.10., GR

 

 

Susannah Sandlin: Absolution

Druhý díl série paranormálních thrillerů ze světa, v němž je lidstvo je hromadně očkováno, aby se jejich krev stala pro upíry smrtící. V městě Penton v Alabamě žili doteď upíři a lidé – neočkovaní dárci krve – v míru a symbióze. Nyní se zde schyluje k občanské válce.
Mirren Kincaid býval popravčím upíří rady. Před dvěma staletími zmizel z povrchu zemského. Nyní se znovu objevil jako zástupce upířího pána Pentonu a s radou nechce mít nic společného. Rada ho však chce zpátky do svých služeb, vyšle proto za ním Glory Cummingsovou. Glory ovšem nachází jen muže zatíženého hrůzou minulosti. Jejím úkolem bylo probudit v Mirrenovi dravce. Místo toho mu pomáhá zlomit pouta s minulostí a vrátit do duše mír.

Vyšlo: 9.10. GR

 

Další zajímavé tituly

Young adult
Gennifer Albin: Crewel (Crewel World #1) – GR
Sarah Fine: Sanctum (Guards of the Shadowlands #1) – GR
Emi Gayle: After Dark (The 19th Year #1) – GR
Lea Nolan: Conjure (The Hoodoo Apprentice #1) – GR
Ingrid Paulson: Valkyrie Rising – GR
Daniel Waters: Break My Heart 1,000 Times  – GR

Urban fantasy
Lee Collins: The Dead of Winter (Cora Oglesby #1) – GR
Kate Griffin Stray Souls (Magicals Anonymous #1) – GR
Allison Pang: A Trace of Moonlight (Abby Sinclair #3) – GR

Paranormal romance
Delilah Dawson:The Mysterious Madam Morpho (Blud #1.5) – GR
JT Geissinger: Edge of Oblivion (Night Prowler #2) – GR


Pokračování sérií vydávaných v ČR

 • Robin BRIDGES: The Unfailing Light – druhý díl série Kateřina, k vydání připravují Levné knihy
 • P. C. a Kristin CAST: Hidden – desátý díl série Škola noci, sérii vydává Knižní klub
 • Justin CRONIN: The Twelve – druhý díl ságy Přechod, vydává Knižní klub
 • Becca FITZPATRICK: Finale – závěrečný čtvrtý díl série Zavržený, sérii vydává Egmont
 • K. GARCIA, M. STOHL: Beautiful Redemption – čtvrtý díl série Kronika prokletých zaklínačů, vydává Knižní klub
 • Kim HARRISON: Into the Woods – antologie povídek o čarodějce Rachel Morgan, sérii vydává Fantom Print
 • Michelle HODKIN: The Evolution of Mara Dyer – druhý díl série Mara Dyer, k vydání připravuje Brio
 • C. C. HUNTER: Whispers at Moonrise – čtvrtý díl série Tábor Shadow Falls, vydává Baronet
 • Karen Marie MONING: Iced – první díl spin-offu k sérii Horečka, dějově ale šestý díl této série, vydává Jota
 • Julie KAGAWA: The Lost Prince – první díl spin-offu k sérii Féria, vydává Knižní klub
 • Rick RIORDAN: The Mark of Athena – třetí díl série Bohové Olympu, vydává Fragment
 • L. J. SMITH: Destiny Rising – čtrnáctý díl série Upíří deníky, vydává Fragment