TV tipy na 38. týden

Colin Farrell v hororové komedii Noc hrůzy, Will Smith ve filmové adaptaci legendární Já, legendy, nebo dobrodružství Darrena Shana jako Upírova pomocníka? Čemu dáte přednost? Možná pohádce, a tak mrknete na první díl Grimma nebo Červenou Karkulku.

Filmy:
Čtvrtek
04.20 FilmboxExtra – Mrazivá tma
Režie: A. Goth
Hrají: L. Goss, M. Lucas, T. Curran, D. Gant, D. Baker.
Krimifilm VB (2005).
Detektiv Mortimer Shade je zabit a ocitá se v mrazáku. Záhadný parazit jej dokáže znovu oživit, aby ale zůstal naživu i nadále, potřebuje krev. Jeho partner John Dark přijme tuto neobvyklou změnu a společně se stávají mstiteli, kteří soudí a zabíjejí zločince, jimž Shade poté vysává krev. Dark si ale všimne, že Shade ztrácí poslední znaky lidskosti a stává se z něj monstrum. Protože si je vědom nebezpečí, které Shade pro ostatní představuje, musí se pokusit jej zastavit.
ČSFD: 28 %

01.00 HBO – Noc hrůzy
Režie: C. Gillespie
Hrají: A. Yelchin, C. Farrell, T. Colletteová, D. Tennant, I. Pootsová.
Horor USA (2011).
Charlie Brewster je v posledním ročníku na střední škole a má za to, že stojí na vrcholku světa. Jenže pak se vedle nastěhuje Jerry a Charlie přijde na to, že je to upír, jenž se chystá lovit v sousedství. (102 min)
Seznamte se s novým sexy sousedem, Jerrym Dandrigem (Colin Farrell). Je nebezpečně okouzlující – a smrtelně nebezpečný. To proto, že je to upír, který žízní po krvi…. Tedy spíše po hektolitrech krve. Středoškolák Charley Brewster (Anton Yelchin) si brzy spojí Jerryho podezřelé chování a neustále se zvyšující počet mrtvých v okolí. A tak se rozhodne sousedský terror ukončit. Jenže sám to nezvládne. Jeho jedinou nadějí je kouzelník a vrah upírů, Peter Vincent (David Tennant) z Las Vegas. Tahle nesourodá dvojice se společně pokusí zastavit sousedovo krvežízivé řádění. Jenže Jerry je krutý a neúprosný zabiják a rozhodně se nevzdá bez boje. Tahle upírská hororová klasika vás dostane na první kousnutí a díky hvězdnému obsazení vás uchvátí od prvního záběru!
ČSFD: 61 %

Pátek
22.25 Nova – Já, legenda
Režie: F. Lawrence
Hrají: W. Smith, A. Bragaová, S. Richardsonová
Sci-fi film USA (2007).
Většinu obyvatel naší planety proměnil zmutovaný virus v krvežíznivé bestie. Jeden z posledních žijících lidí na Zemi je postaven před nelehký úkol. Věrný svému původnímu vědeckému povolání musí ze své krve vyvinout protilátku, která by mohla zachránit zbytky lidstva.
Lékaři s nadějí oznámili převratný objev nového léku na rakovinu, vyvinutého genetickou úpravou viru spalniček. Místo záchrany však přišla zkáza, když svět zachvátila pandemie zmutovaného viru, která vyhubila většinu lidstva. T, a ty co přežili, změnila ve světloplachá, krvežíznivá monstra. V ulicích New Yorku, které se rychle mění v zarostlou divočinu, se pokouší ulovit jelena poslední nenakažený obyvatel města a možná i poslední zdravý člověk na Zemi, vědec Robert Nevill, který je proti viru imunní. Se stále většími obtížemi si obstarává potravu, i když všeho ostatního má dostatek,. V přepychově zařízeném domě se pokouší z vlastní krve vytvořit lék, který by mohl zachránit zbytky lidstva , vytrvale vysílá do éteru výzvy a každý večer mění dům v nedobytnou pevnost. Jeho osamělým životem ho provází fena německého ovčáka Sam, kterou mu svěřila jeho dcerka Marley těsně předtím, než se s matkou Zoe dostala do evakuačního vrtulníku. Také s její pomocí uniká útokům krvelačných mutantů a daří se mu přežít. Při jednom z útoků je Sam infikována. Robert ví, že věrná fenka nemá naději, a tak ji s velkým sebezapřením zabije. Zůstává ve zničeném světě zcela sám a zmítán zoufalstvím podnikne útok, při němž masakruje nakažené mutanty. Ocitne se přitom v pasti, z níž by nedokázal uniknout, kdyby se mu nedostalo nečekané pomoci. Brzy nato sice zjistí, že jeden ze vzorků experimentálního séra funguje, nově probuzená naděje na záchranu lidstva je však vzápětí ohrožena dalším útokem mutantů, kteří napadnou jeho dům.
Recenze
ČSFD: 76 %

Sobota
20.00 Cinemax – Upírův pomocník (repríza v neděli 11.30)
Režie: P. Weitz
Hrají: J. C. Reilly, J. Hutcherson, Ch. Massoglia, P. Fugit, K. Watanabe.
Fantasy film USA (2009)
Film Upírův pomocník vypráví příběh chlapce, který nevědomky rozbije dvě stě let staré příměří mezi dvěma soupeřícími klany upírů. Chlapec unikne z bezpečí své nudné existence a naplní svůj osud ve světě plném nočních můr. Nechte se vtáhnout do fantastického světa nepochopených šílenců a groteskních nočních bytostí. Čtrnáctiletý Darren byl stejný jako většina dětí z jeho sousedství. Potloukal se se svým nejlepším kamarádem, ze školy nosil dobré známky a většinou se držel od problémů v bezpečné vzdálenosti. Jednoho dne však se svým kamarádem narazí na podivnou kočovnou šou a od té chvíle se chlapec začne měnit. Vše se stane přesně v okamžiku, kdy ho upír Larten Crepsley promění v bytost, která žízní po krvi. Darren se stane neživým a připojí se ke kočovníkům a jejich atrakcím plným monstrózních kreatur, včetně hadího chlapce, vlkodlaka a vousaté dámy. Darren se sžívá se svou nově získanou silou ve světě plném temnoty a stane se cenným pěšákem mezi upíry a jejich smrtelnými protějšky. Podaří se jim z něj vysát zbytek jeho lidskosti?
ČSFD: 58 %

Neděle
22.50 HBO – Červená Karkulka
Režie: C. Hardwickeová
Hrají: A. Seyfriedová, G. Oldman, B. Burke, S. Fernandez, M. Irons.
Fantasy horor USA/Kan. (2011).
Středověká adaptace klasické pohádky Červená Karkulka vypráví o dospívající dívce, která se ocitne v tísni. Její vesnice se rozhodne ulovit vlkodlaka, který je při každém úplňku terorizuje. (96 min)
Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť, aby ukojili jeho apetit. Jenže jednoho dne vlk schramstne jednoho z vesničanů… Obětí je Valeriina starší sestra (Amanda Seyfried), krásná mladá dáma, která právě zjistila, že jí její rodiče domluvili sňatek s Henrym z nejbohatší rodiny ve vesnici. Jenže Valerie si nechce vzít nikoho jiného než Petera, chudého dřevorubce, kterého vroucně miluje. Mladí zamilovaní se dohodli, že společně utečou, jenže vlk vše změnil. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona (Gary Oldman), aby je zbavil té bestie jednou provždy. Jenže lovcův příjezd vyvolá mezi lidmi ještě větší zmatek. Solomon jim totž řekne, že vlkodlak nabývá zvířecí podoby pouze v noci a přes den je normálním člověkem – může to být tedy kdokoli z nich! Nikdo není mimo podezření, panika stoupá a s blížícím se úplňkem je dříve sjednocená komunita absolutně rozpolcena. Právě tehdy Valerie zjistí, že má s vlkem jedinečné spojení, které je k sobě neúprosně přitahuje… a tak se z ní stane hlavní podezřelá… a také návnada.
ČSFD: 52 %
Seriály:
Po-Pá
11.15 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů: díly 2.14 – 2.18 (repríza následující den v 7.05)
Po-Ne
14.35 Prima Love – Čarodějky 5.14 – 5.20
Po
20.15 Prima Cool – Grimm 1.01 (repríza v úterý 16.35)
22.20 Prima Cool – Živí mrtví 1.06
02.40 Prima Cool – The Walking Dead 1.06 (orig.znění)
St
22.00 MTV Czech – Údolí smrti 1.11
Čt
23.55 ČT2 – Pravá krev 3.10

00.20 AXN – Cena za lidskost 2.13 (repríza v neděli v 00.20)
Ne
18.25 AXN – Vlčí mládě 1.08 (repríza v 02.55)

Poznámka: čas vysílání do 4.00 ráno uvádím jako předchozí noc.