Nové knihy za srpen 2012 v angličtině

Pro ty, kterým není cizí čtení v angličtině, stejně jako pro všechny ostatní, kteří si rádi udržují přehled, jak to vypadá s jejich oblíbenými sériemi a na co se mohou v budoucnu těšit v českém překladu.

Novinky

Cyn Balog: Touched
Nick Cross vždy naslouchá hlasům ve své hlavě, protože pokud by tak nedělal, věci ihned naberou špatný směr. Jako tehdy, když se rozhodl zachránit dívku, aby se jediným výsledkem stalo úmrtí někoho jiného namísto ní. Změnit budoucnost zkrátka není možné. Ani v případě, že patříte mezi ty, kteří do ní vidí. Ale co když se právě tohle léto vše začne měnit?
Vyšlo: 14. 8.; GR

Amanda Hocking: Wake
Wake představuje úvod do Watersong série. Je léto a ve městě se objevily tři krásné, tajemné dívky. Gemma má vše, co si jen může přát, ale její život se dramaticky mění ve chvíli, kdy přitáhne pozornost neznámých. Najednou si musí vybrat – bojovat o starý život, přátele a rodinu nebo podlehnout proměně a vstoupit do úplně nového světa sirén.
Vyšlo: 7. 8.; GR


Lesley Livingston: Starling

Noční bouře nad New Yorkem přinese do života Mason Starlingové mnohem horší věci než jsou blesky křižující oblohu. Právě tehdy se poprvé setká s děsivými tvory usilujícími o její život, ale také s tajemným mladíkem, který si pamatuje pouze své jméno – Fennrys Wolf.
Kniha slibuje norskou mytologii, stejně jako mix celé řady nadpřirozených stvoření včetně démonů, duchů, vlkodlaků a zombie.
Vyšlo: 28. 8.; GR

Pokračování sérií

Kendare Blake: Girl of Nightmares
Pokračování Anny Dressed in Blood, duchařiny jako stvořené pro fanoušky seriálu Supernatural, ale i milovníky klasických hororových příběhů. Kniha loni vyvolala poměrně velký rozruch a potěšila všechny příznivce tajemných příběhů plných polorozpadlých starých domů skrývajících děsivá lidská tajemství. Girl of Nightmares v trendu započatém prvním dílem pokračuje a celý příběh Anny důstojně završuje.
První díl u nás chystá na příští jaro nakladatelství Baronet.
Vyšlo: 7. 8.; GR


Rachel Caine: Two Week’s Notice

Rachel Caine, autorka úspěšných Upírů z Morganville, které u nás vydává Brokilon, se v loni rozhodla zabrousit mimo žánr YA románů a poprat se s tématem zombie. Two Week’s Notice je druhý díl série The Revivalist sledující osudy Bryn Davis ve světě, kde existuje droga tak silná, že dokáže přivést mrtvé zpět k životu.
Vyšlo: 7. 8.; GR


Kelly Creagh: Enshadowed

Druhý díl trilogie Nevermore inspirované příběhy Edgara Alana Poea. Zpočátku jde o klasický scénář – oblíbená roztleskávačka ze střední se kvůli školnímu projektu dá dohromady s potížistou a zamiluje se. Potíže začínají ve chvíli, kdy se ocitne stále víc a víc vtahována do jeho snového světa, kde ožívají ty nejhorší noční můry z pera slavného autora Havrana.
Vyšlo: 28. 8.; GR


Andrea Cremer: Rift

Prequel k třídílné sérii Smečka, která u nás vyšla díky Knižnímu klubu. Rift slibuje návrat do minulosti před rozdělením Strážců, Ochránců a Hledačů. Příběh sleduje osud Ember Morrow, dívky, jejíž sen je být bojovnicí ve světě, kde vládnou striktně muži. Stává se součástí Stráže a čeká ji těžký úkol chránit nevinné před zlem, které není z tohoto světa.
Vyšlo: 7. 8.; GR


Sherrilyn Kenyon: Time Untime

Sedmnácté pokračování série Dark Hunter si zahrává s tématem naplnění proroctví. Kateri Avani po celý život pronásledují sny o místech, kde nikdy nebyla, a o děsivém muži, se kterým se nikdy doopravdy nesetkala. Snaha najít odpovědi na své otázky ji dovede do Las Vegas, kde doufá, že uklidní svoji mysl. Namísto toho se dostává do středu hry, kde hlavní cenou představuje její život.
Vyšlo: 7. 8.; GR