Nové knihy za březen 1/2

Březen je knižně bohatý, zřejmě nakladatelé chtěli dostát jménu "měsíce knihy", tak si březnové novinky tentokrát shrneme na dvakrát. Většina knih se nesla ve znamení fantasy pro mládež, došlo i na padlé anděly a zombie.

Andrzej Pilipiuk: Dědičky

Trilogie Sestřenky, díl třetí.
V závěrečné části série se oblíbené sestřenky vrátí do své vesnice, aby obnovily rodový statek. Musí však přemoci nejen odpor deklasovaných venovanů, ale i cizí magii, ohrožující princeznu Moniku. Cyklus navíc uzavírá rovněž dramatické střetnutí alchymisty Sedzivoje s Bratrstvem Druhé cesty, které ze všech sil usiluje o tajemství nesmrtelnosti.
Po letech čekání se tak dočkáme uzavření další série mistra polské fantasy Andrzeje Pilipiuka a v jeho duchu jde opět o čtivou a zábavnou knihu, jež potěší všechny jeho příznivce. V průběhu roku se Pilipiukovi věrní čtenáři dočkají zcela nových knih, v nichž se autor opět ukáže ve zcela novém a nečekaném světle.

Originální název: Dziedziczki
Vydal: Laser-books; 2012
Překlad: Pavel Weigel
Vazba: brožovaná
240 stran / 209 Kč
Recenze 1. dílu, 2. dílu
Koupit knihu
 

Thomas E. Sniegoski: Aerie a Zúčtování

Třetí a čtvrtá kniha série Padlí andělé.
Aaronův poslední ročník na střední škole byl všechno jen ne normální. Dokáže mluvit se svým labradorem Gabrielem, ale co víc, zjistil, že je Nephilim, potomek padlého anděla a smrtelnice. A aby ani to nestačilo, vypadá to, že je vyvoleným, který má za úkol přinést všem padlým andělům smíření a spočinutí na nebesích. Ale samozřejmě to není jen tak, proti němu stojí nejvyšší z Mocností Verchiel, který je odhodlán zabránit vykoupení padlých za každou cenu, tedy za cenu Aaronova života. Poslední bitva se blíží, bude Aaron připraven? A podaří se mu zachránit i ty, co miluje?

Originální název: Aerie, Reckoning
Vydal: Albatrosmedia – CooBoo; 2012
Překlad: Anna Vondřichová
Vazba: brožovaná
436 stran / 299 Kč
Recenze 1. dílu
Ukázka
Koupit knihu
 

Lisa McMann: Lovkyně snů 2 – Vstříc temnotě

Některé noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých…
Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny. Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o mých schopnostech – a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná…

Originální název: Fade
Vydal: Fragment; 2012
Překlad: Čeněk Matocha
Vazba: brožovaná
256 stran / 179 Kč

Recenze
Koupit knihu
 

Andrea Cremerová: Smečka 3 – Oběť

Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici – Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní bojovat s magií Strážců a porazit nejmocnějšího z nich, Bosquea Mara. Calle nezbývá než na čas zapomenout na hlas svého srdce: začíná dobrodružný a smrtelně nebezpečný hon za zbývajícími částmi elementálního kříže, zbraně, která jako jediná může zvrátit válku ve prospěch Hledačů. Mrtvých na obou stranách přibývá, a jak se blíží závěrečná bitva, pro Callu je stále obtížnější zachovat neutralitu. To ale ještě netuší, že největší oběť je všechny teprve čeká…

Originální název: Bloodrose
Vydal: Knižní klub; 2012
Překlad: Lenka Faltejsková
Vazba: pevná s přebalem
384 stran / 299 Kč

Koupit knihu
 

Lili St. Crow: Andělé noci

Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat…
Dru Andersonová je „divná", kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý – dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem…

Originální název: Strange Angels
Vydal: BBart; 2012
Překlad: Gisela Kubrichtová
Vazba: brožovaná
272 stran / 199 Kč

Koupit knihu
 

Tanja Heitmann: Noční záře

V Noční záři, další z řady knih plných magie a imaginace, je Adam, tvor, který spolu s nitrem démona přijal i nesmrtelnost a vynikající lovecké vlohy a putuje časem v podobě krásného mladíka, povolán do Los Angeles šedesátých let minulého století, aby vyslídil pachatele krvavých obětních obřadů, jimiž ohrožuje nenápadnou existenci ostatních tvorů žijících mezi lidmi. Netuší však, že je to pouze záminka. Ve skutečnosti má vystopovat monstrum, které zabíjí bytosti jemu podobné a okrádá je o démony usídlené v jejich nitru. Při plnění svého obtížného úkolu se Adam nečekaně zamiluje do smrtelnice Esther a čeká ho další velké překvapení.

Originální název: Nachtglanz
Vydal: Brána/Deus; 2012
Překlad: Jiří Pondělíček
Vazba: pevná s přebalem
320 stran / 399 Kč

Koupit knihu
 

Tim Collins: Deník úúúplně obyčejného upíra – Moje „super“ rodinka

I nemrtví mají city! Nesnesitelně vtipný deník jednoho (ne)obyčejného upíra.
Jmenuji se Nigel Mullet. V upíra jsem se proměnil, když mi bylo patnáct. V tomhle věku už zůstanu napořád, takže musím trávit věčnost bojem s akné, mutujícím hlasem a svou neobratností při balení holek…Trápí mě mé zoufalé pokusy o upoutání pozornosti mé životní lásky Chloe. Tak rád bych zabořil špičáky do jejího krku… Jsem mrtvý už víc než osmdesát let a přitom jsem ještě ani jednou neměl holku! A do toho musím neustále řešit mé neskonale trapné upírské rodiče, kteří se pokoušejí pít krev mým kamarádům.

Originální název: Diary of a Wimpy Vampire – Because The Undead Have Feelings Too
Vydal: Fragment; 2012
Překlad: Zdík Dušek
Vazba: brožovaná
224 stran / 199 Kč

Koupit knihu

Charlaine Harris: Dotek mrtvých

Sbírka povídek ze světa série Pravá krev.
Sookie Stackhouseová, servírka nadaná schopností číst myšlenky ostatních smrtelníků, proniká do světa upírů, vlkodlaků, měňavců, víl a dalších nadpřirozených bytostí. Nachází mezi nimi přátele, ale zároveň zabředává do smrtelně nebezpečných situací. Její dobrodružství jsou tématem celé série románů Charlaine Harrisové.
Kniha povídek Dotek mrtvých obohacuje Sookiina dobrodružství o několik dalších pozoruhodných událostí, které se v předcházejících knihách neobjevily vůbec, nebo jen náznakem: například o tajuplnou smrt Sookiiny příbuzné – víly Claudette, o večírek na počest knížete Draculy v upířím baru Transfusia nebo o den, kdy se mladá telepatka dozvěděla o smrti své sestřenice Hadley, která úplně zpřetrhala styky se svou rodinou, stala se milenkou upíří královny Sophie-Ane a zařadila se mezi nemrtvé.

Originální název: A Touch of Dead
Vydal: Baronet; 2012
Překlad: Ludmila a Tomáš Havlíkovi
Vazba: pevná
160 stran / 199 Kč

Koupit knihu
 

John Ajvide Lindqvist: Jak zacházet s nemrtvými

Polovina srpna 2002. Po dlouhé, úmorné vlně veder všechny obyvatele Stockholmu trápí nesnesitelná bolest hlavy. Jako by město pokrývalo podivné elektrické pole – nedají se zhasnout světla ani vypnout elektrické přístroje. Obyvatelé propadají panice. Cosi visí ve vzduchu. Jenže najednou se všechno vrátí k normálu. Zdánlivě se nic nestalo, nebo že by přece jen?
Gustav Mahler, novinář v důchodu, ztratil po smrti milovaného vnuka chuť do života, nic ho netěší a nezajímá. Najednou mu zavolá starý známý z Danderynské nemocnice. Stalo se prý něco strašného – mrtví v nemocniční márnici náhle ožívají. Mahler to pokládá za hloupý žert, ale přesto se na místo vypraví…
Švédský prozaik John Ajvide Lindqvist si tentokrát pohrává s klasickým hororovým motivem zombií. V Lindqvistově podání však oživlé mrtvoly nejsou žádná strašidelná masožravá monstra, ale ztrápené bytosti, které chtějí, jako každý z nás, jen jediné: vrátit se domů. Jak zacházet s nemrtvými je mrazivým hororem se vším všudy a zároveň dojemným příběhem o lásce, která se dokáže vzepřít samotné smrti.

Originální název: Hanteringen av odöda
Vydal: Argo; 2012
Překlad: Jana Holá
Vazba: pevná
328 stran / 358 Kč

Koupit knihu

Bram Stoker, Petr Kopl: Dracula

Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy nebo nespavostí? Tento komiks není nic pro vás!
Cítíte, jak se na krajinu snesla noc? Jak pomalu a potichu mrazivá mlha roztahuje svou chladnou náruč? Ptáci přestali zpívat. Dusivé ticho zalilo celé okolí. Dnes opět něco nepřirozeného a zlého chodí okolo domu a číhá na neopatrné duše. Rozsviťte světla, zamkněte dveře, zatáhněte rolety, schovejte se pod peřinu…

Vydal: Fragment; 2012
Typ komiksu: barevný
Vazba: brožovaná
128 stran / 149 Kč

Koupit komiks