Změny na webu, aktualizace sekce Redakce a nábor nových redaktorů

Jelikož se u nás redaktoři střídají jak na běžícím pásu a sekce Redakce zaostává, rozhodnul jsem se s tím něco udělat :-) (Když už jsem se konečně dostal k těm úpravám na webu, tak se vším všudy.) Takže se následující článek dělí na několik provázaných skupin (proto čtěte nejlépe celé).

Obecný úvod

Upíří a vlkodlačí tématika je dnes k nalezení prakcitky všude, ať už jsou to knihy, filmy, hry či jiné možnost kulturního a duchovního vyžití. Bohužel dle nejlepších prognóz bude popularita těchto témat na vzestupu ještě pár let, poté začne radikálně upadat. V duších zasvěcenců a fanoušků nezemře nikdy, ale navštěvují i nás i tací, kteří si sem tam přečtou nějaký informativní článek a o upírech či vlkodlacích nemají ani ponětí.

Na základě těchto faktů se už delší dobu snažím web rozšířit o věci týkající se doslovného významu spojení "děti noci" (článek o Absinthu apod.) a rád bych v tom pokračoval ve větším měřítku. Nezávisle na Antrey a jejím rozšiřování VampConu na NightCon jsem i já dostal podobný nápad, rozšířit naši základnu a působení o věci, které nemusí mít s upírskými tématy zas až tolik společného, stále ale budou spadat do onoho pomyslného nočního života.

 

Chystané změny

První obměnou webu bude zavedení nové sekce, na které jsme se dohodli při dnešním příjemném rozhovoru se známou českou fotografkou a grafičkou. Naváže s námi spolupráci slečna Necrania Chmurella (devianart), která nás bude ve chvílích volného času zásobovat jejími výtvory, obrázky, fotkami, básněmi, občasnými recenzemi či jinými texty. Věřím, že i další z vás budou touto chystanou změnou nadšení stejně tak, jako já, neboť se tato talentovaná mladá dáma těší čím dál tím větší popularity a já ji to ze srdce přeji.

Dále bych rád rozšířil sekci Hudba a PC hry. U hudby mám vcelku jasnou představu o kapelách, které nově zavedeme a ve spolupráci s externími redaktory budeme spravovat a aktualizovat. Co se her týče, tato tématika je zřejmě mrtvá a buď ji zarchivujeme, nebo rozšíříme. Bohužel hry podobného stylu nehraji (ano, kydnu jen u StarCraftu), nemám žádné nápady, jak tuhle sekci vytáhnout z propadliště dějin…

 

Informace pro nové redaktory + další změny

Víte to všichni, jednou za čas to sem napíšeme, a trápí nás to stále – nedostatek aktivních redaktorů. Z dlouhodobého hlediska není moc o čem psát a většinu nových informací musíme zpracovávat sami, proto jsem se mimojiné rozhodl rozšířit pole působnosti. Nehodlám zavádět nové sekce stylu steampunk nebo postapo, byť je mám sám velmi rád. Zde bohužel nemají co dělat. Naopak bych se do budoucna rád zaměřil ono mnou zmiňované rozšíření hudby a zavedl či rozvedl sekce týkající se např. H. P. Lovecrafta, satanismu (pouze informativně, nechci být nařčen z propagace), filozofie (pouze k našemu tématu), mytologie (to stejné co u předchozího) a další.

Zde se naskýtá možnost především těm, kteří uvažují o zapojení se do našeho projektu. Můžete pochopitelně publikovat i na stará a zaběhnutá témata, nebráníme se ale otevření nových sekcí, které (budou-li úspěšné a nezmrznou) můžeme nadále rozšiřovat a vy si tak tady vytvoříte své zázemí, které si budete moci ve spolupráci s dalšími redaktory rozvíjet.

Na nově příchozí neklademe prakticky žádné nároky, redaktorům můžeme krom vlastního mailu a umístění v Redakci nabídnout např. recenzní výtisky knih (nyní nově i několik měsíců před samotným vydáním knihy), vstupenky na koncerty apod. To vše se ale bude odvíjet od intenzity, s jakou redaktoři publikují, jako první dostanou ty nejlepší nabídky z pochopitelných důvodů ti nejaktivnější autoři.

V případě zájmu, návrhů či bližších informací využijte náš mail redakce@deti-noci.cz, kde se dozvíte vše potřebné a můžeme se domluvit prakticky na čemkoliv.

 

Informace pro stálé redaktory

No a nakonec vy, moji milí redaktoři. Nevím, kdo z vás je stále aktivní a e-mailová metoda není tak spolehlivá, jako tato. Krom doplnění fotek u těch, kterým chybí (snad nebude nikdo proti) by mě zajímalo, jakým směrem se bude naše stávající spolupráce ubírat dál. Mnoho z těch, jež jsou zapsáni v Redakci, už nepíší, naopak píší lidé, kteří tam chybí. Proto bych rád, kdybyste mi mailem na darkknight@deti-noci.cz potvrdili svoje další působení zde na webu a zároveň aktualizovali informace, které jsou v dané sekci uvedené nebo chybí (věk, bydliště atd.). Renča, Arcanis, Antrey, Sevia a Cukýna momentálně dle mého tvoří tvrdé jádro kolektivu, ti mi psát nemusí a stačí pouze mail s aktuálními informacemi. U zbytku bych rád věděl, jak budeme pokračovat dál, neboť se mi už delší dobu neozvali. A Axia s Kenjim chybí úplně, to by chtělo napravit -> mail (je možné, že už tam ty informace někde mám, ale hrubý základ Thunderbirdu mi nyní čítá něco přes 1500 mailů, opravdu nemůžu projít všechny).