Vlkodlaci

Vlkodlaci jsou nevysvětlitelným tématem magie, proto je pro člověka těžké, aby si o těchto podivuhodných tvorech udělal vlastní názor. Každá kultura má svoje pověry, kterých se drží se silou vlkodlačího stisku.

Dlaci se začali vyskytovat už v době kamenné, kde o nich najdeme první zmínky. Kresby na jeskyních někdy zachycují podivné bytosti s vlčí hlavou nebo jeleními parohy. Dříve se tyto kresby braly jako zpodobnění pradávných šamanů, avšak o něco později se našly i kresby opravdových šamanů.

Werewolf

Oba druhy od sebe můžete rozlišit jedním základním znakem. U šamanů se zpravidla maloval i oheň, naproti tomu u tajemných bytostí oheň nenajdete. Pravěcí lidé dlaky nekreslili kvůli uctívání, ale kvůli odehnání těchto tvorů od jejich obydlí.

Vlkodlaků je mnoho druhů. Nejznámějším z nich je tradiční vlkodlak, který je z nějakého nevysvětlitelného důvodu nejznámější. Dalšími známými druhy jsou indičtí tygrodlaci. Jedna z mnoha otázek, které vyvstávají okolo dlaků, je jejich původ. Odkud přišli nebo jak vznikli?

Jedna verze se opírá o již zmíněné šamany, kteří ve své magii došli tak daleko, až svou lidskou podstatu spojili s podstatou zvířete. Druhou možností je, že dlaci jsou prostě tvorové, kteří se vyvíjeli z lidských předků. Pověr o jejich vzniku je hodně a ani sami dlaci neví, odkud přišli.

Lycaon

Jako velice zajímavou bych označil pověst o Lycaonovi, Řekovi, který bohům připravil pokrm z těla vlastního syna a byl za to proměněn ve vlka. Nejvíc věrohodné jsou potom verze o čarodějích, měnících se v bestiální zvířata nebo o poslech pekelných. Podle pověr ale existují i dlaci mírnější povahy než například tygrodlaci a to jsou na příklad dlaci měnící se v jelena nebo delfína.

Všechny verze dlaků mají jednu společnou věc a to jsou tři možnosti podoby. Každý dlak se může měnit do lidské a zvířecí podoby, existuje ale i takzvaný mezistupeň, kdy dlak bere výhody jak člověka, tak zvířete. Vlkodlak v takovém stupni může do svých rukou uchopit například zbraň, což by se mu ve zvířecí podobě nepovedlo.

Velmi typická otázka, kterou vidíte na mnoha webech je, jak se stát dlakem nebo vlkodlakem? Možností je spoustu, první je kousnutí od dlaka, ale vysvětlete útočícímu vlkodlakovi, že vás má jenom kousnout a ne roztrhat, takže nejde o bezpečnou věc.

Lycaon

Možnost druhá, jako dlak se už narodíte a máte vyhráno. To je nejlehčí možnost. Další možností je vypití dlačí krve. Taky ne moc bezpečný podnik, neboť zabít dlaka není nic, co byste zvládli s jednou rukou v kapse.

Tímto se dostáváme k další věci. Dlaka zabijete jen stříbrem, ať už kulkou nebo nožem. Svěcená voda ani kříže na dlaky neplatí. Na rozdíl od upírů dlakům nevadí česnek.

Dlaci nepatří do třídy oživlých mrtvol, takže světlo jim nevadí ani v jedné ze tří podob. Proměna v dlaka není nic bolestivého ani nepříjemného, nedejte na americké filmy, kde sebou dlak někdy i mlátí o zem a řve bolestí.

Proměna je pro dlaka přirozenou věcí, může probíhat klidně i při faktu, že za vámi dlak běží. Promění se a ani nezastaví. Složitým procesem u dlaků je rozmnožování. Nicméně lidi, kteří teď pomysleli na oplzlé sexuální polohy, nejspíš zklamu.

Werewolf

Dlaci se můžou rozmnožovat jen z dlakem stejného druhu. Ani křížení s upírem nepřipadá v úvahu, i když je některé kultury hází do jednoho pytle s velkou oblibou. Děti, které se narodí dlakům, mají už od narození možnost se proměňovat, ale ztrácí ji v jednom roce života.

Znovu se schopnosti přihlásí až v polovině puberty, kdy se hormony bouří. Dítě přijde na svět v takové podobě, v jaké je samice dlaka při porodu, a během pár minut se ale změní do lidské. Dlaci nejsou nesmrtelní, stárnou, ale dožívají se více než sta let. Poté umírají a končí jako každý živý tvor rozpadnutím se v prach.