Holly Black, Cassandra Clare: Zlatá věž (Magisterium 5)

Nakladatelství Yoli vydalo Zlatou věž, pátý díl fantasy série pro mládež Magisterium. Callum Hunt se již popáté vrací do magické podzemní školy, ale záhy zjišťuje, že nic není jako dřív.

ANOTACE:

Magisterium sice s pomocí Calla a jeho přátel porazilo armádu chaosu, ale slavné vítězství si vybralo krutou daň. Zatímco někteří Calla oslavují jako hrdinu, který se v rozhodujícím okamžiku postavil na stranu dobra, mnozí v něm více než kdy dřív vidí převtělení temného černokněžníka, který si chce podrobit samu smrt a neštítí se k dosažení svých cílů využít nejčernější magie. Zatímco se mladý mág snaží najít své místo v kouzelnickém světě, odolat vábení temné strany i magie chaosu a znovu získat důvěru svých přátel a spolužáků, svět mágů se otřásá v základech pod náporem nové hrozby, se kterou si dokáže poradit jedině Makar. Tváří v tvář dosud největší výzvě Call musí zvolit, zda se jednou provždy přikloní k dobru a lidskosti nebo bude kráčet ve šlépějích Konstantina Maddena.

 

AUTORKY:
Holly Blacková a Cassandra Clareová, autorky výjimečně úspěšných bestsellerů, se poprvé potkaly před více než deseti lety na jedné z prvních Hollyiných autogramiád. Za tu dobu se z nich staly dobré kamarádky, které spojuje (krom jiného) láska k fantasy – od všeho, co se týká Pána prstenů přes drsné příběhy o Batmanovi, napínavé příběhy ve stylu meč a magie až k epickým Hvězdným válkám. K tomu, aby společně napsaly Magisterium, je vedla snaha vytvořit vlastní příběh o hrdinech a ničemech, o dobru a zlu a o těch, kteří jsou – ať se jim to líbí nebo ne – vyvolení k něčemu neobyčejnému.
Holly Blacková je spoluautorkou série Kronika rodu Spiderwicků a za svou knihu Panenka z kostí získala literární cenu Johna Newberyho. Cassandra Clareová je autorkou série pro dospívající čtenáře Nástroje smrti. Obě žijí na západě státu Massachusetts, ani ne deset minut od sebe.

V sérii Magisterium vyšly už čtyři díly: Železná zkouška, Měděná rukavice, Bronzový klíč a Stříbrná maska.

 

INFO O KNIZE:
Vydal: Yoli, květen 2019
Překlad: Pavlína Zagolová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 216
Cena: 249 Kč