Bookni si! popáté

Vydavatelství Mladá fronta a divize Knihy pořádají popáté velké knižní řádění Bookni si!
Ve středu 20. září 2017 vypukne v 9 hodin v prostorách MeetFactory na pražském Smíchově další velké knižní řádění Bookni si! Již tradiční akce potrvá až do čtvrtka 21. září 2017 do odpoledních hodin. A řádit se bude opět ve dvou patrech.

 

Děti, rodiče i pedagogové se budou moci setkat s oblíbenými dětskými knížkami, jejich autory a ilustrátory. Celé dva dny budou plné her, soutěží, workshopů, besed a knížek. O řadu zábavných aktivit pro malé i větší čtenáře program obohatí také oblíbený projekt Rosteme s knihou. Jak se dělá časopis a kniha prozradí šéfredaktorka dětského měsíčníku Puntík Eva Bavorová, která na akci nový časopis zároveň i pokřtí.

„Letos jsme pro děti připravili žhavou novinku. Na závěr festivalu vyhlásíme jednu českou knihu, která získá ocenění „Kniha Bookni si!“. A o tom, která kniha ocenění získá, rozhodnou právě malí návštěvníci. Každý z nich může svůj hlas vhodit v prostorách MeetFactory do připravené bedny, které říkáme hlasožrout. Druhý festivalový den odpoledne všechny hlasy sečteme a vyhlásíme absolutního vítěze,“ řekla Magdaléna Deiml, vedoucí marketingu a PR divize Knihy vydavatelství Mladá fronta.

Od rána až do odpoledne po oba dny budou probíhat dílny a besedy s autory a ilustrátory, nebude chybět například Andrea Popprová, Tomáš Chlud, Lubomír Kupčík, Tomáš Němeček, Jana Jůzlová, Lucie Kaletová, Jiří Fixl, Michaela Bergmannová a Tereza Vostradovská. Kromě výtvarných dílen bude probíhat i autorské čtení, besedy se spisovateli a divadelní představení z produkce souboru Lukáše Hejlíka LiStOVáNí. Představení pro děti si připravilo také Rádio Junior.

„Velká indiánská kniha nás inspirovala k přípravě speciálního indiánského programu, jehož součástí bude výroba indiánských čelenek a lapačů snů, indiánské tance a besedy. Navštíví nás Čtecí tety, které budou předčítat ze svých pohádkových příběhů. Děti si odnesou fotografii s oblíbenou postavou z našich knih a placku vlastní výroby,“ doplňuje Magdaléna Deiml.

I letos je připraven speciální program pro učitele – lektorka Nina Rutová povede bezmála dvouhodinový seminář o tom, jak efektivně a zábavně pracovat s nově vydávanou dětskou literaturou. A opět nebudou chybět Knižní lázně – místo, kde si každý může v knihách listovat, začíst se anebo si jen odpočinout.

Podrobný časový harmonogram akce naleznete zde: www.festivalbookni.si/program

Více informací k festivalu Bookni si! naleznete zde: www.festivalbookni.si