Nové knihy za říjen 2014 v angličtině

Říjen přinesl na zahraniční knižní pulty přes šedesát románů z žánru paranormální fantastiky. A s Axií vám přinášíme výběr deseti nejzajímavějších z nich. Nechybí samozřejmě ani přehled říjnových přírůstků do sérií, které vycházejí v českém překladu.

 

 

Ilona Andrews: Burn for Me

První díl nové urban fantasy série, v níž je hrdinka nucena důvěřovat muži, jenž v ní probouzí ty nejnebezpečnější touhy.
Nevada Baylorová stojí před největší výzvou své detektivní kariéry – vydala se na sebevražednou misi, aby dopadla pachatele svého nejnovějšího případu. Není si však jistá, zda to zvládne. Její kořistí je Primus, člověkm který vládne tou nejmocnější magií a je schopen svou mocí vše zapálit.
Pak je unesena Connorem „Šílencem“ Roganem – svůdným miliardářem se stejnou zničující mocí. Nyní Nevada neví, zda před ním utéct nebo se vzájemné přitažlivosti poddat. Ví však, že jen on jí pomůže zůstat naživu.
Rogan jde po tom samém cíli, takže Nevadu potřebuje. Ta se mu však dostává pod kůži stále víc a on se tak brzy přistihne, že mu náhle záleží i na někom jiném než jen na sobě. Rogan brzy zjistí, že láska dokáže být stejně nebezpečná jako smrt, zvláště ve světě ovládaném magií.

Vyšlo 28. 10.; GR

 

Jacqueline Carey: Poison Fruit

Třetí díl urban fantasy série z města Pemkowet, jehož obyvatelé cítí ve vzduchu mráz a tuhnou strachem.
Turistický úřad Pemkowetu vždy podporoval paranormální turistiku – přestože s sebou nesla určitá rizika (holt hobgoblini jsou nepředvídatelná stvoření). Je jen ku pomoci, že úřadu předsedá Daisy Johanssenová, která úzce spolupracuje s Peklem a samotná severská bohyně mrtvých ji pověřila, aby udržela Pemkowet pod kontrolou. V zimě obvykle bývá klid, protože kvůli nízkým teplotám moc obyvatel nevystrkuje nos.
Nyní je ale na svém lovu nový predátor, který jako by se vynořil z nočních můr. Daisy se po něm vydá se svým kolegou a občasným milencem z pemkowetského policejního sboru, sexy nepředvídatelným vlkodlakem Codym Fairfayem. Jak ale přibývá obětí, nebezpečí roste.
Jako důsledek nedávného povolání duchů navíc do města přijíždí odhodlaný a cílevědomý právník, který na město podává žalobu. Pokud Pemkowet prohraje, Peklo ztratí nad městem svou suverenitu a osud všech nadpřirozených obyvatel města bude ohrožen. Jediný, kdo tomu může zabránit, je Daisy – ta se ale nejprve musí postavit svým nejhorším nočním můrám…

Vyšlo: 7. 10.; GR

 

 

Bethany Griffin: The Fall

YA román autorky Masque of the Red Death, který pokračuje v tradici převyprávění děl Edgara Allana Poea.
Madeline Usherovou pronásleduje kletba. Strávila celý život bojem proti osudu a měla za to, že vyhrává, jenže pak se jednoho dne probudila uložená v rakvi. Členové rodiny Usherů umírají mladí. Jsou prokletí, nikdy nemohou opustit svůj dům, ve kterém straší, ale kde se odehrává ještě něco mnohem zlověstnějšího. Madelinin svět se vždy točil kolem jejího zoufalého plánu odtud utéct a zachránit sebe i bratra. Její jediná naděje spočívá ve zničení domu, zvládne to ale dřív, než sama přijde o rozum?

Vyšlo: 7. 10.; GR

 

 

 

 

Faith Hunter: Broken Soul

Pokračování urban fantasy série.

Jane Yellowrocková se živí zabíjením upírů – stíny se však potulují i jiná monstra, která si musí hlídat záda…
Když Pán města New Orleansu požádá Jane, aby se postarala o bezpečnost nadcházející návštěvy delegace upírů z Evropy, Jane mu sdělí svou cenu – a Leo je ochoten zaplatit. Protože právě evropští upíři chtějí získat Leovo teritorium pro sebe, a on ví, že Jane potřebuje, pokud chce zabránit krveprolití. Leo jí však nesdělil, že její nová práce jí nejen změní život, ale uvrhne ji i její tým do nebezpečí.
Jane se nicméně nemusí bát jen chamtivých upírů. Ulicemi New Orleansu se potuluje nebezpečná stvůra, která baží po její i Leově krvi. Nyní Jane musí přijít na to, jak zabít něco, co nevidí…

Vyšlo: 7. 10.; GR

 

 

A.R. Kahler: MARTYR

Tři roky uplynuly od chvíle, kdy magie zničila svět.
Ti šťastnější, kteří zůstali naživu, zápasí každý den o přežití a střetávají se s monstry ovládajícími ulice. Tenn je jedním z těchto Lovců a jeho schopnost ovládat živly skrz prastaré runy je mezi nimi velmi ceněná. Po léta se Lovci snažili pomocí magie držet monstra v šachu, ovšem nikdy jich nebylo dost, aby dokázali vyhrát. Lidstvo pomalu podléhá náporu nestvůr, ale když se Tenn jednoho dne stane kořistí inkuba jménem Tomás a jeho děsivých příbuzných, přijde na to, že za vším je mnohem víc než jen prostý boj o záchranu civilizace. Ukáže se, že on sám představuje důležitou figurkou v mnohem větší hře a pokud správně neodehraje určenou úlohu, přijde o život, svojí lásku i všechno, co zná.

Vyšlo: 28. 10.; GR

 

 

Rajan Khanna: Falling Sky

Postapokalyptický steampunkový román.
Ben Gold žije v nebezpečné době. Dvě generace nazpět proměnila epidemie neznámé choroby většinu populace Severní Ameriky v děsivá monstra. Přeživší lidé nalezli útočiště na zdánlivě nekonečném nebi a prohánějí se od té doby nad zničenou zemí ve vzdušných plavidlech. Ben má svoji vlastní vzducholoď, kterou se rozhodl využít jako základu pro skupinu vědců hledajících lék. Jenže nic není úplně snadné a Ben o loď i jediný domov, jaký kdy poznal, přijde a je odsouzen k předem prohranému boji o přežití na nehostinné zemi. Zoufale se snaží odhalit zloděje a získat svůj majetek zpět a nakonec se dostává až do vzdušného města nedávno ovládnutého piráty, které zdánlivě přináší naději na lepší budoucnost, ale může se rychle změnit ve smrtící past.

Vyšlo: 7. 10.; GR

 

 

 

Caitlin Kittredge: Black Dog

První díl nové temné urban fantasy série – představte si, když se smísí Kill Bill s démony a gangstery.
Ava strávila posledních sto let jako služebnice Smrťáka, který hledá nezdárné duše a posílá je do Pekla. Pak ji ale lidský nekromancer přesvědčí, aby kradla Smrťákovu kosu a tím na sebe uvalí hněv démonky Lilith, které se Smrťák zpovídá.
Jako trest za její neposlušnost nařídí Lilith Avě, aby našla poslední duši na Smrťákově seznamu.
Po sto letech služby je čas na odplatu. A před Avou bažící po pomstě se třese v kolenou i samotné Peklo…

 

Vyšlo: 28. 10. ; GR

 

 

Natalie C. Parker: Beware the Wild

Debutový YA román z prostředí Luisiany.
Stalo se to jednoho horkého a dusného rána v červnu. Sterling a její bratr Phin se spolu prudce pohádali a Phin rozčíleně utekl do bažin, které se kolem jejich malého domovského města Sticks rozkládají. Phin se už nikdy nevrátil, namísto něj se z bažin vynořila dívka jménem Lenora Mayová a Sterling najednou s hrůzou zjišťuje, že je jediná, kdo si vůbec pamatuje, že její bratr kdy existoval. Rozhodne se nenechat celou věc jen tak a pouští se do pátrání potom, co se mohlo stát. Jejím jediným spojencem je přitom osamělý kluk jménem Heath Durham, na něhož jediného se může při odhalení děsivé záhady skutečně spolehnout.

Vyšlo: 21. 10.; GR

 

 

Nalini Singh: Archangel’s Shadows

Pokračování urban fantasy série ze světa Řádu archandělů.

Brutální válka je na zpadnutí a archanděl Rafael se svou společnicí Elenou se musejí vypořádat s kličkami archandělské politiky a lidmi ze zničeného, avšak nezlomeného města. To poslední, co by si přáli, je ještě více mrtvých, zvláště pak ne mrtvých, které za sebou nechává šílený nepřítel, archanděl, který by ani neměl být naživu.
Lov na něj se musí odehrávat v utajení, nesmí vzbudit pozornost lidí. A lovci musejí být ti, kteří se sami mohou stát stíny…
Ash je zkušená lovkyně, která z pouhého doteku dokáže vycítit, že před ní někdo něco skrývá. Existuje však jeden muž, kterého zná velmi dobře i bez jediného doteku: Janvier, nebezpečný a sexy upír, který ji už roky fascinuje a přivádí k šílenství zároveň. Nyní, když spolu jdou po nemilosrdném zabijákovi, se vzájemné flirtování a provokace mění v něco víc. Tentokrát je to však Ashino tajemství, temné a děsivé, které je může oba zničit…

Vyšlo: 28. 10.; GR

 

 

Michael R. Underwood: The Younger Gods

Úvod do nové YA série Younger Gods.
Jacob Greene je normální, slušný kluk vychovaný milující rodinou…okultistů. Nikdy se neodvažoval zpochybňovat rozhodnutí komunity, jenže ve chvíli, kdy se ukáže, že ho jeho nejbližší zradili, o svou víru přijde a rozhodne se pro útěk. Opustit izolovaný domov ovšem nebude tak snadné, jak by se zdálo. Svět a univerzita Svatého Marka v New Yorku, kam se rozhodne zapsat, jsou mu totiž naprosto cizí. Jacob se ale nevzdává a pozvolna se učí porozumět jiným lidem a zbavit se pout, která ho svazují se špatnou minulostí. Jenže v okamžiku, kdy do města přijíždí jeho nebezpečná sestra s cílem rozpoutat doslova apokalypsu, mu nezbývá nic jiného, než se ještě jednou střetnout s rodovým odkazem, protože pokud něco neudělá, svět, jak ho známe, přestane existovat.

Vyšlo: 13. 10.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Lara Adrian: Tempted by Midnight (Midnight Breed #12.5) … vydává Brána
  • Kendare Blake: Mortal Gods (Goddess War #2) … vydává Baronet
  • P.C. Cast & Kristin Cast: Redeemed (House of Night #12) … vydává Knižní klub
  • Becca Fitzpatrick: Black Ice … k vydání chystá Egmont
  • C.C. Hunter: Eternal (Shadow Falls: After Dark #2) … spin-off Shadow Falls, vydává Baronet
  • Darynda Jones: Seventh Grave and No Body (Charley Davidson #7) … vydává BETA
  • Lauren Kate: Waterfall (Teardrop #2) … vydává Yoli
  • Anne Rice: Prince Lestat (The Vampire Chronicles #11) … vydávají Levné knihy
  • Maggie Stiefvater: Blu Lily, Lily Blue (Raven Cycle #3) … vydává Argo
  • J.R. Ward: Immortal (Fallen Angels #6) … vydává Baronet