Nové knihy za červen 2014 v angličtině

Ani na červen jsme s Axií nezapomněly a z více než třiceti novinek z žánru paranormální fantastiky vydaných v měsíci červnu vám přinášíme osm tipů na to nejzajímavější. Neopomněly jsme ani na červnové novinky, kterých se dočkáme také v českém překladu.

 

 

Jenn Bennett: Grim Shadows

Druhý díl paranormální romantické série ze San Franciska bouřlivých dvacátých letech. Je vyhlášená prohibice, mravy upadají a městem prosakuje černá magie…
Archeolog Lowe Magnusson nachází něco, co každý chce. Neocenitelný egyptský amulet, který by jeho nálezci zaručil tučný šek. Když pak ale pohledný Švéd narazí na upjatou dceru svého mecenáše, vidina snadného výdělku se velice zkomplikuje…
Kurátorku Hadley Bacallovou pronásledují duchové. Aby nebezpečné přízraky udržela na uzdě, musí zachovávat klid a zabránit jim, aby se dostaly k někomu jinému. Problém je, že Lowe ji přivádí k šílenství, ona od něj ale potřebuje získat artefakt, po němž touží její otec. Artefakt, který může přivést světu nezměrnou zkázu…

Vyšlo: 3.6.; GR

 

 

 

Teri Brown: Born of Deception

Druhý díl historické YA série Born of Illusion zasazené do Anglie dvacátých let.
Talentovaná iluzionistka Anna Van Housen prožívá nejlepší období v životě, má za sebou úspěšné kouzelnické turné a přestěhovala se do Londýna, aby si tady splnila velký sen a připojila se spolu se svým přítelem Colem Archerem k tajnému společenství lidí se zvláštní schopností vidět do budoucnosti.
Krátce potom, co do města dorazí, ale členové společnosti začnou za záhadných okolností jeden po druhém mizet. Je tajemným únoscem někdo místní, nebo snad Annu s Colem následoval za oceán jejich nebezpečný protivník Dr. Boyle? Spolu s tím, jak se záhady kolem celého případu začínají rozplétat, Anna přichází na to, že její čas v Londýně rozhodně nebude tak idylický, jak se na první pohled zdálo.

Vyšlo: 10.6.; GR

 

 

 

Amanda Carlson: Aces Wild

První díl nové urban fantasy série.
Vítejte ve Vegas. Domově Sběratelů Města hříchu. Ta práce je docela snadná: přivést šéfovi hledanou nadpřirozenou bytost a neklást žádné otázky.
Poté, co Nevadě Hamiltonové při jejím prvním Sběru unikl upír, který způsobil tolik škody, kolik jen mohl napáchat, novou zakázku nezískala.
Když pak ale obdrží další hrací kartu, čeká ji překvapení. Nejen že je jejím dalším cílem znovu upír, ale navíc jí přišili kolegu, aby bylo jisté, že práci odvede. Odmítnout Sběr není možné, když pak ale Nevada zjistí, s kým že to má spolupracovat, rozhodne se úkol svému kolegovi znepříjemnit, jak jen to bude možné.
Jake Troubadour je zaražen, když zjistí, že musí spolupracovat s překrásnou dhampírkou, kterou neviděl tři roky. Je ale profesionál. Bere Sběry stejně vážně, jako vede svůj bar. Udělá cokoli, aby zakázku dokončil, a pak končí. Nehodlá dál myslet na dívku, která vybourala jeho motorku a navěky mu poznamenala duši. Brzy se má ale přesvědčit, že i pekelní psi, ke kterým náleží, nejsou imunní vůči lásce…

Vyšlo: 2.6.; GR

 

 

Jaclyn Dolamore: Dark Metropolis

První díl YA série Dark Metropolis.
Matka šestnáctileté They Holder je postižená kletbou, která ji pomalu přivádí k šílenství. Opuštěná dívka tak musí shánět prostředky pro přežití všemi způsoby, na jaké jenom může v nebezpečném a zkaženém městě přijít. Noci tráví jako číšnice v dekadentním Telephone klubu a snaží se vyhýbat všem potížím. V okamžiku, kdy z klubu ale náhle zmizí její kamarádka Nan, Thea se rozhodne obrátit na Freddieho, zdejšího pravidelného zákazníka, který jí slíbí pomoc. Společně odkryjí úplně novou magickou stránku města, ale zároveň se ocitnou v obrovském nebezpečí, a pokud nebudou dostatečně opatrní, mohou se i oni stát obětmi temných sil, které za rychle narůstajícím počtem beze stopy mizících nevinných lidí ve skutečnosti stojí.

Vyšlo: 17.6.; GR

 

 

 

Skylar Dorset: The Girl Who Never Was

Úvod do nové YA série Otherworld.
Selkie Stewart o sobě vždycky přemýšlela jako o docela obyčejné teenagerce. Bydlí u dvou lehce excentrických, ale laskavých tet, má nejlepší kamarádku, na kterou se může spolehnout v každé situaci, a je až po uši zamilovaná do kluka jménem Ben. Konec jejího klidného života ale nastane ve chvíli, kdy se Selkie rozhodne odhalit tajemství svého původu. Vyjde najevo, že její matka, kterou nikdy nepoznala, patří k vílí aristokracii a Selkie sama je předmětem starého proroctví a má jednou přivodit konec vílí tyranské vlády. Před nepřáteli ji dosud chránila péče milujících tet, kouzla salemského čaroděje Willa a dohled Bena, který, jak se zdá, není tak docela člověk. Teď když bylo ochranné kouzlo prolomeno, ale Selkie nutně potřebuje k přežití další mocné spojence. V nadpřirozeném světě, který se kolem ní najednou rozprostřel, ale není vůbec snadné odhadnout, komu je dobré svěřit svoji důvěru.
Vyšlo: 1.6.; GR

 

 

 

Molly Harper: Better Homes and Hauntings

V samostatném románu z žánru paranormální romance se dva osudem stíhaní milenci střetávají ve zchátralém, duchy pronásledovaném domě.
Když Nina Lindenová dostane zakázku na zmapování soukromého ostrova nedaleko pobřeží Nové Anglie, vidí v tom příležitost postavit na nohy své podnikání, o něž kvůli svému bezskrupulóznímu bývalému milenci málem přišla. Nečekala, že by v ní její nový klient, softwarový mogul Deacon Whitney, viděl víc než jen talentovanou zahradnici. Deacon platí velkoryse – musí, protože různé nehody a nevysvětlitelná zjevení mu mnoho dělníků odehnaly.
Nezdá se, že by něco z toho Ninu děsilo – přestože už viděla pár věcí, které by jiného člověka přinejmenším znervóznily. Zatímco ti dva úzce spolupracují na obnovení zašlé slávy rodinného sídla, Deacon si uvědomuje, že možná našel někoho, kdo v něm vidí víc než jeho bohatství – a Nina se konečně odvažuje doufat, že našla muže, kterému může vložit do dlaně své zlomené srdce.
Něco na ostrově ale v pravou lásku nevěří… a pokud Nina s Deaconem nezjistí, co brání duším ve věčném odpočinku, jejich láska nebude mít proti moci duchů pražádnou šanci.

Vyšlo: 24.6.; GR

 

 

J. D. Horn: The Source

Druhé pokračovaní urban fantasy série Witching Savannah.
Savannah v Georgii se svými úhlednými historickými domy a pokojnou atmosférou působí na první pohled jako ideální místo pro život, nadpřirozeno v něm ale zapustilo hluboké kořeny.
Mercy Taylor ve městě kontroluje jeden z nejmocnějších jižanských čarodějnických klanů, sama přitom ale bojuje o ovládnutí své vlastní teprve nedávno získané magie. K tomu čeká první dítě a jediné po čem právě touží je klid a žádné starosti. Bohužel ve chvíli, kdy se její údajně mrtvá matka náhle znovu objeví na jejím prahu, problémy se začínají hromadit jeden za druhým a Mercy začíná zpochybňovat doslova vše, co o své rodině dosud věděla. Jaká nebezpečná tajemství ještě odhalí?

Vyšlo: 3.6.; GR

 

 

 

C. E. Murphy: Shaman Rises

Devátý díl urban fantasy série o šamance ze Seattlu.
Joanne Waler má dvě možnosti: porazit nepřítele… nebo při plnění té mise přijít o duši.
Více než rok Joanne bojovala s Mistrem – čirým zlem ovládajícím svět. Obětovala svou rodinu, přítele, dívala se, jak mizí její osobní život… a nyní se Mistr vrací, aby se postavil v poslední bitvě o Joannin milovaný Seattle.

Vyšlo: 24.6.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

 

  • Nalini Singh: Shield of Winter (Psy-Changeling #13) … k vydání chystá Fantom Print
  • Laurell K. Hamilton: A Shiver of Light (Merry Gentry #9) … vydává Epocha
  • C. J. Daugherty: Resistance (Night School #4) … vydává Egmont
  • Kevin Hearne: Shattered (Iron Druid #7) … vydává Laser-Books