Nové knihy za únor 2013 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih tak doputovalo za měsíc únor 2013 na 60 nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme nejen výběr těch nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které únorové zahraniční novinky můžeme očekávat také v českém vydání.

 

Novinky

 

 

Tessa Adams: Soulbound

První díl nové urban fantasy série o mocné čarodějce, jež se vzdala života na královském dvoře a unikla do světa lidí.
Xandra Morganová, členka ipswitchské královské rodiny, je už unavená neustálými dvorskými pletichami. V texaském Austinu si proto otevřela kavárnu a přestože se potýká s trablemi spojenými s obchodem, je spokojená – než jednoho dne narazí na Declana Chumomista, mocného čaroděje. Brzy poté se probudí její vlastní moc a odvede ji k tělu ženy, na němž se skví symbol bohyně Isis, ten samý symbol, který nese Xandra ode dne, kdy se před lety poprvé setkala s Declanem. Brzy se potvrdí její podezření, že ženu s Declanem něco spojuje. Xandra nevěří, že je Declan schopen vraždy, ale počet mrtvých narůstá a Xandřina moc se jí pomalu vymyká z rukou.

Vyšlo: 5.2; GR

 

Stephen Blackmoore: Dead Things

Eric Carter nemá rád titul nekromant, ale zákaznící se na jeho názor příliš neptají. Dovede vidět duchy, mluví s mrtvými a rozjel si na řešení problémů s nimi dobrý byznys. Když před patnácti lety opustil L.A., nikdy nepomyslel na to, že se ještě někdy vrátí. Příliš špatných a vzpomínek a příliš mnoho lidí, co mu šli po krku. Po brutální vraždě své sestry se do města ale přeci jen rozjede. Chce vypátrat, kdo za její smrtí stojí a pomstít se. Za předpokladu že ho někdo nezabije první.

Vyšlo: 5. 2.; GR

 

 

 

Gail Carriger: Etiquette & Espionage

Dlouho očekávaný úvod do nové YA série Finishing School od autorky populární steampunkové pentalogie Parasol Protectorate.
Sophronii Temminnickové je čtrnáct a víc než správné mravy ji zajímá lezení po stromech a rozebírání hodinových strojků. Její matka je na hranici zoufalství, rozhodne se proto podniknout rázný krok a poslat dceru k mademoiselle Geraldine, která vlastní akademii pro výchovu správných mladých dam. Škola je to zvláštní, jistě dívky se tu učí etiketě, tanečnímu umění i vhodnému oblékání, ale k jejich hodinám patří i trénink se smrtícími zbraněmi a výuka delikátní techniky špionáže. Sophronii a její přátele čeká nezapomenutelný první rok studia.

Vyšlo: 5. 2.; GR

 

Jeff Somers: Trickster

Ve světě nové urban fantasy série Jeffa Somerse teče krev proudem. Operují tu dva druhy čarodějů, jedni využívají pro svoji magii krev dárců, ti druzí pouze svoji vlastní. Podle toho vypadají i jejich kouzla – mocná u prvních a na pohled laciné triky u druhých. Lam patří mezi tyhle malé šejdíře, kteří by ale žádnou moc a sílu na světě nevyměnili za svoje klidné spaní. Nežije si nijak slavně, ale daří se mu vyhýbat problémům. To se změní ve chvíli, kdy objeví mladou dívku spoutanou a uvězněnou v kufru auta. Právě zkřížil plány nejmocnější čarodějce na světě, připravené obětovat všechno pro uskutečnění svých snů. Lam brzy zjišťuje, že udržet se naživu bude pořádně těžké.

Vyšlo: 26. 2.; GR

 

 

Kasie West: Pivot Point

Kdo by nechtěl vědět, co ho čeká?
Život Addison Colemanové je jedna velká spleť možností. Addie patří k Hledačům, při každé volbě se může podívat do budoucnosti a vidět důsledky svého rozhodnutí. Skvělá schopnost bránící malým životním katastrofám. Nyní ale Addie čelí rozvodu rodičů a musí si zvolit, u koho zůstane. Její otec plánuje odejít z chráněného prostoru a žít mezi obyčejnými lidmi, zatímco matka chce zůstat v bezpečném světě, jaký Addie zná od malička. Volba se zdá jasná, ale jen do okamžiku než dojde na pohled dopředu.

Vyšlo: 12. 2.; GR

 

 

Pokračování sérií

 

Vivian Arend: Wolf Nip

Šesté pokračování paranormální série o smečce z Aljašky.
Tessa Williamsová opustila rodinný podnik, protože se touží prosadit na vlastní pěst. V Hainesu na Aljašce jí do oka padne starý parník, na kterém by se daly organizovat výlety a okružní plavby. Až na to, že majitel odmítá loď prodat. Vlkodlak a majitel řečeného parníku Mark Weaver má má pádnější důvod, proč si loď a Tessinu pozornost udržet – v Tesse pozná svou vyvolenou družku. Jenže on je vlk a Tessa kočičí kožoměnka. A navíc je na jeho vkus až příliš hyperaktivní.

Vyšlo 12.2; GR

 

 

Kristen Callihan: Winterblaze

Třetí díl viktoriánské paranormální romance. Vydejme se do Londýna plného démonů, upírů a vlkodlaků.
Poppy Laneová má neobyčejnou schopnost, která jí vynesla členství ve Společnosti pro potlačení nadpřirozených bytostí. Svou schopnost a členství ve společnosti tají před svým manželem Winstonem. Pak je ovšem Winston napaden vlkodlakem a Poppyina tajemství jsou odhalena. Winstonova důvěra ve svou ženu je nalomena. Brzy se vyléčí, na tváři i v srdci si ovšem stále nese jizvy. A pak se jednoho dne vrátí démoni z jejich minulosti a Winston s Poppy se musejí postavit bok po boku, aby si uhájili právo na svou lásku i na svůj život.

Vyšlo 26.2; GR

 

 

Lauren Dane: Going Under

Třetí díl série paranormálních romancí ze světa, jenž se snaží vzpamatovat z kruté války mezi lidmi na jedné straně, a upíry, čarodějnicemi a fae na straně druhé.
Molly Ryanová je čarodějnice, jež vyrostla ve světě lidí, ale nic už ji k němu nepoutá. Je sice považovaná za guru v oblasti PR, ale nyní přišla jak o svou firmu, tak o své přátele. Rozhodla se proto pomoci Jiným najít si své místo ve světě lidí. Gage Garrity je jeden z mála Jiných, kteří přežili krvavé masakry. Obává se, že se Molly svými snahami vystavila nebezpečí většímu, než si sama dokáže představit. Na své straně mají moc zvanou magya a pokoušejí se znovu sjednotit svět roztržený válkou ve dví. Spojuje je vášeň pro sjednocení světa lidí a Jiných, i k sobě navzájem. Ve stínech ovšem číhá zlo, které hrozí, že dny Molly a Gage se chýlí ke konci.

Vyšlo: 5.2; GR

 

 

Christina Henry: Black City

Pátý díl urban fantasy série o Madeline Black, agentce smrti, jejímž úkolem bylo převádět duše na onen svět. Než o svá křídla, znak moci, přišla.
Do Chicaga se sjely hordy upírů imunních vůči paprskům slunce a rozpoutalo se krveprolití horší, než si Maddy kdy dokázala představit. Autority nehodlají do politiky jiné frakce nadpřirozených bytostí zasahovat, Maddy se tedy rozhodne uklidnit město na vlastní pěst – s křídly i bez nich. Vůdce upírů dá Maddy ultimátum: vzdá se, nebo si nad sebou vyhlásí ortel smrti. Maddy odmítá a náhle se stává cílem těch lidí, jež se pokoušela zachránit. Nemá jinou možnost, než se obrátit na samotného Lucifera, jedinou bytost dost mocnou, aby jí dokázala pomoci. Jenže za službu musí svému dědečkovi zaplatit…

Vyšlo: 26.2; GR

 

 

Paula Morris: Unbroken 

Druhý díl YA série Ruined zasazené do kouzelného prostředí New Orleans, kde ulice dýchají v rytmu jazzu a domy mají svá temná tajemství.
Rebecca Brownová tady před rokem unikla jen o vlásek smrti, přesto se do města vrací v naději, že znovu uvidí Antona Greye, na kterého nemůže přestat myslet. Neočekávaně ale potkává někoho docela jiného – ducha chlapce zoufale prosícího o pomoc. Rebecca se tak pouští do odhalování stop v případu vraždy víc než století staré. Otázkou zůstává, komu smí při svém pátrání věřit.

Vyšlo: 1. 2., GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Lara Adrian: Edge of Dawn (Půlnoční rasa, #11) – u nás vydává Brána
  • Richelle Mead: The Indigo Spell (Pokrevní pouta, #3) – u nás vydává Domino
  • Alyxandra Harvey: Vampire Bites  (Kronika Drakeových, sbírka povídek) – u nás vydává Jota
  • P.C. Cast: Neferet’s Curse (Svět školy noci, #3) – vydává Knižní klub
  • Maureen Johnson: The Madness Underneath (Stíny Londýna, #2) – vychází u Levných knih
  • Chloe Neill: House Rules (Chicagoland Vampires, #7) – sérii chystá k vydání Fantom Print