Vampire: the Masquerade – Bloodlines

Takže, děti noci, strejda K. je tu zase, a tentokráte s (fakt netuším proč) chybějící recenzí ke hře VtM: Bloodlines.

Začneme požadavky na železo, pecku, mašinu, no prostě co to chce po vašem PC.

Ke spuštění je potřeba 1.2 ghz Athlon, či Pentium stejného kmitu (rychlejší je lepší samozřejmě). Dále 384 MB na ramce. Čtyřrychlostní CD-rom, 3.3 GB uncompres. Místa na tvrdým disku a 1.4 GB pro win swap file. Samozřejmostí je grafárna stopro kompatibilní s direx 9.0c a šestnácti bitová zvukovka plus ovladače…

Kdo za to může?!

Dnes již neexistující Troika Games, nechali se zlanařit nadnárodní skupinou Activision, a to k zasetí plodu zla, které již samotné je dílem White Wolfů a synem World of Darkness (WoD, nesplésti si prosím s WoW).

„Endžájn“

Celý to běhá ve vylepšeném (kvůli tomu tolik bugů) Half-Life-2-Source enginu, a to v jak FPS, tak i v TPS perspektivě.

Plot, aneb do temného L.A.

Kdo hrál předchozí díl s názvem Redemption, bude v obraze, celá hra je kmenově RPG (kecáte, plníte nějakej ten úkol, vylepšujete se, a sbíráte věci do inventáře…). Celá hra se odehrává v nočním Los Angeles,  kde se za nechtěné situace stáváte „rodným“ (upírem).  Váš stvořitel byl za neuposlechnutí zákona popraven a díky zásahu, pro vás neznámého pana Rodrigueze, jste vypuštěn na svobodu vstříc temným zítřkům.

Dále nic prozrazovat nebudu, jelikož byste přišli o požitek ze hry.

A co ten gameplay…

No, celá hra je kombinací Shooteru, mlátiček, stealth akce atd., atd.  Variabilita dialogů je nepřeberná a povětšinou záleží na stylu vašeho hraní a frakce, kterou jste zvolili. V tomto ohledu se jedná o dokonalý mix.
Akce i tajemná zákoutí, to vše a více (respektive několik zakončení) hra nabízí…

A je tu další věc… SAKRÁÁ…

Troika games stvořili hru, která je nezaměnitelná nejen technologickou a dějovou linií, ale zároveň jedním z nejporuchovějších programů v historii RPG (pokud nepočítáte perly jako Dagerfall nebo Fallout 3). Z toho důvodu se hra musí neustále „patchovat“. Hra padá, má mrznoucí místa, fantomické chyby atd. Ale nenechte se odlákat, po správném napatchování hra běží více-méně bez problémů.

„Moding“

Kategorie sama o sobě, paradoxně díky chybkám a otevřeným vrátkům se dá hra taky tzv. „módovat“, jde o dosazování nových questů, frakcí atd., atd.

Celkové shrnutí

Vím, že tato hra skýtá chybky, a to více méně tech. rázu, to vše je však nahrazeno výborným designem, úrovní gameplaye a příběhu.

Finální verdikt: 10 z 10