Anita Blake

Ještě neznáte Anitu Blakeovou? Zvažujete, zda se do knižní série americké autorky Laurell K. Hamiltonové začíst? Chcete vědět, co říká o své hrdince sama autorka? Tak čtěte dál.

Anita Blakeová je oživovatelka a přemožitelka upírů. Vlastně je přemožitelka stvůr. Někdy jsou však stvůry lidé a dokonce ani Anita si není jistá, jestli není jednou z nich.

Anita žije ve světě velmi podobném tomu našemu. Rozdíl je v tom, že příšery noci jsou skutečné. Upíři, čarodějky, zombie, vlkodlaci, kožoměnci – ti všichni existují. Podnikají, mají milostný život a žijí či nežijí svůj každodenní život.

Anita pracuje pro Oživovatele, Inc. Živí se tím, že probouzí zombie. Máte spornou poslední vůli a zemřeli jste? Anita vás může probudit, abyste mohli vysvětlit pozůstalým, co jste zamýšleli. Potřebujete někomu sdělit, co jste k němu cítili, ale on už zemřel? Anita ho může probudit na dost dlouho, abyste mohli pronést svou řeč. Anita také pracuje jako konzultantka pro Místní oddělení pro  supernaturální trestné činny (MOST), policejní jednotku, která má v St.Louis na starost nadpřirozené zločiny.

Ovšem Anitin šéf u Oživovatelů, Inc., Bert Vaughn, neváhá za správnou cenu nabídnout své ovečky  i pro jiné věci. I když pár věcí není ani Bert ochotný za peníze udělat. Naneštěstí pro Anitu, někteří lidé nepovažují NE za odpověď.

Nebojte se, Anita je tvrdá ženská. Umí dobře zacházet se zbraněmi, když je potřeba. Na něco jí však ani zbraň nepomůže. Třeba na její milostný život. Ten je příliš komplikovaný dokonce i na ni, protože o ni usiluje jednak upírský Pán města, jednak alfa vlkodlak. Musí být opatrná, aby se příliš nepoddala.

Připojte se k Anitě, když řeší záhady spojené se všemi děsivými věcmi na světě. Pokud máte rádi dobrou detektivku, drsnou ženskou hrdinku, stvoření existující jen ve fantasy, Anita Blakeová je to, co hledáte.

Recenze:

Provinilé slasti
Rozesmátá mrtvola
Cirkus prokletých
Kavárna šílenců
Smrtící tanec