My Winter Storm

Tarja Turunen je jméno známé především z kapely Nightwish. V roce 2006 si ale členové řekli, že něco není v pořádku a Tarja byla ze skupiny vyhozena. Už v roce 2007 se ale postavila na vlastní nohy a do světa vypustila svojí zimní bouři, CD „My Winter Storm“.

 

My Winter Storm

V roce 2006 vyšlo podivné popové CD „Henkays Ikuisuutta“, fanoušci ho vzali na milost a volali po „něčem jiném“ a to také přišlo. Finská zpěvule svolala nejlepší hudebníky které našla, vzala svoje nejlepší nápady a CD bylo na světě.

Tarja Turumen je jméno známé především z kapely Nightwish. V roce 2006 si ale členové řekli že něco není v pořádku a Tarja byla ze skupiny vyhozena. Už v roce 2007 se ale postavila na vlastní nohy a do světa vypustila svojí zimní bouři, CD „My Winter Storm“. V roce 2006 vyšlo podivné popové CD „Henkays Ikuisuutta“, fanoušci ho vzali na milost a volali po „něčem jiném“ a to také přišlo. Finská zpěvule svolala nejlepší hudebníky které našla, vzala svoje nejlepší nápady a CD bylo na světě.

Celou „bouři“ otevírá instrumentálka „Ite, Missa Est“, melodií navazuje na další skladbu a první singl „I Walk Alone“. Tarja v této rockové/metalové písni ukazuje že i bez Nightwish umí stvořit něco dokonalého. Střední tempo, skvělá melodie a zpěv Tarji dělá divy. Bohužel je tento kousek jediný a další písně už tak dokonalé nejsou. Trojka Lost „Northern Star“ je o něco tvrdší a povedená věc, nálada stoupá.

Čtvrtým kouskem je další instrumentálka která stejně jako „Ite, Missa Est“ navazuje na další skladbu. „Seeking For The Reign“ je nevýrazná a krátká ale slouží dobře jako úvod ke skladbě „The Reign“ která do výraznosti nepřidá a tak volně přepluje k další věci.

Šestá věc je další instrumentálka, stejně jako dvě předchozí , krátká a skoro do počtu.

Naštěstí to napraví „My Little Phoenix“, trochu rychlejší skladba se zajímavou melodií.

Dobré věci na CD ale nekončí a nastupuje „Boy And The Ghost“, píseň která postupem času vykvete a upoutá.

Tarja pokračuje a „bouře“ přináší „Sing For Me“ a baladu „Oasis“ obě písně mi nějak splývají dohromady, takže i zde splynuli a odpluli.

První a poslední cover na CD je rocková klasika „Poison“, když jsem viděl tuto píseň na tracklistu alba bál jsem se jak to dopadlo a představoval jsem si jak to bude hrozné. Představit si tuhle píseň mi prostě nešlo. Výsledek byl ale skvělý a „Poison“ je jedna z mých neoblíbenějších písní.

Bohužel Tarja opět zvolní a nasadí písně „Our Great Divine“. Slabší věc na CD bohužel to nezlepší ani následující instrumentálka „Sunset“. Díky bohu (nebo díky Tarje :) ) přichází další perla, „Damned And Divine“. Píseň pomalejšího typu.

Album se blíží ke svému konci a přichází slabší místo CD, „Minor Heaven “ je pomalá, nevýrazná, bez nápadu. Naštěstí tu je „Ciaran?s Well „, jako hurikán vtrhne tato píseň do upadajícího tempa CD.

Každá bouře má svůj konec a ta Tarji končí baladou „Calling Grace“, dobře zvolená věc na konec. Poslední píseň doznívá a konečný ortel přichází.

Tarja Turunen si vzala na svém CD hodně prostoru, její hlas vynikl jako nikdy předtím. Zvuk který na CD nastolila je originální a až na pár slabších míst je „My Winter Storm“ povedeným počinem. Celkové hodnocení je 85 %, sráží ho právě slabší písně, kterých je na CD opravdu málo. Ukázalo se že Tarja umí tvořit skvělé písně i bez Nightwish.

1.Ite, Missa Est

2.I Walk Alone

3.Lost Northern Star

4.Seeking For The Reign

5.The Reign

6.The Escape Of The Doll

7.My Little Phoenix

8.Die Alive

9.Boy and the ghost

10.Sing for me

11.Oasis

12.Poison

13.Our Great Divide

14.Sunset

15.Damned and Divine

16.Minor Heaven

17.Ciaran?s Well

18.Calling Grace