Vampire Knight

Sháníte nějaké anime na víkendové večery? A nejlépe o upírech? Pak sáhněte po Vampire Knight, novém seriálu japonského mangaky Matsuri Hina.

Vampire Knight

Představte si, že jste malá asi tak pětiletá dívenka. Procházíte se zimní krajinou a najednou se před vámi objeví muž, který říká, že je upír a že vás vysaje. Ale naneštěstí pro vás se objeví druhý upír, který zabije toho ošklivého upíra, který vám chtěl ublížit. Jmenuje se Kaname Kuran a odvede vás do bezpečí. Tak asi takhle nějak začíná anime Vampire Knight.

Ona malá holčička se jmenuje Yuuki Cross a nyní už jako mladá dívka chodí na akademii. Řeknete si: akademie, co na tom může být zvláštního? No ono by to nebylo tak zvláštní, kdyby zde nebyly dvě třídy.

Denní třída, do které chodí i Yuuki a její nevlastní bratr Zero, není nijak zvláštní. Prostě jako každá normální třída. Děvčata z denní třídy jsou přinejmenším drbny a jsou zvláštním způsobem přitahovány chlapci z noční třídy. Ono by na tom nebylo nic zvláštního, kdyby tahle noční třída nebyla plná upírů (ale těch hodných, aby bylo mezi námi jasno).

Vampire Knight

Ředitel akademie Cross (adoptivní otec Yuuki a Zera) totiž věří v soužití mezi upíry a lidmi. A Yuuki a Zero mají tajemství noční třídy držet před ostatními žáky z denní třídy v naprosté tajnosti.

Kaname Kuran je předseda noční třídy a naše milá Yuuki je do něj zamilovaná, což se ovšem vůbec nelíbí Zerovi, který jak vidno má Yuuki velmi rád. Kdežto ona ho bere spíš jako bratra. A ejhle! Lovestory je na světě.

Jak později zjišťujeme, náš milý Zero byl stejně jako Yuuki napaden upírem a zachráněn, až na jeden podstatný rozdíl a to ten, že byl pokousán a nebude trvat dlouho a ochutná krev naší milé Yuuki. Jak na tohle bude reagovat Yuuki a Kaname? Ale jak nakonec všechno dopadne, vám neprozradím, na to už se musíte podívat sami.

Vampire Knight

Líbí se mi především to, že tu upíry berou jako naprosto normální charaktery byť s nadpřirozenými schopnostmi, ale nenajdete zde žádného lorda, knížete a podobně. Vždy mě pobavily momenty, kdy se Yuuki snaží zadržet své rozvášněné spolužačky, aby se na chlapce z noční třídy nevrhly, když jdou na výuku.  

Co se do songů týče, nemám výhrady. Jak opening tak ending se mi velmi líbil, stejně jako celý seriál. Co dodat na závěr? Pokud máte rádi upíry, lovestory a do toho trochu toho humoru, pak je toto anime stvořené přímo pro vás.

Vampire Knight