Princ noci 3: Úplněk

Třetí (a pro české čtenáře také bohužel poslední) část obsahu komiksu belgického umělce Yvese Swolfse. Jak dopadne závěrečný střet Kergana s Vincentem? Podaří se našemu hrdinovi zlomit rodinné prokletí?

Princ noci - Le Prince de la Nuit ? Pleine Lune

Autor: Yves Swolfs
Vydal: Barlow Comics (1999)
Původní název: Le Prince de la Nuit – Pleine Lune
 
Konec 18. století, Francie republikou. Komisař Armand de Rougement jde vyšetřit záhadné vraždy vesničanů, jež má údajně na svědomí vlk. Nalíčí tedy mladou dívku jako návnadu a čekají. Po chvíli se skutečně obrovský vlk objeví. Na nic nečekají, napálí do něj hromadu kulek, ale mu se přesto podaří utéct.
Vojáci se bojí, a tak se Armand vydává pronásledovat vlka sám, protože na nadpřirozeno nevěří a těžkému údělu svého rodu už teprve ne. Ve starých rozvalinách se setkává s Kerganem, teď už v lidské podobě. Když do něj Armand střelí a s ním to nic neudělá, musí si chtě nechtě přiznat, že prokletí Rougementů bylo pravdivé. Ani on se však nechce stát upírem, a tak raději spáchá sebevraždu.
Vincentovi se toto vše vybavilo v hypnóze. Psychiatr se ho snaží přesvědčit, že to jsou jen podvědomé obavy, ale Vincent se nevzdává. Nasbírá nelichotivé materiály o Kerganovi, aby ho kompromitoval a obviní ho tak v novinách z vražd ve městě.
Tento čin pochopitelně Kergana rozzuří a chce to neustálé obtěžování z řad příslušníků rodu Rougement ukončit. Vyzve Vincenta k schůzce na rozvalinách původního hradu rodiny, jinak že ublíží Elise.

Princ noci - Le Prince de la Nuit ? Pleine Lune

Článek si však přečetl i inspektor, který se tak konečně dozvěděl, komu patřila ona bílá limuzína, a tak se rozhodně hudebníka sledovat. Kergan jede i s Reinerem k Elise domů a unese ji. Protože se však Reiner ukáže vzpurným, když chce dívku pro sebe, zabije ho. Stejně chtěl udělat upírku z Elisy.
Vincent se mezitím připravuje na boj s princem temnot. Od faráře si půjčí krucifix, svěcenou vodu, hostie a s předstihem jede na zříceninu, aby se dostatečně připravil. Sotva stihne udělat ochranný kruh, Kergan přichází. Přes hostie sice nemůže, ale začne Vincenta nabádat, aby se k němu přidal.
Ten samozřejmě odmítne, což Kergana rozzuří (už čtvrtý Rougement ho odmítl) a promění se v obřího netopýra. Vincentovi se podaří skropit ho svěcenou vodou, a protože spolu debatovali dlouho, již vychází slunce. Upír se promění v mlhu a unikne do stínu ruin.
To už přijíždí policie. Kergan však zmizel, takže jim nezbude nic jiného, než jako jediného podezřelého zatknout Vincenta. Náš hrdina se však cítí volný. Sňal prokletí svého rodu a Kergan bude snad bez své hlíny umírat dlouho.

Princ noci - Le Prince de la Nuit ? Pleine Lune