Lucifer

Ďábel přicestoval do Města andělů.
V prvním měsíci letošního roku vyskakují nové fantasy seriály jako králíci z klobouku. Po britském Beowulfovi, Kronikách Shannary, Lovcích stínů, Legendách zítřka a Mázích si v pondělí 25. ledna odbyl oficiální premiéru pilotní díl seriálu Lucifer, inspirovaný komiksovou postavou Neila Gaimana a komiksovou sérií Mikea Careyho.

 

Padlý anděl Lucifer Morningstar v podání Toma Ellise (Rush, Gates) se jako pán Pekla nudil a byl nešťastný, a tak se rozhodl opustit svůj trůn a přestěhovat se do současného Los Angeles. Se svými zkušenostmi a schopnostmi se svým vlastním originálním způsobem snaží pomáhat lidem – vynáší na světlo jejich myšlenky a nejhlubší touhy a přání.

Lucifer-serial-posterOkouzlující, charismatický a ďábelsky krásný Lucifer si užívá ve stylu „ženy, víno, zpěv“, ovšem hned v pilotním díle se zaplete do problémů. Ocitne se v přestřelce, při níž zahyne zpěvačka, se kterou se seznámil ve svém nočním klubu Lux. Poprvé asi po deseti miliardách let ucítí, že se v něm tou vraždou něco probouzí. Možná soucit či lítost? Ta myšlenka ho zneklidní, a stejně tak jeho nejlepší přítelkyni a důvěrnici Maze (Lesley-Ann Brandt), divokou démonku v těle překrásné mladé ženy.

Jelikož se na první pohled zdá, že policie bude mít případ rychle vyřešen jako pomstu drogového dealera, pouští se Lucifer do vyšetřování na vlastní pěst. Jenže brzy zjistí, že se mu plete pod nohy sympatická policistka Chloe (Lauren German), která nehodlá vraždu zpěvačky unáhleně uzavřít. Policejní vyšetřovatelka ho zaujme nejen svou laskavostí (protože je od lidí zvyklý na to nejhorší), ale i tím, že na rozdíl od ostatních lidí nepodléhá jeho šarmu a nedokáže v ní číst.

V L. A. se objeví i anděl Amenadiel (D.B. Woodside), aby přesvědčil Lucifera k návratu do podsvětí. Může samotného ďábla přitahovat konání dobrých skutků, nebo se vrátí zpět na stranu zla?

 

Stanice: Fox
Produkce: Warner Bros, USA
Premiéra: 25. ledna 2016
Počet epizod: 13
Hrají: Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt, D. B. Woodside, Rachael Harris, Kevin Alejandro ad.

 

Zdroje: serialzone.cz, IMDb.com, Fox.com