Nové knihy za březen 2014 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc březen na třicet nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme ty nejzajímavější z nich a nechybí ani přehled březnových novinek, kterých se dočkáme i v českém vydání.

 

Novinky

 

Mary Behre: Spirited

Utíká sama před sebou.
Jules Scottová chce žít jen normální, tichý život – nejlépe takový, v nichž se neobjevují duchové. Jules umí komunikovat s mrtvými a to jí přináší jen samé potíže. Ať se snaží sebelíp, duchové si ji vždycky najdou a vtáhnou ji do svých posmtných dramat. A když ji jeden z nich zaplete do vyšetřování vražd, musí Jules svěřit své nejhlubší tajemství tomu, kdo jí pravděpodobně nikdy neuvěří…
A on by udělal cokoli, aby ji chytil.
Detektiv Seth English se potřebuje soustředit na velký případ, na němž právě pracuje. A nesmí dovolit, aby cokoli odvracelo jeho pozornost od práce. Ani jeho přitažlivá nova sousedka. Nevěří, že by Jules měla cokoli společného se sérií loupežných přepadení a vražd, které vyšetřuje. Když se ale ta žena začne objevovat na těch nejhorších místech, jeho instinkt mu napovídá, že ví víc, než dává najevo. Aby vyřešil případ, musí zjistit, co ta krásná zrzka tají – bez ohledu na to, jak nereálná ta pravda je…

Vyšlo: 4.3. ; GR

 

 

Anne Bishop: Murder of Crows

Druhé pokračování urban fantasy série The Others.

Meg Corbynové se podařilo získat důvěru terra indigene z oblasti Lakeside, teď už jí zbývá jenom naučit se mezi nimi žít. Jako člověk pro své smrtelně nebezpečné sousedy představuje slabou kořist sotva hodnou zmínky, díky schopnostem vidět budoucnost má ale pomoc od ní velkou váhu. Zvlášť v okamžiku, kdy v okolních městech dochází k nečekaným výbuchům násilí, při kterých umírají lidé i Jiní. Narušení křehkého míru mezi těmito dvěma stranami by přineslo katastrofální následky. Když Meg při jednom vidění spatří krev a černé peří rozházené po sněhu, Simon Wolfgard, vůdce komunity v Lakeside, musí najít odpověď na otázku, o čem přesně jejich věštkyně snila. A s použitím všech dostupných prostředků se tomu pokusit zabránit.

Vyšlo: 4.3. ; GR

 

 

Bree Despain: The Shadow Prince

Úvodní díl YA série Into the Dark inspirované mýtem o Hádovi a Persefoně.

Haden Lord, princ podzemní říše, byl poslán do světa smrtelníků, aby odtud vylákal nic netušící dívku do země mrtvých. Má ji najít na Olympské střední, škole pro děti bohatých a slavných. Daphne Rainesová chce od života mnohem víc, než co jí může nabídnout malé městečko v jižním Utahu, kde vyrůstá. Když se z ničeho nic objeví její otec, slavný muzikant, s nabídkou hudebního stipendia na prestižní škole, jak by mohla odmítnout? Osudy Daphne a Hadena se protnou, ale v předpovědi nestálo nic o tom, že by se do sebe měli zamilovat. Budou muset přijít na způsob, jak zvrátit válku mezi bohy a zároveň nepřijít jeden o druhého, jinak zpečetí budoucnost obou svých světů navždy.

Vyšlo: 11..3 ; GR

 

 

Christina L. Farley: Gilded

Šestnáctiletá Jae Hwa Lee je Koreoameričanka s černým páskem, smrtelně přesnou muškou při střelbě z luku a donebevolající drzostí. Když ji její ovdovělý otec pošle z L.A. do Soulu, Jae předpokládá, že největší výzvou pro ni bude zapadnout do nové školy a vztah se svým lhostejným korejským dědou. Pak ale zjistí, že korejský polobůh Haemosu už po celé věky krade duši vždy nejstarší dceři v každé generaci Jaeiny rodiny. A Jae je na řadě.
To ale není její jediný problém.
Je tu take Marc. Neodolatelný a okouzlující chlapec pomalu proniká skrze pečlivě vystavěné hradby kolem Jaeina srdce. Marc ale má tajemství – takové, které by převrátilo osud Jaeiny rodiny vzhůru nohama. Jae postupně zjišťuje překvapivé skutečnosti: děda se stává jejím největším spojencem; dokonce i ta nejtvrdší dívka se může zamilovat; a že Korea se pro ni možná stane domovem, po kterém vždy toužila.

Vyšlo: 1.3. ; GR

 

 

Seanan McGuire: Half-Off Ragnarok

Když Alex Price souhlasil, že se zajede podívat do Ohia na program chovné stanice bazilišků a pomoci své sestřenici – vědmě, nečeká, že začne zakopávat o jednu mrtvolu za druhou. Ale v zoo, kde pracuje, se začnou vršit mrtvoly, a jeho přítelkyně Shelby Tannerová, australská zooložka a milovnice koček, začíná mít určité podezření.
A co hůř, mrtvá těla jsou částečně proměněna na kámen…
Třetí díl série InCryptid zavádí své čtenáře na nova místa a představuje nové členy Alexovy rodiny. Sledujeme Alexe, jak se snaží vyvážit soukromý život a práci a zároveň zabránit tomu, aby ho cosi tajemného proměnilo v kamennou sochu. Objevují se staří i noví přátelé a nebezpečí číhá na každém rohu…

Vyšlo: 4.3. ; GR

 

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Sally Green: Half Bad – první díl trilogie Napůl zlý chystá k vydání Knižní klub
  • Patricia Briggs: Night Broken – osmý díl série o Mercy Thompson chystá k vydání Fantom Print