TV tipy na 47. týden

Na perly tohoto týdne si počkáme až do víkendu, kdy Nova odvysílá Vlka s Jackem Nicholsenem a Prima Rodriguezovu vizuální šílenost Od soumraku do úsvitu. Znovu je tu taky Bettanyho Kazatel či Farrellova Noc hrůzy.

Filmy:
Pondělí
03.00 – Filmbox Plus – Mrazivá tma
Režie: A. Goth
Hrají: L. Goss, M. Lucas, T. Curran, D. Gant, D. Baker
Krimifilm VB (2005).
Detektiv Mortimer Shade je zabit a ocitá se v mrazáku. Záhadný parazit jej dokáže znovu oživit, aby ale zůstal naživu i nadále, potřebuje krev. Jeho partner John Dark přijme tuto neobvyklou změnu a společně se stávají mstiteli, kteří soudí a zabíjejí zločince, jimž Shade poté vysává krev. Dark si ale všimne, že Shade ztrácí poslední znaky lidskosti a stává se z něj monstrum. Protože si je vědom nebezpečí, které Shade pro ostatní představuje, musí se pokusit jej zastavit.
ČSFD: 28 %

Úterý
22.55 – HBO – Kazatel
Režie: S. Ch. Stewart
Hrají: P. Bettany, K. Urban, C. Gigandet, M. Q, L. Collinsová
Akční horor USA (2011). Postapokalyptický akční horor vypráví o knězi-bojovníkovi, který poruší církevní zákon a spojí se s mladým šerifem a kněžkou, ve snaze vystopovat skupinu upírů, kteří unesli jeho neteř. Ostřílený a nevyzpytatelný bojovník se vydává na nebezpečnou výpravu – musí zachránit svou neteř. (84 min)
Ostřílený a nevyzpytatelný bojovník se vydává na nebezpečnou výpravu – musí zachránit svou neteř ze spárů vražedné smečky upírů. Postapokalyptický akční horor z dílny Scotta Stewarta vás nenechá vydechnout!Brutální válka trvala několik století, nakonec se však lidstvu podařilo porazit jeho nejděsivějšího nepřítele – upíry. Hrstku, jež z masy upírů zbyla, umístili lidé do izolovaných rezervací. Lidé se většinou uchýlili do opevněných měst, kterým vládla církev. Kněží, kteří byli za války trénováni coby smrtící bojovníci, jsou nyní odsouzeni dělat podřadnou práci a žít ve virtuální izolaci. Jejich znamením je výrazné tetování a také to, že se jim sousedé obloukem vyhýbají. Jed noho dne se jeden z bývalých kněžských bojovníků, Priest (Paul Bettany), doslechne o únosu osmnáctileté dívky. Okamžitě požádá vládnoucí vrchnost o povolení zachránit rukojmí upírů, je to totiž jeho neteř. Když odmítnou, poruší svůj posvátný slib a navzdory pravidlům se vydá dívku hledat. K Priestovi se připojí přítel jeho neteře, mladý právník Hicks a kněžka-bojovnice, jež má nadpozemské bojové schopnosti. Když se však ti tři konečně dostanou do pouštního města Jericho, otevře se před jejich zraky scéna naprosté zkázy, příznačná pro upírské řádění. Má se lidstvo děsit nové hrozby?
ČSFD: 55 %

Středa
21.20 – Universal Channel – Národ upírů
Režie: T. Chapkanov
Hrají: B. Lambert, A. L. Potts, N. Jackson
Sci-fi film USA (2012).
Bukurešť, Rumunsko. Nepříliš vzdálená budoucnost, nepříliš odlišné město. Lidská populace se až úzkostlivě shromažďuje v posledních državách, zatímco populace expandující rasy upírů s každým dalším dnem narůstá. Ti se zčistajasna objevili zhruba před desítkou let ze stínů, v nichž se po staletí ukrývali, a pokorně vyčkávali na svoji chvíli. V současnosti si bez sebemenších skrupulí vykračují mezi lidmi, jako kdyby mezi oběma rasami existoval mír, či cosi tomu podobného. A může za to vynález syntetické krevní substance rumunské vlády – stravní náhražky, díky níž se tradiční predátor v podobě upíra dokáže obejít bez příjmu krve lidských obětí po staletí jim padajících v oběti. Ovšem stejně jako každá doba, tak i každá inovativní myšlenka má své oportunisty, neřku-li radikální odpůrce, kteří se shromažďují v odboji, který tomuto nastalému trendu hodlá již brzy učinit přítrž.
ČSFD: ?

Pátek
14.05 – HBO – Gen D
Režie: P. O. Bureš
Dokument ČR (2012). (63 min)
Představte si, že soused z vašeho blízkého okolí, dosud normální slušný pán, zkrátka takový obyčejný člověk, se začne z ničeho nic měnit. Občas ho popadnou záchvaty zuřivosti. Somnabulně se potuluje po okolí. Zbělá mu pleť a odpadávají mu šupiny kůže. Vyblednou mu rty a dásně, které začnou ustupovat, takže to vypadá, že se mu zvětšují zuby. Postupně přestává vycházet na denní světlo a ven vychází pouze za svitu měsíce. To, že nesnáší česnek a zrcadla, a že mu naopak dělá dobře přísun čerstvé krve, ani nemusíte vědět. Co Vás napadne? A co napadne ostatní lidi ve Vašem blízkém okolí? Určitě o tom spolu začnete mluvit, každý přidá část vlastní interpretace, jednotlivé fantazie se zapojí do práce a kolektivní představa s vlastní legenou – pověst – je na světě. Tento dokumentární film vypráví příběhy lidí ze současnosti, postižených porfýrií genu D, tedy vzácnou krevní nemocí, která dala vzniknout světoznámé legendě o upírech.
ČSFD: 43 %

21.50 – HBO – Noc hrůzy
Režie: C. Gillespie
Hrají: A. Yelchin, C. Farrell, T. Colletteová, D. Tennant, I. Pootsová
Horor USA (2011). Charlie Brewster je v posledním ročníku na střední škole a má za to, že stojí na vrcholku světa. Jenže pak se vedle nastěhuje Jerry a Charlie přijde na to, že je to upír, jenž se chystá lovit v sousedství. (102 min)
Seznamte se s novým sexy sousedem, Jerrym Dandrigem (Colin Farrell). Je nebezpečně okouzlující – a smrtelně nebezpečný. To proto, že je to upír, který žízní po krvi…. Tedy spíše po hektolitrech krve. Středoškolák Charley Brewster (Anton Yelchin) si brzy spojí Jerryho podezřelé chování a neustále se zvyšující počet mrtvých v okolí. A tak se rozhodne sousedský terror ukončit. Jenže sám to nezvládne. Jeho jedinou nadějí je kouzelník a vrah upírů, Peter Vincent (David Tennant) z Las Vegas. Tahle nesourodá dvojice se společně pokusí zastavit sousedovo krvežízivé řádění. Jenže Jerry je krutý a neúprosný zabiják a rozhodně se nevzdá bez boje. Tahle upírská hororová klasika vás dostane na první kousnutí a díky hvězdnému obsazení vás uchvátí od prvního záběru!
ČSFD: 61 %

Sobota
00.15 – Filmbox Plus – Dracula III: Odkaz
Režie: P. Lussier
Hrají: J. S. Lee, J. London, R. Hauer, D. Nealová
Horor USA (2005).
V blízské budoucnosti. Otec Uffizi (Jason Scott Lee) a jeho pomocník Luke (Jason London) cestují do vzdáleného, válkou zničeného Rumunska, aby zachránili dívku Elizabeth a skončili s hrabětem Draculou (Rutger Hauer) jednou provždy. Během cesty narazí na televizního reportéra a armádu vesničanů snažících se potírat vzrůstající počet upírů, kteří sužují jejich zemi.
ČSFD: 38 %

00.30 – Prima family – Od soumraku do úsvitu
Režie: R. Rodriguez
Hrají: G. Clooney, Q. Tarantino, H. Keitel
Horor USA (1996). Bratři Seth a Richie prchají za hranice poté, co přepadli banku a zabili několik lidí. Když se jim vymkne z rukou držení rukojmí z banky, vyberou si jako náhradu bývalého pastora a jeho děti, které i s jejich karavanem přepadnou. Využijí je k převozu do baru, který má otevřeno od soumraku do úsvitu. (104 min)
ČSFD: 75 %

 

 

Neděle
00.05 – Nova – Vlk
Režie: M. Nichols
Hrají: J. Nicholson, M. Pfeifferová, J. Spader
Horor USA (1994). Nudný život Will Randall se začíná měnit v okamžiku, kdy je uprostřed vermontských lesů pokousán vlkem. Být vlkem má však i své nevýhody. Dny střídají noci, o nichž nic neví a jejichž hrůzné stopy nachází za úsvitu na svých rukou. (117 min)
Will Randall, stárnoucí, životem unavený šéfredaktor předního newyorského nakladatelství, je při návratu ze služební cesty pokousán vlkem. Krátce nato na sobě začne pozorovat první podivné změny. Vrátí se mu ztracená životní energie, vypadá mladší, zostří se mu smysly, získá ztracený apetit, mimo jiné i na svou stárnoucí manželku. Najde v sobě odvahu k boji s „vlčím“ světem newyorských vydavatelů, poté co se ho majitel firmy Raymond Alden pokusí vyřadit ze hry. Je neodolatelně přitahován Aldenovou dcerou, krásnou Laurou. S její pomocí a kouzelným amuletem od Aleziase, starého odborníka na vlkodlaky, má šanci zvířecí proměnu zvrátit. Ve finále se však musí rozhodnout mezi zachováním lidské podoby a záchranou milované ženy.
ČSFD: 74 %

 

Seriály:
Po-Pá
11.20 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů: díly 4.15 – 4.19 (repríza následující den v 7.05)
Po-Ne
14.35 Prima Love – Čarodějky 2.09-2.15
Po
20.15 Prima Cool – Grimm 1.10 (repríza v úterý 16.35)
22.20 Prima Cool – Živí mrtví 2.09
02.45 Prima Cool – The Walking Dead 2.09 (orig.znění)
Út
22.00 HBO – Pravá krev 5.08
St
22.25 MTV Czech – Údolí smrti 1.05,1.06

00.10 AXN – Cena za lidskost (USA) 1.02

Poznámka: čas vysílání do 4.00 ráno uvádím jako předchozí noc.