Nové knihy za březen 2013

Březnových novinek je docela dost, pro příklad z Laseru vyrazil Praštěný druid do Zoo City, v Brokilonu předvádí Tina Tanec s carevnou, Harper odhaluje Tajemství ze záhrobí, Lovci monster přichystali Vendetu, Sukuba se halí do Stínů, v říši Lorů probíhá Závod o život, Vznešení mrtví se vydali Skrz kámen a moře a Franta Kotleta připravil pro čtenáře Mega hustej nářez.

Ryan_Tma_prazdnotaCarrie Ryan: Les rukou a zubů 3 – Tma a prázdnota
Rozpadající se mrakodrapy Temného Města jsou jedním z mála útočišť živých lidí ve světě plném oživlých mrtvých. A budoucnost se zdá být ještě pochmurnější než přítomnost… Poslední bašta civilizace se hroutí a zároveň s ní se hroutí i Anniny dosavadní jistoty. Na pozadí umírajícího světa prožívá lásku, zklamání a sžíravé vnitřní konflikty. Shledává se se svou dlouho ztracenou sestrou, s přítelem, kterého milovala, ale který se změnil, a také se záhadným mladíkem, jehož výjimečnost je darem i prokletím zároveň. Anna by chtěla žít, ale zatím se jí daří stěží přežívat. Podaří se jí najít samu sebe i bezpečné místo, kde by mohla naplnit své sny?
Vydal: Mladá Fronta
Překlad: Vratislav Kadlec
Vazba: pevná
400 stran; 329 Kč
Koupit knihu

 

Hearne_Prasteny

 

Kevin Hearne: Kroniky železného druida 3 – Praštěný
Thór, severský hromovládce, je víc než jen chvastoun a surovec – zničil nespočet životů a zavraždil spoustu nevinných. Vikinský upír Leif Helgarson je po staletích čekání připraven se mu pomstít, a tak požádal svého přítele Attika O’Sullivana, posledního druida, aby mu s odstraněním severského postrachu pomohl.
Atticus se víc než dva tisíce let řídil jednoduchou strategií pro přežití: držet se dál od chlapa, co metá blesky. Jenže v jeho domovské základně v arizonském Tempe začíná být horko. Schyluje se k upíří válce o území a přes hlavu už mu přerůstají ruští lovci démonů, kteří si říkají Kladiva Boží. Atticus a Leif se přese všechna varování a předzvěsti krutých následků vydávají na cestu do severské sféry Ásgardu, kde se spolu s vlkodlakem, zaklínačem a tlupou ledových obrů vrhnou do epického boje s drsnými valkýrami, naštvanými bohy a nakonec i Tupým Tvrďákem, co by pořád pouštěl hromy a blesky.
Vydal: Laser-books; 2013
Překlad: Roman Tilcer
Vazba: brožovaná
304 stran; 289 Kč
Koupit knihu

Necas_Krute_stroje

 

Ondřej S. Nečas: Kladivo na čaroděje 3 – Kruté stroje
Zdánlivě banální případ vraždy tří lidí, kteří zřejmě věděli příliš mnoho, se povážlivě komplikuje, když na scénu vstupují démoni ovládající stroje a v novinách se objevuje podivný zašifrovaný inzerát skrývající vodítko k mimořádně cennému kouzlu.
Felix Jonáš a jeho tým magických úderníků musejí napnout všechny své dedukční schopnosti, šarm a především veškerou hrubou sílu, která jim zbývá, pokud chtějí skrýš odhalit včas.
A zatím kdesi v ukryté nádrži se zvolna probouzí obří mořská obluda…
Vydal: Epocha; 2013
Koupit knihu

 

 

Beukes_ZOO-City

 

Lauren Beukesová: Zoo City
Zinzi s sebou všude vláčí lenochoda, je závislá na vymýšlení podvodných e-mailů a umí nacházet ztracené věci. Ale když jednu starou paní stihne náhlá smrt a policie jí zabaví šek s její poslední výplatou, nezbývá jí nic jiného, než vzít práci toho typu, který ji rozčiluje ze všech nejvíc – případ pohřešované osoby.
Zakázka od samotářského hudebního producenta Odiho Hurona, který Zinzi pověří pátráním po mladičké popové hvězdě, by ji správně měla vysvobodit z prohnilé chudinské čtvrti jménem Zoo City, kde zločinecká spodina a jejich zvířecí společníci žijí ve stínu pekelného protiproudu. Místo toho ji však uvrhne ještě hlouběji do chřtánu velkoměsta zmítaného zločinem a magií, v němž bude muset čelit temným tajemstvím předešlých životů – včetně svého vlastního.
Skvělý román talentované jihoafrické spisovatelky získal vedle celosvětového úspěchu a ovací ze strany literární kritiky rovněž Cenu Arthura C. Clarka pro nejlepší román roku.
Vydal: Laser-books; 2013
Překlad: Daniela Orlando
Vazba: brožovaná
336 stran / 289 Kč
Ukázka
Koupit knihu

Ples_mrtvych_divek_FRONT.ai

 

Rachel Caine: Upíři z Morganville 2 – Ples mrtvých dívek
Nad Morganville znovu přichází noc…
Brzy se ulice města budou hemžit zlem, žíznícím po čerstvé krvi…
Šestnáctiletá Claire si čím dál lépe dokáže poradit s životem v Morganville – městě, kterému vládnou upíři. Se svými spolubydlícími také vychází velmi dobře, přestože nejsou tak úplně živí. A začíná se i bavit – dokonce dostane pozvánku na studentský ples. Když ale zjistí, proč byla pozvána, začne se k smrti bát…
Vydal: Brokilon; 2013
Překlad: Renata Heitelová
Obálka: Lukáš Tuma
Vazba: brožovaná
248 stran / 238 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Neomillnerova_Tina_Salo6

 

 

Petra Neomillnerová: Tina Salo 6 – Tanec s carevnou
Velké Rusko, matička Moskva a tundra kolem Norilska, tam se ztratí víc, než jen jedna upírka.
Tina s Kayem musí opustit vlídnou náruč města na Vltavě, a tak se vydávají na Sibiř hledat uneseného Timoteje. Na Sibiř míří i Dyre a za polárním kruhem se Tina setká s rodinou – s celou rodinou…
Vydal: Brokilon; 2013
Obálka: Koutmedia
Vazba: brožovaná
224 stran; 238 Kč
Koupit knihu

 

Garcia_Nadherne_vykoupeni

 

 

Kami Garcia, Margaret Stohl: Kronika prokletých zaklínačů 4 – Nádherné vykoupení
V ohromujícím závěru Kroniky prokletých zaklínačů má Ethan po tragických událostech Osmnáctého měsíce jeden jediný cíl: najít cestu zpátky ke své milované Leně. Ta se v Gatlinu snaží o totéž a chce Ethana zpátky za každou cenu. Ale nebezpečí číhá všude a jejich úsilí možná nebude stačit k tomu, aby opět změnili svůj osud…
Vydal: Knižní klub; 2013
Překlad:
Vazba: vázaná
392 stran / 349 Kč

 

Snyder_Americky_upir

 

Scott Snyder, Stephen King, Rafael Albuquerque: Americký upír
Skinner Sweet je nemilosrdný a lstivý psanec. A taky upír… ale ne jen tak ledajaký. Jako první upír, který se zrodil na americké půdě, je silnější, sveřepější a světlo mu neuškodí ani v nejmenším. Pětačtyřicet let poté, co vstal z hrobu, se Sweet ocitne v Los Angeles dvacátých let, kam světla Hollywoodu vábí jako můry mladé a krásné dívky. Jak ovšem záhy zjistí mladá a chudá herečka Pearl Jonesová, působí tu síly mnohem zlověstnějšího než pouhá lidská hrabivost. Když její sny o hvězdné filmové kariéře promění v krvavou noční můru, pomůže jí Skinner Sweet přežít – a pomstít se.
Vydal: BBart; 2013
Překlad: Viktor Janiš
Vazba: pevná
Komiks: barevný
200 stran / 499 Kč
Recenze
Koupit komiks

Riordan_Znameni_Atheny

 

Rick Riordan: Bohové Olympu 3 – Znamení Athény
Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum. Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace. Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva…
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
528 stran / 399 Kč
Recenze
Koupit knihu

 

Sukuba5-Stiny-Ob.inddRichelle Mead: Sukuba 5 – Stíny
Georgina Kincaidová má záviděníhodné schopnosti: je nesmrtelná, svede každého muže, o kterého stojí, může měnit podobu a umí nosit tak vysoké podpatky, že by se na nich běžný smrtelník zabil. Tohle všechno je pro ni hračka.
Ovšem sledovat přípravy na svatbu bývalého přítele, to je úplně něco jiného. Georgina se nedokáže rozhodnout, co je pro ni vlastně horší: jestli to, že si Seth bere jinou ženu, anebo to, že si musí sehnat nové šaty na svatbu. Ještě že ji od těchto příšerných starostí rozptyluje nový spolubydlící, nefil Roman, z něhož sex-appeal přímo prýští. A pak je tady Simone, nová sukuba ve městě, která se až podezřele zajímá o Setha Mortensena.
Největší nebezpečí ovšem číhá přímo v Georginině hlavě. Stále častěji slýchá vábení jakési záhadné síly, která ji láká… pravděpodobně do záhuby. A Georgina ví, že je příliš slabá, než aby dokázala dlouho odolávat…
Vydal: Domino; 2013
Překlad: Katrin Mekki
Vazba: brožovaná
262 stran / 249 Kč
Ukázka
Koupit knihu

Harris_Tajemstvi_zahrobi

 

Charlaine Harris: Harper Connelly 4 – Tajemství ze záhrobí
Harper Connellyová jezdí po celých Spojených státech s Tolliverem, svým nevlastním bratrem a asistentem v jedné osobě, a využívá svou nevšední schopnost, která se u ní projevila po zásahu bleskem – odhaluje místa posledního odpočinku pohřešovaných lidí. Tentokrát však oba práci nakrátko přeruší, aby mohli navštívit v Texasu dvě dívenky, které považují za své sestry. Cesta obou mladých lidí je však poznamenaná přízraky minulosti a vzpomínkami na děsivé dětství. Tolliver zjistí, že se jeho otec po propuštění z vězení snaží spojit s ostatními členy rodiny. On sám o setkání s mužem, který mu zničil celé mládí nestojí, ale nebude mít na vybranou. A Harper po dlouhých letech konečně zjistí, co se stalo s její pohřešovanou sestrou Cameron. Toto poznání, až dosud zahalené děsivým tajemstvím, už navždycky změní její život.
Vydal: Baronet; 2013
Překlad: Ludmila a Tomáš Havlíkovi
Vazba: pevná
352 stran; 279 Kč
Recenze
Koupit knihu

 

Kotleta_Megahustej_narezFrantišek Kotleta: Bratrstvo krve 3 – Mega hustej nářez
S partyzánštinou je konec. Je na čase rozpoutat válku. Absolutní válku lidí proti mimozemským okupantům. Jestli má být planeta Země svobodná, je třeba obětovat všechno, včetně vlastních životů – a to platí nejen pro lidi, ale i pro upíry. Jan Bezzemek, Gerhard, Petra, Lucie i Diana a jeho partička upířích transvestitů a dalších jejich spojenců stojí na prahu poslední bitvy se žlutými parchanty z vesmíru a vědí, že není cesty zpět. Čeká je buď smrt, nebo svoboda.
„Tak jo, sežeňte mi granáty a nějaký hulení. Tohle bude epický,“ říká JUDr. Tomáš Uhřík.
Upíři proti mimozemšťanům potřetí a naposled. Na konci knihy zůstanou jenom jedni a cesta k tomu stojí za to.
Vydal: Epocha; 2013
Obálka: Piotr Cieslinsi
Vazba: brožovaná
328 stran; 289 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Cole_Zavod_zivot

 

Kresley Cole: V říši Lorů 3 – Závod o život
Lykaj Bowen McRieve je v životě hodně málo šťastný. Celých sto osmdesát let truchlí pro svou milovanou vyvolenou. Ještě horší než samota jsou pocity viny, které ho pronásledují na každém kroku. Právě proto se přihlásí do závodu Kvapík za talismany, aby získal hlavní výhru: klíč k cestě do minulosti. Chtěl by se vrátit v čase a zachránit ženu, kterou tolik miloval… Od té doby obrnil sebe i své city a žádnou jinou ženu do svého života nepustil.
Jenže na výhru si brousí zuby i čarodějka Mariketa Očekávaná. Chce ostatním čarodějkám dokázat, že má na víc, než si ony myslí. V sázce je nejen její pověst. Nepočítá však s tím, že se s Bowenem začnou vzájemně přitahovat. On ji pochopitelně odmítá, protože Lykajové čarodějkami opovrhují, ale srdce mu říká něco jiného než rozum.
Srdce nakonec zvítězí a Bowen nasadí veškerý svůj um nikoli k získání trofeje, nýbrž na záchranu Mari.
Vydal: Baronet; 2013
Překlad: Dagmar Brejlová
Vazba: vázaná
352 stran / 299 Kč
Recenze

Kade_Setkani_duchem

 

Stacey Kade: Mezi nebem a zemí – Setkání s duchem
Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale… Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat – spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Eva Brožová
Vazba: brožovaná
256 stran / 239 Kč
Recenze
Koupit knihu

 

 

Simon R. Green: Tajné dějiny 6 – Žij a buď Drood
Jmenuji se Bond, Šaman Bond. Ve skutečnosti jsem ale Eddie Drood. Ano, jsem jeden z těch Droodů – rodiny, která co je lidstvo lidstvem, drží síly zla bezpečně ve stínech, kam patří.
Nedávno mne postihl lehčí případ smrti, ale díky Molly, mé nejlepší kamarádce (která je čistě náhodou velice mocnou čarodějnicí), jsem se z toho už dostal. Moje rodina bohužel takové štěstí neměla. Za mé nepřítomnosti byla Síň Droodů zničena a všichni mí příbuzní byli pobiti. Takže jsem zůstal sám, poslední a jediný Drood.
Být posledním Droodem se mi nelíbilo ani trochu, to mi můžete věřit – naštěstí jsem záhy zjistil, že nic není tak, jak to vypadá. Někdo spustil dimenzionální stroj alfa rudá alfa a odeslal Síň Droodů do alternativní dimenze, načež ji nahradil jejím zpustošeným dvojníkem. Takže moje rodina tam někde pořád žije… ať už je to kdekoliv.
A na světě není síla, která by mi dokázala zabránit je najít.
Vydal: Polaris; 2013
Překlad: Josef Hořejší
Vazba: brožovaná
356 stran / 289 Kč
Koupit knihu

Hendee_V_seru_a_stinu

 

Barb Hendee, J. C. Hendee: Vznešení mrtví 8 – Skrz kámen a moře
Mimořádně poutavá sága Vznešení mrtví je jedinečnou směsicí tolkienovské fantasy a upířího hororu. Nyní se tato epická fantasy soustředí na mladou učenku Wynn, která bez pomoci Magiery a Leesila pokračuje ve své temné pouti – pronásledovaná silami temnoty. Mladá učenka Wynn Hygeorht je odhodlána znovu získat starodávné texty, které přivezla ze zámku ve Vzdálených zemích. Aby toho dosáhla, musí se v doprovodu dvou nejistých spojenců vydat do horské pevnosti trpaslíků. Tam však najde další záhady a otázky, ukrývající se ve starých i nových tajemstvích – a nepřítele, kterého zdánlivě zničila…
Vydal: Fantom Print; 2013
Překlad: Zuzana Hanešková
Vazba: brožovaná
448 stran / 259 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Lovci monster VendetaLarry Correia: Lovci monster 2 – Vendeta
Owen Zastava Pitt, účetní, který se stal profesionálním lovcem monster, sice loni zastavil invazi Starobylých, ale zároveň si tím znepřátelil jednu z nejmocnějších bytostí ve vesmíru. A kult mrtvých známý jako Církev dočasné smrti teď chce Owena zajmout, aby si tím u Starobylých šplhnul.
Dočasnost vede fanatický nekromant známý jen jako Stín. Vláda ho chce polapit a Owenovi proto jako čtyřiadvacetihodinovou ochranku přidělí záhadného agenta Frankse, což je jen oficiální způsob jak vám oznámit, že jste se stali návnadou na monstra.
S nadpřirozenými vrahy, kteří útočí na jeho rodinu, špiónem mezi svými lidmi a hrozivými bestiemi číhajícími za každým rohem už Owen a ostatní Lovci monster nemusí chodit lovit, protože monstra teď loví je. Naneštěstí pro monstra je tahle návnada po zuby ozbrojená a velice nebezpečná…
Vydal: Fantom Print; 2013
Překlad: Jakub Mařík
Vazba: brožovaná
352 stran / 249 Kč
Ukázka/recenze
Koupit knihu

Hart_Upirova_zrada

 

Raven Hartová: Upírova zrada
Nejmocnější muž v Savannah, jižanský aristokrat William Cuyler Thorne, už staletí chrání své město a jeho obyvatele před zlem. Zažil nejrůznější hrůzy, ale tentokrát je skutečně neklidný. Pradávná věštba předpověděla, že přijde den, kdy budou všchni upíři zničeni. Ve světě nepozorovaně povstává síla, kterou Jack sám nedokáže zastavit. William je Jackovou pravou rukou – vždy k službám! Jenže teď to snad ani není on… Nebo se zbláznil. A naprosto! Do Connie, která svůj život zasvětila pronásledování jeho rasy.To nemůže pochopit nejen Jack, ale ani Williamova bývalá přítelkyně, která o sobě brzy nechá slyšet. V Savannah začíná být horko jako v pekle…
Vydal: Levné knihy; 2013
Vazba: brožovaná
304 stran / 89 Kč

Bridges_Katerina

 

Robin Bridgesová: Kateřina – Před bouří
Píše se rok 1888 a v Petrohradu pomalu začíná plesová sezóna. Do společnosti je uvedena Kateřina Alexandrovna, mladá vévodkyně z Oldenburku, kterou od malička pronásleduje temné prokletí. Marně doufá, že se jí ho před carským dvorem podaří ukrýt. Aniž by sama chtěla, stává se nakonec strůjcem bouře, ke které se nad Petrohradem schyluje už léta – od doby, kdy se carský dvůr rozdělil na dva nesmiřitelné tábory černé a bílé magie… Podaří se Kateřině ochránit cara a své blízké? A nezradí přitom vlastní srdce?
Vydal: Levné knihy; 2013
Vazba: brožovaná
344 stran / 99 Kč

 

 

 

Ivo Fencl: Gotická kobka aneb Třináct milionů způsobů jak zemřít
Hororová fantasy Gotická kobka pátrá po obrovském pokladu, snad po lásce, a vede nás s kordem krajinami, kde je cesta k bohatství rafinovaně zašifrována do lidové písně o drakovi. Hrdinu Rinaldiniho čekají nástrahy, nebezpečný hrad a dva milenci. Jen se modleme, aby to nebyli také upíři. V titulech kapitol autor vtipně využívá názvy krvavých románů ze sbírky grafika Josefa Váchala.
Vydal: Akcent; 2013
Vazba: pevná
232 stran / 235 Kč
Ukázka