Audiokniha: Andrzej Sapkowski: Zaklínač – Bouřková sezóna

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji…

Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.

Andrzej Sapkowski (1948)
Nekorunovaný král současné slovanské fantasy se narodil v polské Lodži. Svou první povídku publikoval v roce 1986 v časopise Fantastyka a o pouhých šest let později už jeho napínavé příběhy putovaly k českým čtenářům. Jeho nejznámějším dílem jsou povídky a pětidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie, muži-mutantovi, který chrání svět před magickými nestvůrami.

Audio_Sapkowski_Bourkova-sezonaSapkowského Zaklínač byl také zfilmován a stal se námětem počítačové hry The Witcher.

Na audioknihu Bouřková sezóna navazuje Sapkowského pětidílná Sága o Geraltovi a Ciri, kterou Tympanum začne vydávat na podzim 2015.

Martin Finger (1970)
Český divadelní, filmový, televizní a rozhlasový herec. Byl významným představitelem éry Pražského komorního divadla v letech 2002-­2012, kde pod vedením u nás i v zahraničí oceňovaného režiséra Dušana D. Pařízka získal dvakrát Cenu Alfréda Radoka za hlavní role v inscenaci Světanápravce od Thomase Bernharda a v Kafkově Procesu. Od roku 2012 je členem hereckého souboru Činoherního klubu v Praze. V televizi například ztvárnil roli Edvarda Beneše v cyklu České století. Za herecký výkon ve filmu Jana Hřebejka Odpad město smrt byl nominován na Českého lva. Obdržel Cenu české filmové filmové kritiky za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Ondřeje Sokola Krásno.
Pro Tympanum načetl audioknihy Michal přes noc, Zaklínač: Bouřková sezóna a pětidílnou Sapkowského Ságu o Geraltovi a Ciri.

Info o audioknize:
Nezkrácená verze | 2 mp3 CD
Délka: 13 hod. 7 min.
Nahrávka vznikla podle knihy Andrzeje Sapkowského Zaklínač – Bouřková sezóna vydané nakladatelstvím Leonardo v roce 2014.
Z polského originálu Wiedźmin: Sezon burz přeložil Stanislav Komárek.
Čte: Martin Finger.
Režie: Alexandra Bauerová.
Zvuk: Jiří Pochvalovský.
Hudba: Mario Buzzi.
Obálka: Alejandro Colucci.
Design obalu: Ondřej Fučík.
audiotekaCZ logoVydalo: Tympanum, červen 2015

Ke koupi na Audioteka.cz