Nové knihy za říjen 2013 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc říjen přes čtyřicet nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme vám nejen výběr těch nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které zářijové zahraniční novinky můžeme očekávat v českém vydání.

 

Novinky

 

C. J. Barry: Redemption

Úvodní díl urban fantasy série Soul.
Reya Sinclairová je spasitelkou duší. Mezi její úkoly patří dát i těm nejzvrácenějším hříšníkům šanci na vykoupení těsně předtím než zemřou. Reyina vlastní spása přitom visí na vlásku, při plnění povinností za sebou nechává řadu mrtvých těl a je pouze otázkou času, kdy někdo od policie přijde na to, co dělá a ohrozí tím celou její budoucnost.
Thane Driscoll má pověst dobrého detektiva, který ovšem viděl až příliš mnoho zločinců uniknout trestu, včetně vraha svého otce. Není divu, že jeho smysl pro spravedlnost je trochu přiostřený a jakmile ho série podivných vražd přivede na stopu ženě, která není tak docela člověk, neváhá ani na okamžik a připojí se k ní v naději na pomstu.
Stíny se stahují nad New York a město se stává bitevním polem sil dobra a zla. Počet mrtvých narůstá zatímco Reya s Thanem odhalují děsivou hrozbu. Osobní motivy je třeba odhodit stranou, jen jejich spojené síly teď mohou zachránit planetu od pádu do temnoty.

Vyšlo: 1. 10.; GR

 

Carol Goodman: Blythewood

Avaline Hallové je teprve sedmnáct a už pohřbila matku, přežila strašlivou havárii v továrně a unikla z blázince. Nyní je na cestě do Blythewoodské akademie, elitní internátní škole v New Yorku, kam chodila i její matka – a odkud byla vyloučena. Ačkoli se Avaline bojí, že její spolužáci z vyšší společnosti mezi sebe nepřijmou dívku ze střední vrstvy, chce odhalit temnou minulost své rodiny, najít otce, kterého nikdy nepoznala, a možná i konečně pochopit, proč její matka spáchala sebevraždu. A také by ráda našla chlapce, který ji zachránil při požáru. Předpokládá, že odpovědi nalezne právě v Blythewoodské akademii.
Temná tajemství školy a to, na co jsou tamní studenti cvičeni, ale připravená není. Zdají se jí sny o okřídleném chlapci a pronásledují ji vize děsivého muže dýchajícího kouř. Ava neví, jestli ztrácí rozum nebo se blíží pravdě. A čím hlouběji Ava proniká do minulosti, tím větší nebezpečí jí hrozí v přítomnosti.

Vyšlo: 8. 10.; GR

 

S. J. Harper: Cursed 

Emma Monroe je Siréna, za svou dávnou chybu prokleta bohy a připoutaná k zemi. Má mnoho jmen a mnoho životů, ale jen jeden cíl: vykoupení. Nyní pracuje pro FBI na případech pohřešovaných osob. To by pro ni konečně mohlo znamenat osvobození. Dokud ji nerozptýlí její nový partner.
Zvláštní agent Zack Armstrong byl právě převelen ze San Diega. Je vlkodlak na útěku před démony jeho temné a nebezpečné minulosti. Jako ostřelovač vzal už mnoho životů. Teď se je snaží zachránit.
Jejich první případ je zavádí hluboko do nadpřirozeného světa a nutí je využít svých schopností. Jsou ale zranitelní a překračují hranice, které by měly být mezi parťáky zachovány. Odhalují další a další tajemství, mizí další ženy, a jedna věc začíná být jistá: aby zachránili unesené, budou muset ztratit sami sebe.

Vyšlo: 1. 10.; GR

 

 

Nicholas Kaufmann: Dying Is My Business dying is my business

Trent pracuje pro psychotického bosse brooklynského podsvětí a zjišťuje, že se až příliš často ocitá v cestě příliš mnoha kulkám. Pokaždé, kdy je zabit, se o chvíli později probudí naprosto vyléčen ze svých zranění, ale bez vzpomínek na svou minulost. Co je horší, pokaždé, kdy obehraje smrt, zemře někdo jiný.
Nyní musí v zapadlém skladišti ukrást bezdomovcům starožitnou skříňku. Brzy se ocitá uprostřed odvěkého boje mezi silami Dobra a Zla a odhaluje tajuplný svět, kde nebezpečná magie přeměňuje lidi v nelidské stvůry; kde nocí bloudí stvoření z nočních můr a kde se hranice mezi živými a mrtvými stírá. A když je tajuplná krabička otevřena, Trent zjišťuje, že má jen dvacet čtyři hodin, aby zachránil New York před jistou zkázou.

Vyšlo: 8. 10.; GR

 

David Lomax: Backward

Píše se rok 1977 a Kenny Maxwell se stěhuje s rodinou do nového města. Nerad opouští dosavadní přátele, ale při průzkumu starého viktoriánského domu, kde nyní bydlí, přichází rychle na úplně jiné myšlenky, zvlášť potom co za jednou zdí najde něco neuvěřitelného a strašlivého – mumifikované ostatky dítěte a vzkaz: „Pomoz mi, aby k tomu nedošlo, Kenny. Pomoz mi ho zastavit.“
Krátce na to Kenny potkává krásnou dívka jménem Luka a ta mu ukáže docela nový svět za „zpětným zrcadlem“, které umožňuje cestovat časem. Seznamování se s podobnými dětmi jako jsou oni dva v budoucnu i v minulosti je vzrušující, ale existuje tu i jedno velké nebezpečí. Městská legenda o tvorovi, který unáší a zabíjí děti, nelže a brzy jim všem jde o život. Když nakonec Kenny uvízne v minulosti, bude v sobě muset najít kuráž odpovědět na tajemnou prosbu o pomoc, změnit budoucnost neznámého dítěte a tím i svou vlastní.

Vyšlo: 8. 10.; GR

 

Matthew Quinn Martin: Nightlife

Debutový hororový román M. Q. Martina.
Po staletí zlo skrývající se pod ulicemi New Harboru klidně dřímalo, o halloweenské noci se ale náhle probouzí…
Barmanka z nočního klubu a profesionální lamačka mužských srdcí Beth Beckerová má ve své povaze velkou dávku cynismu. Zmizení její nejlepší kamarádky ji ale rozhodně nenechá chladnou, a proto se rozhodne přijít celé záhadě na kloub.
Pátrání ji zavede do těch nejtemnějších koutů jinak klidného města, kde se šeptá, že v ulicích řádí Noční anděl, krvežíznivé stvoření hodující na osamělosti lidských srdcí. Ve snaze zastavit jeho řádění se Beth odhodlá uzavřít neobvyklé spojenectví s tajemným cizincem, který až příliš dobře ví, co se skutečně po nocích ve městě prohání.

Vyšlo: 21. 10.; GR

 

 

Tracey Martin: Wicked Misery

První díl paranormal romance série Miss Misery.
Jessica Moorová ujíždí na zoufalství druhých. Doslova. Díky goblinské kletbě se vyžívá v lidském utrpení a nedokáže s tím nic moc dělat. Místo utápění se v hlubinách viny však používá svoje temné schopnosti k trestání vrahů a násilníků. Tedy do okamžiku, než ji jeden z nich neprávem obviní ze svých zločinů.
V zoufalství se Jessica obrátí s prosbou o pomoc na jedinou osobu, u které si je jistá, že ji okamžitě nevydá policii. Satyr Lucen se ale nakonec neukáže jako příliš šťasná volba, když Jessica zjistí, že stejně jako naprostá většina populace Bostonu, není ani ona imunní vůči Lucenovo magii. Oběti vražd, ze kterých je obviněná, navíc nepatří k lidem a hrozba zatčení policií se tak rázem nestává tou nejvážnější z jejích starostí. Jessice nezbývá než během pěti dnů najít skutečného vraha a pokusit se přitom nepodlehnout Lucenovu nebezpečnému svádění.

Vyšlo: 8. 10.; GR

 

 

Christopher Rice: The Heavens Rise

Syn spisovatelky Anne Rice předkládá čtenářům napínavý thriller zasazený do luisianské krajiny, kde se tři přátelé střetnou s neobvyklým prastarým zlem.
Uplynula celá dekáda od doby, kdy rodina Delongpre zmizela blízko bažiny Rabineaux, a přesto nemá dosud nikdo sebemenší tušení, co se oné strašlivé noci stalo. Nikdo kromě Niquette Delongpreové, jediné přeživší, které se z hrozivého místa podařilo dostat. Následkům však neunikla ani ona. Její otec, úspěšný chirurg, před deseti lety při realizování svého snu o výstavbě venkovského sídla nešťastnou náhodou vypustil z hlubin bažiny neznámý smrtící virus napadající lidský mozek. Niquette degenerativní působení viru zázrakem překonala, ale vzápětí se u ní začaly projevovat neobvyklé a nebezpečné schopnosti. Od té chvíle žije neustále na útěku.
Některé věci nelze změnit. Nikdo nepřivede Niquettinu rodinu zpět, nikdo jí nezachrání, ale ona a její přátelé Ben a Anthem se mohou alespoň pokusit odhalit pravdu o původu nemoci a zabránit někomu jinému, aby její účinky zneužil, ke svým vlastním zvráceným plánům.

Vyšlo: 15. 10.; GR

 

 

Pokračování sérií

 

 

Amanda Carlson: Cold Blooded  

Třetí pokračování urban fantasy série.
Jessičina nejlepší kamarádka zmizela a nejmocnější čarodějnice ve městě z toho viní právě Jessiku. Než se ale stihla zorganizovat záchranná akce, skupina dobrovolníků byla napadena.
Jessika a Rourke jsou nyní na útěku a míří do hor. Čeká na ně několik překvapení, brzy se ale musejí vydat do New Orleans, aby našli Jessičina otce.
To se ale nelíbí upíří královně, jejíž klan stojí na pokraji války. Aby se vše vyřešilo, musí se Jessika s upíry spojit.

Vyšlo: 8. 10.; GR

 

 

 

Donna Grant: Midnight’s Promise

Osmý díl paranormální romantické série.
Malcolm po staletí bojoval proti silám temnoty – důkazem mu budiž mnoho jizev. Život plný bojů ho zocelil, je víc bojovník než muž, neschopen lásky či soucitu. Jedné bouřlivé noci ale vytáhne z vraku havarovaného vozu překrásnou ženu – a ztvrdlé srdce se mu poprvé po dlouhé době zalije city.
Evangeline Walkerová už od dětství cítila, jak jí žilami proudí magie. Jako potomek druidů se z ní může stát brána starověké magie – a zla. Evie si je vědoma, že by neměla věřit nikomu kromě sebe, ani Malcolmovi, po jehož doteku a polibcích tak touží. Poté, co uzavře smlouvu s ďáblem, aby zachránila život svému nevlastnímu bratrovi, ji jen tento neohrožený bojovník může ochránit – svým srdcem, tělem i duší.

Vyšlo: 29. 10.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Anne Rice: The Wolves of Midwinter (The Wolf Gift Chronicles #2)…vydává Baronet
  • P. C. Cast: Revealed (House of Night #11)…vydává Knížní klub
  • Julie Kagawa: The Iron Traitor (The Iron Fey: Call of the Forgotten #2)…vydával Knižní klub
  • J. R. Ward. Possession (Fallen Angels #5)…vydává Baronet
  • Lauren Kate: Teardrop (Teardrop #1)… k vydání chystá Knižní klub