Nové knihy za červenec 2020

Které nové knihy z žánru sci-fi a fantasy doputovaly na knižní pulty v červenci? Polovina je nakonec jiná, než jsem před měsícem avizovala, tak koukněme na to.

Martin Sládek: Časovládci – Skryté ostří

Jorgen je jedním z mála lidí, kteří ví, jak překračovat hranice času. Zaneprázdněný hledáním ztracené přítelkyně Maeve, zapíjením antidepresiv alkoholem a postupujícím šílenstvím přijímá anonymní zakázku, která bude mít fatální dopad nejen na jeho vlastní osud.
Albert Everett má poslední šanci zahájit guerillovou válku a přizpůsobit si budoucnost světa vlastním záměrům. Task Force Aion má poslední šanci stvrdit svá předchozí vítězství a zajistit přirozený vývoj dějin. Major Kanedy nevnímá žádnou šanci jako poslední a při každé z nich je odhodlán obětovat vše.
Válka potichu nabírá na obrátkách, bojištěm jsou všechny epochy napříč časem a lidskost zdaleka není její jedinou obětí. Oči kyborgů pod středověkým sluncem jsou ale všechno, jen ne lidské, a oběti – ty jsou jen statistickým údajem…
Vydal: Mystery Press, 2020
Vazba: brožovaná
512 stran / 299 Kč
Ukázka

Leonard Medek: Taranitový triptych

Když Robert Falcon Scott v roce 1902 objevil na jižním pólu nové palivo, svět se změnil. Výkonné taranitové kotle umožnily stavět stroje, jaké tu zatím nebyly – pouze však tomu, kdo má k taranitu a tajným technologiím přístup.
ZLOČIN V TRANSPOLÁRNÍM EXPRESU
Byla to surová vražda: cestující zahynul velmi neobvyklou zbraní. A zatímco expres se řítí napříč Antarktidou a vlakvedoucí má plné ruce práce s vyšetřováním, prvním podezřelým se stává jistý Herbert Smith-Powell…
TAJEMSTVÍ ŽHAVÉHO OSTROVA
Samé otázky: Jak to, že na jednom z Kurilských ostrovů, obklopeném chladným, téměř ledovým mořem, roste tropické ovoce? Kde se vzaly šelmy vzrůstem značně převyšující dravce z horkých džunglí? A nač potřebuje nepřátelská mocnost tolik ukradeného taranitu? Odpovědi hledá výprava vedená ženijním inženýrem Herbertem Smithem-Powellem…
KDYŽ PRŠÍ DO KORSETŮ
Ve whitechapelských uličkách řádí vpravdě nelidský vrah přezdívaný Trhač Ted. A jelikož Scotland Yard tápe, případ opět končí na stole člena Aeronautického klubu, kapitána Herberta Smithe-Powella…
TAJNÍ AGENTI JEHO VELIČENSTVA SE ZKRÁTKA MAJÍ CO OHÁNĚT !
Vydaly: Straky na vrbě, 2020
Obálka: Milan Fibiger, Jana Šouflová
Ilustrace: Leonard Medek, Eva Letáková, Janina Strnadová
Vazba: vázaná
408 stran / 390 Kč

Sebastian Niedlich: Přežít Smrt není legrace

Smrt se v něčem podobá návštěvě u zubaře: Víme, že nás to jednoho dne nemine, ale radost z toho nemáme.“
Jsou povolání snů, ale jsou i taková, která jsou spíše noční můrou. A pak je ještě jedno povolání, kterému se Martin doposud úspěšně vyhýbal – má se totiž stát nástupcem své nejlepší přítelkyně, ztělesněné Smrti. Postupně se však objevují další adepti na tuto práci… Je ale někdo z nich tou správnou volbou?
Zatímco se stále více bortí přirozená rovnováha mezi životem a smrtí, Martin je nucen klást si otázku, zda má skutečně právo vyhýbat se zodpovědnosti. A pak najednou zjistí, že člověk, kterého nadevše miluje, možná bude muset zanedlouho zemřít – a tomu je rozhodně nutné zabránit!
Vydal: Ikar, 2020
Překlad: Michaela Řeřichová
Vazba: pevná
320 stran / 299 Kč

Nora Roberts: Poselství krve

Lidé jsou hluboce zasaženi plíživou temnotou a spouští, kterou způsobil neznámý virus. Fallon vyrůstá ukrytá na farmě a netuší, proč se právě ona stala terčem surových gangů a fanatických skupin. Správně však předpokládá, že její život hraje mnohem větší roli.
Vydal: Alpress, 2020
Překlad: Hana Černá
Vazba: pevná
336 stran / 349 Kč
Ukázka

František Kotleta: Válkotvůrci

Budou války vyhrávat hráči počítačových her? Je znalost genetiky darem, nebo prokletím? Je nadřazenost známkou božství? A jak se srovnat s pandemií nebezpečného viru? V sedmnácti sci-fi povídkách se to znepokojivými otázkami jen hemží. Povídky dnes nejprodávanějšího spisovatele fantastiky publikujícího pod pseudonymem František Kotleta stály na počátku jeho literární kariéry. Některé jsou dodnes provokativní, jiné romantické, humorné či hravě naivní.
Vydal: Epocha, 2020
Vazba: brožovaná
248 stran / 199 Kč
Ukázka

Žoldnéři fantazie – Rytíři z činžáku

Nejlepší přítel rytíře musí být vždy pěkně ostrý! A „ostrá“ česká 50. léta 20. století jsou rovněž úrodnou dobou pro fantasy příběh. A stejně tak i ostravské uhelné haldy!
Letošní ročník Žoldnéřů je zkrátka pestrý! Od klasické dobrodružné akčárny, přes historickou fantasy až po nedávnou alternativní historii. Od Čech přes pohádkové říše až do USA.
Všude lze najít podhoubí pro napínavý příběh…
Jako host se letos účastní sborníku Věra Mertlíková, jejíž novela si zajímavě pohrává s realitou viděnou skrze LARP.
Autoři: Irena Moravcová, Radovan Kolbaba, Radmila Tomšů, Jan Pečenka, Zbyněk Moravec, Meriwether Buchanan, Pavel Fritz, Jarmila Mlčoušková, Argonantus, Michal Růžička, Stanislav Zlámal, Věra Mertlíková, Leonard Medek.
Vydaly: Straky na vrbě, 2020
Obálka: Janina Strnadová
Vazba: brožovaná
464 stran / 330 Kč

Michael Atamanov: Stále ve střehu (Temný bylinkář 2)

Když Timothy konečně získal práci testera populární MMORPG hry, splnil se jeho životní sen. Teď vydělává peníze (moc hezké peníze) tím, že dělá to, co miluje – hraje krásnou realistickou počítačovou hru. Ale není to normální průměrný hráč jako miliony jiných. Timothy je skutečně schopný a talentovaný člověk, který nejde s davem. Mnoho lidí ho kvůli jeho úspěchům nemá v lásce a nemilosrdně mu jde po krku jen kvůli závisti. Jak se má zachovat teď, když ho nahání celý svět a jeho jedinými spojenci jsou milovaná sestra a několik důvěryhodných přátel? Snažit se se všemi usmířit? Klesnout na jejich úroveň? Nebo vystoupat do výšin na křídlech úspěchu? To je jen na něm!
Vydal: Fantom Print, 2020
Překlad: Martin Kapalka
Vazba: brožovaná
336 stran / 339 Kč

Holly Blacková: Královna ničeho (Krutý princ 3)

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu.
Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci.
Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí.
Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city ke Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika.
A když je probuzena nebezpečná kletba a po celé zemi se šíří panika, musí si vybrat mezi svou ctižádostivostí a lidskostí…
Vydal: CooBoo, 2020
Překlad: Radka Kolebáčová
Vazba: brožovaná
360 stran / 369 Kč
Ukázka

Sebastien de Castell: Rozvratník (Divotvůrce 6)

Kellen a Reichis si zvykají na život ochránců mladé královny. Tisíce kilometrů daleko se však chystá zničující válka, před kterou varovali Argosané. Z nečekaného zdroje přichází zpráva, že existuje způsob, jak by Kellen mohl zabránit staletím krveprolití na kontinentu. Musel by však být ochotný pro to zabíjet… Kellen a jeho sestra Shalla se nyní ocitají každý na jiné straně a láska ani věrnost je nemohou ochránit před volbami, které musejí učinit.
Vydal: Egmont, 2020
Překlad: Peter Kadlec
Vazba: vázaná
536 stran / 449 Kč
Ukázka

Kentaró Miura: Berserk 1

Osudový, krvavý příběh s prvky romantiky a velkou porcí akce! Dospělá fantasy, která si získala davy fanoušků, televizní seriál, celovečerní filmy i počítačové hry! Hrdinou je Guts, Černý šermíř, obávaný bojovník, o kterém se raději nemluví nahlas. Má obrovský meč, kovovou ruku, stovky jizev z bojů a mučení a znamení, které k němu přitahuje síly zla. Ale ne vždycky byl takový. Příběh se postupně vrací zpátky do dob, kdy je Guts ještě mladý a poznává Griffitha, charismatického velitele oddílu Jestřábů. Muže, který mu změní život.
Vydal: CREW, 2020
Překlad: Anna Křivánková
Vazba: brožovaná
Tisk: černobílý
228 stran / 249 Kč
Recenze

Jason Aaron, David Marquez, Andrea Sorrentino: Avengers 3: Válka upírů

Transylvánie je v plamenech! Mezi upíry vypukla občanská válka a Avengers vyráží po stopě Draculy. Jen neví, jestli bude Pán prokletých jejich spojencem, nebo protivníkem. A do toho ještě tajemství úplně první Iron Fist, plány ruských superhrdinů a mrtvý hrdina na straně padouchů!
Vydal: CREW, 2020
Překlad: Jiří Pavlovský
Obálka: Steve Epting
Vazba: brožovaná
Tisk: barevný
112 stran / 349 Kč

Kore Jamazaki: Čarodějova nevěsta 11

Pobyt na Akademii má na Čise velký vliv a Elias se pomalu vyrovnává se změnami, které jejich nový život přináší. Na scéně se objevují noví hráči – „sedm štítů“, církev a tajuplná čarodějka Rahab cestující časem – a opona se zvedá!
Vydal: CREW, 2020
Překlad: Anna Křivánková
Vazba: brožovaná
Tisk: černobílý
184 stran / 199 Kč