Nové knihy za srpen 2014

Léto bylo jako obvykle na nové knihy slabší. Vyšlo pár pokračování knih pro mládež – Poslední čarodějka 2, Upíří deníky 16, Upíří internát, Magie v Utajení, Sirotčinec slečny Peregrinové 2, ale také první díl série Havraní bratrstvo. Triton připravil již osmé dobrodružství Harryho Dresdena, Baronet vsadil na pokračování Walking Dead a jako příloha Pevnosti se objevila Žemličkova Vlčice a staré plemeno.
Marzi_Posledni-carodejka2_Mlzne-kameny

Christoph Marzi: Poslední čarodějka 2 – Mlžné kameny
Catalina Soleado má nebezpečné nadání. Dokáže měnit svět jedním tahem pera. Její schopnosti by rády zneužily stíny, které začínají ovládat svět. Pronásledována tajemnými kreaturami z písmen, šelestícími mozaikovými hady a létajícími galeonami utíká Catalina do Malfurie. Magického útočiště pro čarodějky, které se vznáší v oblacích, obklopeno vírem z havraních pírek. Pocit bezpečí si však vychutnává jen krátce. Pokud chce zachránit ty, na kterých jí záleží a zastavit invazi stínů, musí Malfurii opustit a cestovat tam, kde možná najde odpovědi na otázky, které zatím zůstávají zahaleny v temné mlze…
Vydal: Fragment; 2014
Překlad: Dagmar Steidlová
Vazba: pevná
248 stran / 249 Kč
Koupit knihu

 

 

Smith_Upiri-deniky16

 

L. J. Smith, A. Clark: Upíří deníky 16 – Slabé místo
V okamžiku, kdy byl Stefan bodnut do srdce, roztříštil se Eleně svět na tisíc kousků. Jeho smrt má na svědomí Jack. Šílený vědec, který chce vymýtit všechny normální upíry, nahradit je geneticky upravenou rasou upírů a jejich prostřednictvím ovládnout celý paranormální svět. Jeho dalším cílem se stává Damon. Dokážou Elena a její přátelé najít slabé místo těchto zdánlivě nesmrtelných stvoření a zničit je dřív, než bude pozdě? Najde Elena odvahu přiznat citové pouto, které ji začíná s Damonem spojovat?
Vydal: Fragment; 2014
Překlad: Lucie Schürerová
Vazba: brožovaná
296 stran / 199 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Boswell_Magie-utajeni

 

Ellie Boswellová: Magie v utajení
Sophie a Katy by měly být nepřítelkyně na život a na smrt. Čarodějka a lovkyně čarodějnic se přece nemůžou kamarádit! Jestli chtějí svoje přátelství uchránit před světem, musí udělat všechno pro to, aby svojí rodině či kamarádům neprozradily nic o svých zvláštních schopnostech. Jednoho dne ale Sofiina babička za záhadných okolností zmizí a dívky jsou ochotné udělat cokoli pro to, aby ji našly. Podaří se jim udržet magii v utajení a vyváznout z tohoto dobrodružství se zdravou kůží?
Vydal: CooBoo; 2014
Překlad: Pavla Kubešová
Vazba: brožovaná
208 stran / 229 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Stiefvater_Havrani-bratrstvo-Osudny-polibek

 

Maggie Stiefvaterová: Havraní bratrstvo
Šestnáctiletá Blue se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Blue se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude. Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou…
Nový román americké spisovatelky a autorky populární trilogie o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí) je prvním dílem připravované tetralogie.
Vydal: Argo, 2014
Překlad: Pavla Paseková
Vazba: vázaná
332 stran / 298 Kč

 


Zemlicka_Vlcice-Stare-plemeno

 

Zdeněk Žemlička: Vlčice a staré plemeno I
V Marobudově království se nic významného neděje, je klid a překrásná nuda. Jenže to je pouhé zdání. Na jednom místě čeká na svůj návrat zapomenuté zlo, temnota proniká do světa lidí a ničí životy. Prastará kletba se probouzí k životu a Kroana ztrácí víc, než si kdy myslela. I víc, než by si pomyslel čtenář.
Naštěstí se i mrtví mohou vrátit k životu.
Pokračování knih Vlčice, Vlčice a Mandragora a Vlčice a děti noci.
Vydal: Epocha (jako příloha časopisu Pevnost 8/2014)
Obálka: Jan Štěpánek
Vazba: brožovaná
200 stran
Recenze

 

 


Butcher_Vinen

Jim Butcher: Vinen (Harry Dresden 8 )
Harry Dresden, jediný čaroděj v telefonním seznamu, se nedávno a nepříliš ochotně stal Strážcem Bílé rady. Čeká ho těžký úkol, měl by ověřit zvěsti o provozování černé magie v Chicagu a také musí pomoci dceři dlouholetého přítele.
Chicagem se prohánějí šílené a kruté bytosti z filmových hororů živící se strachem svých obětí. Harry se pouští do nebezpečného vyšetřování. Přestože se mu nakonec podaří zachránit, co se zachránit dá, a s nasazením života získat vlastního učedníka, uvědomuje si, že se dávají do pohybu mocné síly, o nichž ani jako čaroděj dosud neměl tušení. Události posledních let do sebe začínají zapadat a na pozadí intrik se stále více vyostřuje válka Bílé rady a Rudého dvora.
Vydal: Triton; 2014
Překlad: Zdeněk Uherčík
Vazba: brožovaná
504 stran / 299 Kč
Ukázka / recenze
Koupit knihu

 

 

Riggs_Sirotcinec_Podivnemesto

Ransom Riggs: Sirotčinec slečny Peregrinové 2 – Podivné město
Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.
Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.
Vydal: Jota; 2014
Překlad: Bronislava Grygová
Vazba: pevná
424 stran / 368 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 


Kirkman_Pad-guvernera

 

Robert Kirkman, Jay Bonansinga: Živí mrtví 3 – Pád guvernéra 1
Woodbury… městečko v Georgii, vedené autoritativním Philipem Blakem, chráněný ostrůvek v krajině zamořené živými mrtvými… Jeho chabé bezpečí a stabilita však nejsou zadarmo – za výsadu života pod ochranou monstra zvaného Guvernér se platí vlastním svědomím!
To si postupně uvědomuje nejen Lilly Caulová, ale i další obyvatelé Woodbury. Samozvaný vůdce Philip Blake odhaluje svou pravou podstatu a dokazuje, jak tvrdý a nelítostný umí být.
Vydal: Baronet; 2014
Překlad: Dana Chodilová
Vazba: pevná
248 stran / 279 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 


Dagmar Mueller: Upíří internát: Zámek Strašidelná skála – Molly umí kousat!
Třetí svazek oblíbené knižní série o upírce Molly z internátní školy, která má ráda špagety s česnekem, ale na druhou stranu špatně létá a v temných kobkách ji přepadá strach.
Internát je vzhůru nohama! Elisu Beránkovou, dceru slavného herce Kryštofa Beránka, někdo ve spaní pokousal! A to přesto, že kousání u upírů už dávno vyšlo z módy. Kdo za tím jen může být? Nějaký upírský padouch? Že by snad někdo chtěl vydírat Elisina tátu? V internátě koluje jedna fáma za druhou. A pak najednou Molly narazí na něco zajímavého…
Vydal: Egmont; 2014
Překlad: Lucie Frolíková
Vazba: pevná
136 stran / 229 Kč
Koupit knihu