Nové knihy za prosinec 2017

Nakladatelství i tiskárny před Vánoci finišovaly, a tak se na knižních pultech objevilo i v prosinci ještě několik fantastických knih z různých podžánrů fantastiky. 

Karolina Francová: Ve stínu Rudé věže (Purpurová noc 1)
V údolí mezi dvěma horskými hřebeny se ve věčném rudém přísvitu rozkládá město. Krouží nad ním draci, v parcích hřadují harpyje a v ulicích loví hydry, gryfové a bazilišci.
Na západě se na vrcholku Ještědu k nebi vypíná kdysi slavný hotel, který na východě již třináct let zastiňuje Rudá věž. Tyčí se na úpatí Jizerských hor do výšky půl kilometru, její koruna tone v mracích a její základy se noří do jediného zdroje magie na světě. Za jejími silnými zdmi určuje osud země temný mág. Zdá se, že nic nemůže narušit jeho moc a nikdo se mu nemůže postavit.
Přesto se o to chce pokusit lovec bestií a nájemný strážce Nataniel Skalický. Přijíždí do Liberce s cílem magii jednou provždy zničit a zaplétá se do boje o moc mezi temným mágem a jeho synem Janem Renerem.
Purpurová noc přichází…
Vydal: Brokilon, 2017
Obálka: Alyn Spiller
Vazba: brožovaná
300 stran / 278 Kč
Ukázka

Mladé čarodějky (sborník povídek)
Vychutnejte si rozmanitou přehlídku fantasy povídek, které byly vyčarovány s umem a elegancí skutečných čarodějek inkoustu a pera. Nechte se unést příběhy z jiných světů. Můžete se těšit na vše, co ke klasice žánru patří. Dívky v nesnázích, draci a jiné bestie, bojovníci bez bázně a hany, astrální cestování a samozřejmě nějaká ta magie. Sborník je to převelice pestrý a každý si v něm jistě najde tu svou čarodějku. Autorky textů patří mezi kvalitní výkvět mladé české fantastiky.
Autorky: Michaela Merglová, Linda Koutová, Monika Vorálková, Tereza Holubová, Jitka Ládrová, Jela Abasová, Monika Leová, Petra Machová, Tereza Matoušková.
Vydal: Černý drak, 2017
Obálka: Pavel Koňařík
Vazba: brožovaná
312 stran / 209 Kč
Ukázka

Jan Kravčík: Letopisy Vukogvazdské družiny IV
Kdo se moc ptá, moc se dozví. Zvlášť když si za úplňku povídá s vlkodlakem.
Do toho v Říši šlechta válčí za novou víru, měděné doly trpaslíků jsou pod útokem ohavných skřetů a ve Vlčím hvozdu povstal krutý netvor z dávných časů. Naštěstí stačí sehnat psí víno, vlas strigy a kost upíra – a Vukogvazdští odhalí další tajemství hvozdu. Tedy ti, kteří přežijí…
Vydal: Gorgona Books, 2017
Obálka: Piotr Cieśliński
Vazba: brožovaná
381 stran / 320 Kč

George Beahm: Stephen King – Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu
Kdo by neznal mistra děsu Stephena Kinga, jednoho z nejplodnějších a nejúspěšnějších autorů dnešní doby! Napsal na šedesát románů, k tomu na dvě stovky povídek a novel, prodal stovky milionů výtisků knih po celém světě…
Na slovo vzatý znalec Kinga, spisovatel George Beahm, přichází se zasvěcenou, rozsáhlou a velmi podrobnou knihou věnovanou osobnímu životu a profesionální kariéře tohoto oblíbeného autora. Nejde však o žádné akademické pojednání, ale čtivě psaný náhled do Kingova života a díla, prošpikovaný anekdotami, komentáři a rozhovory s jeho přáteli, kolegy a učiteli, kteří ho dobře znají. Líčí jeho mladá léta v Durhamu v Maine, studia v bouřlivých šedesátých letech, počáteční boj s nouzí, kdy se snažil sehnat práci, později vyučoval na střední škole a ve volných chvílích psal, dlouhou cestu k vydání prvního románu Carrie v roce 1974 a desítky let následující kariéry autora bestsellerů, vedoucí až na pomyslný trůn krále hororu.
Kniha je bohatě ilustrována známými americkými umělci Michaelem Whelanem a Glennem Chadbournem a doplněna velkým množstvím fotografií.
Vydal: Baronet, 2017
Překlad: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
648 stran / 666 Kč
Ukázka

P. C. Castová: Z vůle Luny
Mari je poutnice z klanu Tkalců, dcera a dědička ženy s jedinečnou schopností léčit svůj lid, své povinnosti však odsouvá stranou, dokud ji nevyhledá zvláštní psí spojenec a nezmění navždy její osud. Po smrtícím útoku na její blízké se její svět rozpadá. Mari ale odhalí sílu svých schopností a tajemství o svém dvojím původu a vydá se na cestu za záchranou svého lidu. Teprve když jí do života vstoupí Nik, syn vůdce znepřáteleného kmene, Mari okusí něco, co nikdy dřív necítila…
Nad jejich budoucností se však stahují mračna a s temnotou přichází síla děsivější a ničivější, než jakou tento svět dosud poznal, a je na Mari, aby tyto temné stíny zahnala. Spolu s Nikem se musí připravit na záchranu lidstva. Musí přijmout svůj pravý osud a vymýtit síly, které hrozí, že je všechny zničí.
P. C. Cast v této výpravné fantasy zavede čtenáře do světa, kde se lidé, jejich zvířecí společníci i země samotná drasticky změnili. Do světa plného krásy, nebezpečí a krutosti.
Vydá: Yoli, 2017
Překlad: Renata Heitelová
Vazba: brožovaná
632 stran / 379 Kč
Ukázka

Laurell K. Hamiltonová: Střela (Anita Blake 19)
Anita je zpátky v St. Louis a pokouší se žít normální život – což je tedy dost obtížné, když jste popravčí a kolem vás se motá snad každý nadpřirozený parchant světa. Ale někdy jsou ti parchanti vlastně fajn. Hlavně v posteli. Jenže pořád toho je hodně – a když nejste ve smrtelném nebezpečí, jsou tu společenské povinnosti, večírky, školní besídky. A to nemluvíme o situaci, kdy se všechno smrtelně nebezpečně pomíchá.
A tak Anita zjišťuje, že je vržena do víru událostí kolem tygrodlaků a záhadných Harlekýnů. Je třeba udělat ve městě pořádek. A když se ten pořádek týká kožoměnců, jer jasné, že bude třeba ukázat nejen holou kůži, ale i zuby. Láska je sice mocná čarodějka, ale i tak budou ulice St. louis brzy možná opět plné krve…
Vydal: Epocha, 2017
Překlad: Dominika Moulíková
Obálka: Jakub Jíra
Vazba: vázaná
392 stran / 349 Kč
Ukázka

Kristina Haidingerová, Honza Vojtíšek (eds.): Ve špatný čas na špatném místě
„Ve špatný čas na špatném místě“ aneb výbor toho nejlepšího, co vás může potkat v horroru! Autoři extrémní literatury z Česka a Slovenska spojili své síly a poslali své hrdiny a hrdinky do nerovného boje s nešťastnými náhodami. Co pěkného se na ně a na vás chystá? Temnota, hrůza, napětí, erotika i záhrobní humor. Třináct autorů, třináct ilustrací, třináct příběhů, které by se nestaly, kdyby některý z nešťastníků nebyl tam, kde neměl, zrovna ve chvíli, kdy se to hodilo nejméně.
Vydal: Netopejr, 2017
Vazba: brožovaná
272 stran / 199 Kč
Ukázka

Petra Stehlíková: Faja
Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo.
Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenařského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět.
Klid ve sklenařských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenařského světa. Ale kdo ji píše na zdi palatulů a sklenařských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná?
Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.
Vydal: Host, 2017
Obálka: Andrej Nechaj
Vazba: vázaná
438 stran / 349 Kč
Ukázka

Mary E. Pearsonová: Zrádné srdce (Kroniky pozůstalých 2)
V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.
Vydal: CooBoo, 2017
Překlad: Jana Jašová
Vazba: vázaná
360 stran / 299 Kč
Ukázka

J. R. Ward: Vyvolená (Bratrstvo černé dýky 15)
Xcor, vůdce Bandy bastardů, odsouzený za velezradu, jíž se dopustil proti Slepému králi, čelí brutálnímu výslechu a trýznivé smrti z rukou Bratrstva černé dýky. Po životě poznamenaném krutostí a zlými skutky je smířený s osudem vojáka, lituje však jediné věci – ztráty posvátné ženy, která mu nikdy nepatřila: Vyvolené Layly.
Layla jediná zná pravdu, která zachrání Xcorovi život. Odhalením jeho oběti a skrytého původu však oba prozradí a zničí vše, co je Layle drahé – včetně role matky jejího milovaného dítěte. Na vážkách mezi láskou a loajalitou musí sebrat veškerou odvahu, aby se postavila proti jediné rodině, kterou má, za jediného muže, jehož kdy bude milovat. A přesto, i kdyby Xcor nějak dosáhl odpuštění, budou se on a Layla muset utkat s ještě větší výzvou: překlenout propast, která dělí jejich světy, aniž by vydláždili cestu do budoucna ještě větší válce, zkáze a smrti.
Do Caldwellu se vrací nebezpečný starý nepřítel, totožnost nového božstva je prozrazena a ve světě Bratrstva černé dýky už nic není jisté ani bezpečné, dokonce ani věrná láska… či osudy, které se dlouho zdály být vytesané do kamene.
Vydal: Baronet, 2017
Překlad: Jana Pacnerová
Vazba: vázaná
520 stran / 449 Kč
Ukázka

Cassandra Clareová, Holly Blacková: Stříbrná maska (Magisterium 4)
Čtvrtý díl oblíbené fantastické série pro děti. – Před dvaceti lety se Constantin Madden málem stal nejstrašnějším čarodějem, co kdy žil. Měla mu v tom pomoci ojedinělá schopnost, a to navrátit mrtvé zpátky do života. Tehdy neuspěl… ale podařilo se mu ukrýt se v mysli právě narozeného dítěte. Tím dítětem byl Callum Hunt.
Nyní je to Cal, kdo patří mezi nejobávanější studenty Magisteria. Kvůli svému spojení s Maddenem ho uvěznili a budou ho vyslýchat. Jenže Cal odpověď na jejich otázky nezná…
Vydal: Yoli, 2017
Překlad: Pavlína Zagolová
Vazba: brožovaná
216 stran / 249 Kč
Ukázka

Peter Newman: Zlo
Němý hrdina beze jména se vrací.
Na jihu to v Trhlině začíná vřít. Zlo, Gammin meč, se probouzí a volá, že chce být ještě jednou použit v boji. Jenže Tulák si našel domov, usadil se a volání ignoruje. Frustrovaný meč křičí, dokud mu neodpoví někdo jiný. Jmenuje se Vesper.
Vydal: Host, 2017
Překlad: Jakub Kalina
Vazba: brožovaná
432 stran / 329 Kč

Františka Vrbenská, Zuzana Hloušková (eds.): Žena s drakem
Přichází Žena s drakem, třetí svazek čtyřdílné antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Užijte si opět pestrou paletu všemožných fantastických žánrů a těšte se na zajímavé hrdinky i hrdiny, kteří se vymykají známým klišé a mají schopnost svobodně jednat, chránit i ničit.
Do sbírky přispěly: Jela Abasová, Vendula Brunhoferová, Zuzana Droppová, Edita Dufková, Kristina Haidingerová, Zuzana Koubková, Dana Krejčová, Petra Machová, Tereza Matoušková, Petra Neomillnerová, Scarlett Rauschgoldová, Petra Slováková, Anna Šochová.
Vydal: Fortna, 2017
Obálka: Jana Šouflová
Vazba: vázaná
352 stran / 300 Kč
Ukázka

Jonathan Green: Alenčina noční můra v Říši divů
Mnoho let po událostech Alenčina dobrodružství v Říši divů a za zrcadlem se Alenka ocitá zpět v Říši divů. Je na ní, aby zachránila svět hracích karet a mluvících zvířat od stále více a více pomatené Srdcové královny.
Co by se stalo, kdyby se Alenka nenapila z lahvičky popsané cedulkou “Vypij mě“, nebo kdyby si nedala s Kloboučníkem, Březňákem a Sedmispáčem čaj? Nyní to můžeš zjistit! V knize totiž budeš právě ty rozhodovat, kterou cestou se Alenka dá, které riziko podstoupí a se kterými podivnými obyvateli říše divů bude bojovat. Jsi připraven znovu vstoupit do králičí nory?
Vydal: Mytago, 2017
Překlad: Jan Snášel
Obálka: Kev Crossley
Vazba: brožovaná
280 stran / 299 Kč
Ukázka

Neil Gaiman, John Bolton, Scott Hampton, Charless Vess, Paul Johnson: Knihy magie
Před Harrym Potterem tu byl ještě jeden brýlatý kouzelník. Jmenoval se Tim Hunter a do světa ho nepřivedl nikdo menší než Neil Gaiman. V komiksu Knihy magie se tento adept magických umění dostává do spárů čtyřem mágům (včetně Johna Constantina), kteří mu ukazují čtyři různé podoby magie. Každý v jedné části knihy kreslené jiným skvělým výtvarníkem. Najdete tu Johna Boltona (Vražedná tajemství), Scotta Hamptona (Lucifer), Charlese Vesse (Sandman) a Paula Johnsona (2000 AD).
Vydal: Crew, 2017
Překlad: Viktor Janiš
Vazba: vázaná
208 stran / 699 Kč
Ukázka

Jiří Šedý, Zuzana Gajdušková: Doktor Karies
Irenu bolí zub. Ta bolest je ukrutná, drásající, neustupující. Prášky nezabírají, ke svému zubaři se bojí. Na scéně se objevuje tajemný doktor Karies. Jeho přístup je vynikající, jeho osobnost inspirativní, ošetření bezbolestné, úleva okamžitá… Ale ošetření má háček. Irena se začíná měnit. Lidé kolem by se měli začít bát.
Vydal: Netopejr, 2017
Obálka a ilustrace: Věra Kopková
Vazba: pevná
138 stran / 149 Kč

Michael Ende: Nekonečný příběh (audiokniha)
Když nesmělý Bastián Balthazar Bux jednoho dne prchá před spolužáky, kteří ho šikanují, rozhodne se před nimi schovat v antikvaritátu. V bezpečí za dveřmi krámku jej zaujme kniha s motivem dvou hadů, kteří jsou vzájemně zakousnuti do svých ocasů a názvem Nekonečný příběh. Chlapec nedokáže odolat a když je majitel knihkupectví zabrán do telefonického hovoru, svazek ukradne a úchýlí se s ním do své skrýše na půdě školy. Její příběh vypráví o říši Fantázie, která pomalu upadá do Nicoty. Zatímco čte o záchranné misi bojovníka Átreje, uvědomuje si, že se celé vyprávění týká i jeho. I on se bude muset aktivně zapojit, aby říše, která ho okouzlila, a její vládkyně dětská císařovna mohly být zachráněny. Dokáže se ale vyrovnat s následky svých činů v realitě, kterou stvořil pomocí svých přání, a bude umět čelit své temné stránce? Jen tak se totiž bude moci vrátit se zpět do světa, kam patří…
Vydal: OneHotBook, 2017
Překlad: Eva Pátková
Režie: Michal Bureš
Namluvil: Jan Vlasák
Délka: 14 hodin, 53 minut
Formát: 2 x CD mp3
Cena: 379 Kč
Ukázka

Sui Išida: Tokijský ghúl 7
Nejen že je Kaneki zajatcem klanu Aogiri, ale navíc má tu smůlu, že padne do rukou přímo sadistickému ghúlovi Jamorimu, známému pod přezdívkou Jason. Během mučení pak sáhne až na dno své duše a to, co tam najde, zásadně ovlivní celou jeho budoucnost. Podaří se jeho přátelům dorazit dřív, než u Kanekiho dojde k nezvratné proměně?
Vydal: Crew, 2017
Překlad: Anna Křivánková
Vazba: brožovaná
200 stran / 199 Kč