Nové knihy za duben 2013

Ze Strak na vrbě se vyloupla Detektivní kancelář Sirius Lucie Lukačovičové, Fragment přihodil mnohá pokračování příběhů pro mládež (Temná akademie, Krvavá romance, Říše temnot) i romantického Měsíčního svitu, povídky Spolu v temnotě doplnily sérii A. Ivyové, M. Žamboch se představil Ve službách klanu, Baronet ve znamení čtyřek: V údolí stínů, V říši Lorů, Padlí andělé. Knižní klub přišel s novou sérií Krvavé deníky a Argo s klasickou fantasy Sto tisíc království

Ivy_Spolu_temnoteAlexandra Ivyová: Spolu v temnotě
Tři povídky v jedné knize. Jedinečné doplnění série „Temnot“!
Kde sídlí temnota: Matka čtyř čistokrevných vlkodlačic Sofie, zachránkyně rasy, si nepřipadá vůbec jako nastávající babička – i když pomyšlení na širší rodinu v ní už nevyvolává takový strach. Ten naopak pociťuje při anonymních výhrůžkách, kterými se jí někdo snaží zastrašit. Král však nenechá dlouho svou tchyni v ohrožení!
Překvapení temnotou: Vůdce londýnských upírů má problém – nemůže přestat myslet na překrásnou dívku. Juliet se oprávněně bojí, aby neskončila jako spousta jiných žen, kterým Viktor věnoval přízeň – se zlomeným srdcem. Chtě nechtě s ním však musí nakonec spojit své síly, aby společně zachránili nejbližšího přítele.
Temnotou navěky: Uriel se podobá andělovi. Tak to alespoň připadá Katty, když jí osvobodí ze zakletí, jež jí opřádalo po dvě staletí. Při útěku ze stříbrné cely je provázejí nesnáze… a v Katty se sváří odpor vůči upírovi s náklonností ke krásnému a jemnému muži. Uriel cítí také víc, ale ve sblížení s krásnou cikánkou mu brání tajemství.
Vydal: Levné knihy; 2013
Vazba: brožovaná
344 stran / 99 Kč

Poole_Rozpolceni

 

 

Gabriella Poole: Temná akademie 3 – Rozpolcení
Darkova akademie začíná nový semestr ve starobylém Instanbulu. Cassie je vznešeností města nadšená, nemá ale sílu na to, aby si pobyt pořádně užila. Musí si zvolit mezi privilegovaným světem Vyvolených a svými nejlepšími přáteli. Cassie stojí před osudovým rozhodnutím, které jí může změnit život jednou provždy. Mezitím se městem plíží vrah a podezření může padnout na kohokoliv…
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Čeněk Matocha
Vazba: brožovaná
288 stran / 229 Kč
Koupit knihu

 

 

 

Zamboch_Ve-sluzbach-klanuMiroslav Žamboch: Ve službách klanu
Herbert Ducatti je horník. Hluboko v podzemí těží pro klan čarodějů aktivní drahokamy. V Severních horách je ložisek surových krystalů spousta, ale není snadné je těžit – koncentrovaná magie v průběhu pár hodin vypálí mozek každého obyčejného člověka. A pokud se prokope dostatečně hluboko, stačí k tomu sekundy. Přežít v Hlubině mohou jen čarodějové. Ale to stále není to nejhorší…
Aktivní drahokamy chtějí všechny klany. A o to, co chtějí všichni, se obvykle bojuje. Herbert Ducatti toužil jen přežít…
Alespoň zpočátku.
Vydal: Triton; 2013
Obálka: Jan Doležálek
Vazba: brožovaná
312 stran / 329 Kč
Recenze
Koupit knihu

 

Smith_Rise_temnot3

 

 

L. J. Smith: Říše temnot 3 – Černá magie
Sestřenice Thea a Blaise ovládají magii, ale každá toto umění využívá jinak. Divoká Blaise svádí jen tak pro zábavu své spolužáky, aby je pomocí kouzel dováděla téměř k šílenství. Klidnější Thea se hned první den školy zamiluje do obyčejného chlapce a pokouší se ho získat pomocí bílé magie. Obě poruší zákony Říše temnot, a to se neodpouští. Zachrání se dívky pomocí zakázaných kouzel nebo je čarování zničí? Co je Thea ochotná obětovat své lásce k člověku?
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná
244 stran / 199 Kč

 

 

Smith_Rise_temnot4

 

L. J. Smith: Říše temnot 4 – Tajemný anděl
Šestnáctiletou Gillian zachrání před jistou smrtí podivný anděl. Stává se jejím strážcem a s jeho pomocí se dříve nevýrazná dívka stane atraktivní a populární. Vše je perfektní. Alespoň do chvíle, než začne tajemná bytost klást podivné požadavky. Co je zač tento anděl? A co ho přivedlo z onoho světa? Gillian a jejím blízkým hrozí nebezpečí. Jak bytost dostat zpátky tam, odkud přišla?
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná
207 stran / 199 Kč

 

 

Moon_Krvava_romance3

 

 

 

Alice Moon: Krvavá romance 3 – Spoutáni osudem
Sára Dustina vysvobodila a zdá se, že prokletí věčnosti je definitivně zlomeno. Žádné nebezpečí jim už nehrozí. Tak proč oba pociťují, že není všechno v pořádku? Jako by jejich životní energie vystačila vždy jenom pro jednoho z nich a druhý musel trpět. Navíc se kolem nich nepozorovaně svírá kruh nenávisti a pomsty. Jak poznají, komu mohou věřit? Budou spolu někdy opravdu šťastní?
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Michaela Škultéty
Vazba: brožovaná
248 stran / 249 Kč
Koupit knihu

McMann_Proklete_mesto

 

 

Lisa McMann: Prokleté město
Městečko Cryer’s Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje… Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer’s Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?
Vydal: Fragment; 2013
Překla: Romana Bičíková
Vazba: brožovaná
216 stran / 199 Kč
Koupit knihu

 

Gideon_Pod-vlivem-uplnku

 

 

Nancy Gideon: Měsíční svit 2 – Pod vlivem úplňku
Detektiv Charlotte Caissieová musí řešit střet zájmů. Její nadpřirozený přítel Max, který stojí v čele podsvětí v New Orleans, je obviněn z brutální vraždy mladé dívky. Charlotte si chce zachovat objektivitu při vyšetřování a očistit Maxovo jméno, proto se od něho na čas odloučí. Když se Max zaplete s tajemným cizincem, situace se ještě více komplikuje. Kdo stojí na čí straně? Je pravda, že cizinec chce Maxovi pomoct nebo ho stáhne ke dnu?
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Olga Staníčková
Vazba: brožovaná
328 stran / 249 Kč
Koupit knihu

 

 

 

Ward_HnevJ. R. Ward: Padlí andělé 4 – Hněv
Věčný souboj dobra se zlem a další klání padlých andělů s démonem – tentokrát již o čtvrtou duši.
Mels Carmichaelová, reportérka Caldwellského Kurýra, porazí autem před místním hřbitovem dezorientovaného muže a pod tíhou výčitek jej navštíví v nemocnici. Neznámý trpí hlubokou amnézií, a to jediné, na co si z minulosti pamatuje, je jeho křestní jméno a nápis na náhrobku, na kterém se probudil nahý: Jim Heron.
Mels pomáhá tajemnému muži odhalit jeho vlastní totožnost, a přitom se zaplétá nejen do hlubokého vztahu s ním, ale nechtěně se stane cílem zákeřného démona, poháněného slepou záští a obavami z další prohry.
Vydal: Baronet; 2013
Překlad: Jiřina Stárková
Vazba: vázaná
478 stran / 349 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Lukacovicova_Sirius

 

Lucie Lukačovičová: Detektivní kancelář Sirius
Současná Praha. Den střídá noc; po ulicích chodí lidé a mezi nimi nepovšimnuty bytosti, které lidmi nejsou – nebo jimi jsou jen napůl. Někdo to ale dovede rozpoznat…
Zaměstnance detektivní kanceláře Sirius spojuje ochota a schopnost vyšetřovat případy, kdy příčiny lidských neštěstí pocházejí z nadpřirozeného zdroje.
Prokletý Albrecht, runařka Margot, silák Vidocq a pomatená krasavice Sangría. Vydávají se po stopách zmizelých dětí, podivných jevů; hnáni touhou po záchraně či pomstě. Putují až na sám kraj, kde končí lidskost a začíná bezedná hlubina snů a nočních můr.
A jak to bývá ve zlých snech – mnohý příběh zde nekončí dobře…
Vydal: Straky na vrbě; 2013
Obálka: Jana Šouflová
Vazba: brožovaná
368 stran / 235 Kč
Koupit knihu

 

 

Hunter_Udoli_stinu4C. C. Hunter: Údolí stínů 4 – Hlas měsíčního svitu
Již po čtvrté se vracíme do Údolí stínů, kempu pro teenagery s nadpřirozenými schopnostmi…
…kempu plného upírů, vlkodlaků, víl a čarodějek, kde se Kylie Galenová snažila zjistit, kým je. Teď už konečně zná pravdu! Stejně ale zbývá spousta otázek, které se jí honí hlavou. Nemá ponětí, jak se svým dědictvím naložit, jak využít své zvláštní schopnosti. Stále ještě váhá, komu dát své srdce. Derekovi, který jí konečně vyznal svou lásku? Nebo Lucasovi, který je však – jak se zdá – víc oddaný svým přátelům než jí?
Navíc Kylii ohrožují temné síly, které usilují o její život. Zjevuje se jí další duch, jenž u ní hledá pomoc. Tentokrát je to ale duch člověka, kterého Kylie dobře zná a který… není mrtvý! Umí snad Kylie mluvit s dušemi lidí a zachránit je před smrtí? Ze zkušenosti moc dobře ví, že to nebude mít jednoduché.
Kylie se musí brzy rozhodnout: zůstane se svými přáteli v kempu Údolí stínů? Nebo bude muset odejít a svěřit se do rukou osudu?
Vydal: Baronet; 2013
Překlad: Ivana Čejková
Vazba: vázaná
440 stran / 329 Kč
Koupit knihu

 

Cole_Nedostizny_prizrakKresley Cole: V říši Lorů 4 – Nedostižný přízrak
Sourozenci Wrothovi potřebují zabránit bratrovi Conradovi v tom, aby svým trápením ubližoval jiným. Nakonec ho uvězní v opuštěném domě. Upír Conrad záhy zjistí, že v něm není sám. Domem se prohání překrásná tajuplná žena, kterou nevidí nikdo jiný než on, a dohání ho k šílenství, jemuž chtěl v opuštěném domě uniknout.
Tou tajuplnou bytostí je slavná tanečnice Néomi Laressová. Na konci dvacátých let dvacátého století ji zavraždil snoubenec a té noci se stala přízrakem. Osud ji obdařil nadpozemskými schopnostmi a nikdo živý ji nemůže spatřit. V podobě ducha bloudí po svém domě a nemilosrdně odhání každého, koho si ve svém domově nepřeje. Jednoho dne se tu setká s nelítostným nesmrtelníkem, který dokáže být ještě krutější než ona.
Jenže i ona má silné zbraně. Začne ho trýznit vášní, sužuje ho nenaplněnou touhou. Postupně se však sama lapí do vlastních pastí… Jen kdyby se jeden druhého mohli dotýkat. Néomi totiž není tělesná, je pouhým přízrakem.
Vydal: Baronet; 2013
Překlad: Dagmar Brejlová
Vazba: vázaná
336 stran / 299 Kč

 

 

tanec-stinu-kalayna-priceKalayna Price: Tanec stínů (Alex Craftová 2)
Kdo říká, že mrtví už nic nevyzradí, se očividně ještě nesetkal s Alex Craftovou…
Alex Craftová strávila měsíc léčbou zranění utržených v boji s čarodějem. Nyní je připravená opět povoláváním stínů mrtvých pomoci při řešení vražd. Její milostný život se vinou dvou mužů proměnil v jeden velký zmatek. Agent FÚV Falin Andrews zmizel a Death, sám Smrt, se jí vyznal ze svých citů. Alex se proto jen těší do práce. Ovšem její nový případ se ukáže být větší výzvou, než sama čekala.
Policie Alex najme, aby pomohla s vyšetřováním v přírodní rezervaci jižně od města Nekros. Podivné je, že se nenašla těla, jen jejich části. Někde na svobodě se pravděpodobně na svou další oběť chystá sériový vrah a Alex z kusů těl stín nepovolá. Musí se spolehnout na cizí magii, aby přišla na to, jak případ vyřešit. Když se však vrhne do vyšetřování, má v patách stvoření zrozené z nejtemnější magie. Někdo velmi mocný si přeje, aby se případ uzavřel – její smrtí.
Vydal: Baronet; 2013
Překlad: Zuzana Ľalíková
Vazba: vázaná
406 stran / 329 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Jordan_Drakie3Sophie Jordan: Drakie 3 – Návrat
V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru, z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí. Cassian by ji totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je realita…
Vydal: Albatrosmedia – CooBoo; 2013
Překlad: Miroslava Urešová
Vazba: pevná
264 stran / 299 Kč
Ukázka
Recenze

 

Gratton_Magie_krve

 

Tessa Gratton: Krvavé deníky 1 – Magie krve
Ze středoškolačky Silly se stala po smrti rodičů samotářka a místní podivín. Nick je naopak oblíbený a sebevědomý chlapec, který si však kvůli své minulosti drží od lidí odstup. Oba cítí, že je váže zvláštní pouto – a brzy se ukáže, že mají společnou schopnost provozovat kouzla, která se provádějí pomocí krve. Nick, Silla a její starší bratr Reese experimentují s magií, ale brzy zjišťují, že v ospalém prérijním městečku na ně číhá někdo, kdo v magii krve hledá moc a nesmrtelnost a jehož osud se proplétá historií jejich rodin už dlouhé desítky let…
Vydal: Knižní klub
Překlad: Jana Kunová
Vazba: pevná
352 stran / 299 Kč
Ukázka

 

Jehlikova_Sabat

 

Blanka Jehlíková: Čarodějka 2 – Sabat
Čarodějnice to neměly jednoduché nikdy. V temných dobách se musely hodně rozhlížet, aby nenarazily na nějakého inkvizitora, ale klientela byla nenáročná. Na začátku třetího tisíciletí jim sice nehrozí hranice, zato dnešní zákazníci chtějí nemožné ihned, zázraky do tří dnů, a berňák trvá na placení daní v termínu.
Nejlepším lékem na všechny starosti čarodějnic byl odjakživa sabat, akce zábavná, dobrovolná, se spoustou skvělého jídla a pití, zpěvem, tancem a sexem s magickými bytostmi hořícími touhou splnit jim každé přání.
Ale ani sabat není pro čarodějku Johanu bez nebezpečí, zvlášť když se její sestřenice přidá ke smečce vlkodlaků, černí mágové osnují spiknutí proti paní sabatu a ji samotnou se snaží brutálně zabít magicky vyvolaná odporná potvora jménem tupilak.
Vydal: Deus; 2013
Obálka: Marie Lankašová
Vazba: pevná
198 stran / 249 Kč
Koupit knihu

 

Jemisin_Sto_tisic_kralovstvi

 

N. K. Jemisinová: Sto tisíc království
Yeine Darr je vyvrženec z barbarského severu. Když její matka za záhadných okolností zemře, je dívka povolána do velkolepého města zvaného Nebe. Teprve tam zjistí, že je jmenována dědičkou krále.
Náhle se ocitá ve středu nemilosrdného boje o moc a je postavena proti příbuzným, o jejichž existenci do té doby netušila. Bojuje o svůj život a přitom je čím dál hlouběji vtahována do tajemství halícího matčinu smrt a do krvavé historie vladařské rodiny, jíž se stala součástí.
Románový debut mladé autorky se okamžitě dočkal bouřlivého přijetí ze strany žánrové kritiky i čtenářů. Autorka za něj získala cenu Locus a bezpočet nominací včetně těch na ceny Hugo, Nebula a World Fantasy Award.
Vydal: Argo; 2013
Překlad: Jana Rečková
Vazba: vázaná
286 stran / 298 Kč
Ukázka

 

Flinn_Netvor

 

Alex Flinn: Netvor
Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo – New York City. Čas – současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem.
Vydal: Moba; 2013
Překlad: Miloš Chlouba
Vazba: vázaná
224 stran / 249 Kč