Sophie Jordan: Drakie 2 – Útěk

Šestnáctiletá Jacinda porušila jedno z drakijských nařízení, když k sobě přitáhla pozornost lovců, a za to ji čekal přísný trest. Maminka však nehodlala nečinně přihlížet, jak její dceři utrhávají křídla, a tak s dvojčaty utekla mezi lidi. Jacinda se v pouštním městečku Chaparralu zamilovala do Willa, a když mu hrozilo nebezpečí, přeměnila se v drakii přímo před lovci.

Jacinda prchá se svou rodinou zpět do bezpečí kmene a v patách mají lovce. Když je dostihnou, u Tamry se poprvé projeví drakijská schopnost, a ona jim zatemní mysl. Will Jacindě slíbil, že ji najde, ale dívka má strach, že si kvůli mlženému oparu nebude nic pamatovat. Po návratu ke kmeni nastává pro Jacindu nepříjemné začleňování. Dřív s ní jednali jako s darem z nebes, nyní je pro ně rebelka, která nemá žádné slovo a čelí urážkám i výhružkám. Nejlepší kamarádka Azruka se s ní přestane přátelit v okamžiku, kdy se dozvídá o Willovi. Jediný Cassian ji nezavrhl a trpělivě se snaží najít cestu k jejímu srdci, jenže ona stále miluje Willa.

Jordan_Drakie2Jacinda s Tamrou jsou dvojčata, ale skoro se neznají. Neví, co si říct, ani jak se k sobě chovat. Jejich role se vyměnily – Tamra konečně zapadá a Jacinda se stává vyděděncem. Tamra je teď nejdůležitější a nejžádanější drakie, která díky schopnosti mlhotvorky dokáže zaručit bezpečí celého kmene. Tamra vždy milovala Cassiana, ale on ji přehlížel. Celý kmen ji považoval za neschopnou a nyní patří k nejváženějším druhům, stejně jako Jacinda. Kvůli jejich přednostem je kmen hodlá držet zkrátka ze strachu, že by o ně mohli přijít.

Druhý díl navazuje tam, kde Drakie končí a nese se v podobném duchu. Hlavní hrdinka se potýká s šikanou a nepochopením, což vyústí ve spoustu dramatických a napínavých okamžiků. Na scéně se objevuje Cassianova sestra Miriam, která miluje drby a nesnáší Jacindu. Chování Miriam je v mnohém předvídatelné, ačkoliv následky jejích činů překvapí. Čtenář se dozvídá další informace o organizovanosti kmene, proč mají tak přísná nařízení, nebo co obnáší rituál uzavření drakijského svazku.

Útěk je vyprávěn z pohledu Jacindy a emoce se dají téměř nahmatat – dominuje jim beznaděj, stesk a touha. V prvním dílu jsem fandila Willovi, ale nyní se přikláním na stranu Cassiana, který se mi zdá pro Jacindu vhodnější. Zamilovaný Will se sice chová stále úžasně, ale Cassian ji dovede lépe pochopit. Autorka nenudí sáhodlouhými popisy a zaměřuje se na charakter postav, takže čtenář pociťuje odpor ke Corbinovi, který po Jacindě touží, nebo averzi vůči zatrpklé Miriam. Sophie Jordanová si připravila půdu pro budoucí pokračování a já doufám, že se dočkám pořádné akce drakiů a enkrosů.

Svižný děj s nevšedním námětem v podobě dračích lidí dovede upoutat čtenářovu pozornost. Fantasy příběh je zacílen na dospívající publikum a romanticky laděné duše, kteří hledají oddychovou četbu. Otevřený závěr knihy nenechá nikoho na pochybách, že se máme ve třetím dílu na co těšit. Pokud máte v oblibě sérii Paranormálové, Smečka, Pokrevní pouta, Střípky duší nebo Údolí stínů, jistě u vás uspěje i tato kniha.

Vydal: CooBoo; 2012

Koupit knihu