Sophie Jordanová: Drakie

Draci už vymřeli a jejich potomci žijí v utajení před světem, ačkoliv někdo o nich přece jenom ví – lovci a enkrosové. Lovci neznají slitování a drakiové pro ně představují pouhou kořist. Prodávají je jejich největším nepřátelům enkrosům. Ti prahnou po jejich přednostech už od počátku časů – zběsile je zabíjejí, nebo vězní, aby je mohli využívat.

Šestnáctiletá Jacinda Jonesová se chce proletět v podobě drakie u jezera, ale musí prchat před lovci. Pohledný Will k nim sice také patří, přesto ji neprozradí. Za riskování svého života a přilákání pozornosti k jejich druhu má být dívka přísně potrestána. To její matka nehodlá připustit, a tak spolu se svými dcerami ještě téže noci prchají z bezpečí kmene mezi obyčejné smrtelníky. Novým domovem se pro ně stává Chaparralu, město uprostřed pouště, které pomalu zabíjí Jacindinu drakii. Dívka nemůže přestat myslet na chlapce, který ji zachránil, proto ji překvapí, když ho potká ve škole. Jacinda si uvědomuje, že se od něj musí držet dál, jenže ve Willově přítomnosti její drakie ožívá a ona je ochotná udělat cokoliv, aby neuchřadla.

Jacinda je první ohnivá drakie po víc než čtyři sta letech a kvůli tomu ji vedení kmene považuje za majetek. Za druha jí vybrali prince Cassiana, který coby onyx patří k nejsilnějším a největším z rodu. Cassian je budoucí alfa samec, vedený od narození k tomu, že bude nejlepší. A jako takový chce samozřejmě tu nejlepší, tedy Jacindu. Pro Jacindu je adaptace mezi studenty na nové škole těžší než pro její dvojče. Snad je to i tím, že Tamra je člověk, zatímco Jacinda se jím má teprve stát. To si aspoň přeje její matka a sestra.

Osmnáctiletý Will Rutledge je hodný a starostlivý, ale ostatní členové jeho rodiny ne. Ve společnosti bratranců se chová jinak, což se Jacindě nelíbí. Holky se o Willa a jeho bratrance doslova perou, protože jsou sexy a mají pověst drsňáků. Will s děvčaty ve škole nerandí, ale Jacinda ho přitahuje. Pocity, které v něm vzbuzuje, jsou velice silné a on ji musí neustále vyhledávat.

Kniha je vyprávěna z pohledu Jacindy, která je sympatická a na svůj věku působí vyspěle. Milostná zápletka se podobá Romeovi a Julii. Autorka vykreslila svět drakiů barvitě a pestře, přesto má čtenář stále co odhalovat a na co se těšit. Charakter postav pečlivě propracovala, nenudí sáhodlouhými popisy okolí a raději se zaměřila na poznávání hlavních protagonistů. Poodkrývání smrti Jacindina otce je bolestivé, ale dodává příběhu hloubku, stejně jako mentalita a chování kmene, které je mnohdy drsné a bezohledné. Pomalé chřadnutí drakie autorka popisuje velmi emotivně, za což jí tleskám.

Nakladatelství CooBoo vydalo první díl z ojedinělé série Drakie od americké autorky Sophie Jordanové. Na překrásné obálce je znázorněná hlavní hrdinka ve své dračí podobě, ačkoliv je škoda, že tam nemá část těla s křídly.

Poutavý fantasy příběh je romantický, dobrodružný a napínavý. Čtenář je vtažen do děje hned od začátku a díky čtivosti a rychlému spádu se záhy ocitne na poslední stránce – a chce víc! Pokud se vám líbily knihy Dnem i nocí, Stmívání, Akademie Evernight, Ranní červánky nebo Smečka, je pro vás Drakie tou pravou volbou.

Ukázka z knihy
Vydal: CooBoo; 2012

Koupit knihu