Kojoharu Gotóge: Soud Pilířů (Zabiják démonů 6)

S čím je nejlepší vyrazit na lov démonů? S ostrým mečem, dobrým výcvikem, ostrým čichem a odhodláním. Nic z toho Tandžiróvi nechybí, a navíc mu záda kryje jeho sestřička. Pro čtveřici nebude přežití démonských úkladů na Pavoučí hoře tím největším oříškem. Do boje se totiž vloží i pověstné Pilíře protidémonských jednotek a těm se velmi nezamlouvá existence Nezuko.

Normálně má s ženskýma potíže pouze Zen’icu Agacuma, ale ten je zrovna rád, že v blízké budoucnosti nebude mít osm chlupatých nohou. Trable s něžným pohlavím má tentokrát Tandžiró Kamado, rozhodně však nejsou milostné. Sotva přežil střet s Pavoučím démonem a potkal se s Gijú Tomiokou, starým známým z protidémonských jednotek, musí čelit Šinobu Kočó, jedné ze slavných Pilířů.

Ta se Tandžira rozhodne předvést na pololetní poradu vedení protidémonských jednotek, aby by souzen za paktování s démonkou, s jeho vlastní sestrou Nezuko. Sourozence zachrání před smrtí Velitel jednotek, ale některým z Pilířů to rozhodně není po chuti.

Šestá kniha mangy Zabiják démonů s příznačným podtitulem Soud Pilířů navazuje tam, kdy předešlý díl skončil. Na rozdíl od prvních knih tato nedisponuje ošklivým cliffhangerem, ale příjemných závěrem s krvavým příslibem věcí příštích. Série se opět rozroste o nové postavy a tentokrát představí Pilíře protidémonských jednotek v celé kráse a šílenství. Nejvíce prostoru z nich dostane motýlková Šinobu Kóčo, její chráněnka Kanao Cujuri a další osazenstvo Motýlího domu. Samozřejmě nechybějí ani Inosuke a Zen’icu. Nové informace budou čtenářům odhaleny i o Muzanu Kibucudžim, hlavním a nejnebezpečnějším ze všech démonů.

Akce, nové informace, trénink. Tak by se ve třech slovech dal shrnout už šestý díl série Zabiják démonů. Celý příběh čtenář pobaví mnohem víc než na začátku a Tandžiróva cesta za vyléčením jeho sestry a pomstou rozhodně neustává. Objevují se nové postavy. Některé sympatické a jiné opravdu zvláštní. Hlavní hrdina občas někomu jednu vrazí a občas nějakou slízne sám. Přesto Zabiják démonů není přehlcen krví a scény mnohdy působí spíš roztomile než násilně. Občas je skoro škoda, že celá manga je černobílá. Neuškodí si proto jednotlivé postavy vygooglit v barvách, protože to najednou dodá příběhu jiný rozměr.

Ani po šesti knihách série Zabiják démonů nestagnuje, nezpomaluje, neklesá na kvalitě a přináší nové informace o hrdinech či jejich prostředí. Nezbývá než přemýšlet, do čeho se to Tandžiró namočí příště.

Vydala: CREW, 2022
Překlad: Petr Kabelka, Eliška Kabelková Vítová
Vazba: brožovaná
Tisk: černobílý
204 stran / 229 Kč