Kojoharu Gotóge: Do pekla (Zabiják démonů 5)

S čím je nejlepší vyrazit na lov démonů? S ostrým mečem, dobrým výcvikem, ostrým čichem a odhodláním. Nic z toho Tandžiróvi nechybí, a navíc mu záda kryje jeho sestřička. Společnost sourozencům na Pavoučí hoře dělají Zen´icu Agacuma a Inosuke Hašibira z protidémonských jednotek. Přesto to vypadá, že střet s rodinou pavoučích démonů bude jejich poslední.

Mladí členové protidémonských jednotek Tandžiró, Inosuke a Zen´icu se společně zotavovali ze střetu s démonem, když obdrželi instrukce k nové pracovní misi. Měli se vydat k Pavoučí hoře a vypořádat se s tamním démonem. Bohužel se brzy ukázalo, že tenhle úkol si žádá lovce silnějšího kalibru, a proto na místo musí vyrazit Pilíře protidémonských jednotek. Ovšem do té doby možná budou Tandžiró i Inosuke mrtví, protože na Pavoučí hoře řádí démonská pavoučí rodinka, která si ráda hraje se svým obědem za pomoci pavučin a manipulací.

Pátý díl mangy o mladíkovi Tandžiróvi, který podstoupil výcvik na Zabijáka démonů, aby pomstil svoji rodinu a našel lék pro proměněnou mladší sestru Nezuko. Tandžiró se konečně dostává blíž k jednomu z démonských měsíců, jednomu z výše postavených výtvorů tajemného Kibudžušiho, ale ukazuje se, že tenhle démon je úplně jiného kalibru než ti předchozí. Zároveň se s Nezuko i Inosukem snaží ze všech sil přežít, místo aby hledali tajemství o stvořiteli démonů.

Nejnovější díl se odlišuje od čtyřech předchozích ve stavbě příběhové linky. Zatím vždycky byla první polovina dílů dokončením minulé zápletky a druhá načala nové dobrodružství, které skončilo opět v polovině další knihy, ale tentokrát je to jinak. V druhé polovině Nezlomitelného ostří byla otevřená linka o Pavoučí hoře, na kterou navázal díl Do pekla, ale místo nového dobrodružství tenhle příběh pokračuje dál bez přerušení a místo výdechu hrdiny čeká nonstop jízda až do poslední stránky s tím, že pokračování přece bude příště.

Pátý díl nabízí zatím nejsvižnější, nejbojovnější a nejakčnější zápletku z dosud vydaných. Meč, pavučina, průlet mezi stromy – to vše najdete v zatím nejnapínavějším díle a pak se budete netrpělivostí třást na další pokračování.

Vydala: CREW, 2022
Překlad: Petr Kabelka, Eliška Kabelková Vítová
Vazba: brožovaná
Tisk: černobílý
Počet stran: 196
Cena: 229 Kč