Kojoharu Gotóge: Nezlomitelné ostří (Zabiják démonů 4)

S čím je nejlepší vyrazit na lov démonů? S ostrým mečem, dobrým výcvikem, ostrým čichem a odhodláním. Nic z toho Tandžiróvi nechybí a navíc mu záda kryje jeho sestřička a Zen’icu Agacuma, druh z protidémonských jednotek. Ale jak do toho zapadá bojovník s kančí hlavou? Na to odpoví už čtvrtý díl mangy Zabiják démonů – Nezlomitelné ostří.

Tandžiró Kamado stále pátrá po tajemném Kibucudžim, který je zodpovědný za vznik démonů. Společně s mladší sestrou Nezuko, proměněnou v démonku, putují, sbírají informace a likvidují démony, kteří ohrožují bezbranné lidi. Naposledy narazili na mladíka Zen´icu Agacuma, který prošel závěrečnou zkouškou na člena protidémonských jednotek spolu s  Tandžirem. Celá trojice se společně vydá zahubit démona s bubínky, když je znenadání  Zen´icu napaden divným bojovníkem s maskou kančí hlavy. Inosuke Hašibira je také zabiják démonů, ale i na jejich poměry se chová velice agresivně, rozhodně však nemá tvrdší hlavu než Tandžiró. Všichni tři šermíři dostávají rozkaz, aby pátrali po démonech na Pavoučí hoře, ale žádný z nich netuší, jakému novému nebezpečí budou muset čelit.

Manga série o mladém členu protidémonských jednotek, kterému nadpřirozená stvoření vyvraždila skoro celou rodinu, se příjemně a svižně rozjíždí. S každým dílem autor Kojoharu Gotóge představí nové svérázné postavy. Tandžiró je excelentní bojovník, ale velmi skromný a slušný chlapec. Zen´icu s oblibou provolává, že na nebezpečí není přípraven. Chce se práci člena protidémonských jednotek vyhýbat a vůbec se projevuje jako skalní pesimista. Svým chováním vykresleným k dokonalosti zároveň funguje jako velmi vtipná postava. Občas se stane, že upadne do spánku či bezvědomí, v němž se z něho stává šíleně dobrý bojovník a zhouba démonů. Novým přírůstkem do týmu je Inosuke a i on se chová neskutečně divně. Nesmyslně agresivně, jako by ho vychovala dravé zvěř. Ti tři jsou zkrátka tým snů.

Jedna z věcí, která se nemění, je skladba každého dílu. Na začátku dojde k uzavření zápletky z minulého dílu, následuje krátký oddech či drobnější zápletka a ve druhé polovině startuje nové dobrodružství, které zůstává otevřené i po poslední stránce. Manga Zabiják démonů je takové příjemné akční prohlížení obrázků. Jednotlivé příběhové střípky spíše stojí na rozpracování bojových či akčních scén než na samotném násilí a čistou likvidaci démonů.

Nezlomitelné ostří pokračuje v nastaveném trendu a kvalitě předchozích dílů a čtenář může jen čekat, co si Kojoharu Gotóge vymyslí pro další pokračování. Exotičtější démony? Divnější členy protidémonských jednotek? Nebo se na scéně objeví zase samotný Kibucudži?

Vydavatel: CREW, 2021
Překlad: Petr Kabelka, Eliška Kabelková Vítová
Vazba: brožovaná
Tisk: černobílý
Počet stran: 196
Cena: 199 Kč