Keri Arthur: Smrtící touha

Už posedmé můžete zavítat  na australský kontinent za paličatou dhampírkou Riley. Hostitelka nabídne návštěvu luxusního hotelu, pochybné čtvrti, striptérského klubu, zbohatlických rezidencí i místa vraždy. Zkrátka pobyt jako žádný jiný.

Nový úplněk je za pár dní a s dhampírkou Riley cloumají vlkodlačí hormony . Místo aby si v klidu užívala svého upířího milence Quinna a hromady skvělého sexu, jako strážkyně Direktoria musí honit vraha. Sériového vraha, který zabíjí mladá děvčata a dokáže zmizet beze stopy. Zároveň dostává další případ, když někdo zabije starého upíra, kamaráda jejího šéfa Jacka Parnella. Mrtvých přibývá a Riley brzy neví, kam dřív skočit. K tomu se jí do případu plete Kye Murphy. Přitažlivý vlkodlak, lovec lidí, osobní strážce a její nepřítel. I když v tomhle případě oba pátrají po stejném vrahovi.

Riley, z poloviny upírka a z té druhé vlkodlačice, se má v poslední době docela dobře. Její vztah s Quinnem šlape jako hodinky. Její bratr-dvojče Rhoan také zakotvil ve stálém vztahu. S šéfovou asistentkou stále udržuje ozbrojené přátelství a ostatní vztahy na pracovišti fungují jako na drátkách. Jedinou vadou je to, že musí pracovat pro Direktorium jako strážce, za což můžou pokusy, které na ní byly v minulosti učiněny, ale i s tím se naučila žít. Takže ideální by pro ni bylo, kdyby si zločinci na dlouhou dobu dali oraz a stali se příkladnými občany. To ovšem nehrozí a Riley je v práci v jednom kole. K tomu se Riley vyplní jedno velké přání, ale rozhodně úplně jinak, než si představovala. Osud je zkrátka potvora a Riley tentokrát pěkně kousnul do pozadí.

Zdá se to neuvěřitelné, ale Smrtící touha je už sedmý román ze série o strážkyni Riley Jensonové od spisovatelky Keri Arthur. Sympatická dhampírka z australské městské fantasy ušla za tu dobu hodně dlouhou cestu, dospěla a našla své místo v životě. Přesto má tahle série stále čtenářům co nabídnout. Kromě množství akce, magie, cákanců krve a různých lidských zbytků obsahuje i značné množství sexu, přesto se autorce daří držet svižnou příběhovou linku s novou magickou kriminální zápletkou. Čtenáři ani Riley nemají šanci chytit dech, protože Smrtící touha pádí jako zběsilá. Neustále se něco děje.

Smrtící touha uzavírá kriminální případ, ale nechává za sebou další nezodpovězené otázky. Jenom na jejich zodpovězení zbývají už pouhé dva díly, protože série o Riley jich má přesně devět. Takové krásné magické číslo se pro tuhle australskou dhampírku zkrátka hodí.

Ukázka

Vydal: FANTOM Print, 2019
Překlad: Petra Kubašková
Obálka: Larry Rostant
Vazba: vázaná
Počet stran: 288
Cena: 339 Kč