Soutěž o knihu Bojovnice slunce – vyhodnocení

Poslední soutěží roku 2018 byla soutěž o novinku z nakladatelství Yoli, postapo fantasy Bojovnice slunce autorky P. C. Castové. Jak soutěž dopadla a ke komu kniha poputuje?

Anotace:
Mari z klanu Poutníků a Nik z Lesního kmene stáli ještě nedávno jako členové soupeřících klanů proti sobě. Teď však bojují bok po boku, i se svými psími kumpány, aby zachránili nejen jeden druhého, ale i svou nově vytvořenou smečku.

Lovec Thaddeus zradil vlastní lid a přispěl k jeho zhoubě způsobené lesním požárem. To mu však nestačí. Touží po vládě nad kmenem a viní Mari ze všeho zlého, co jeho kmen i jej samotného postihlo. Udělá všechno, aby získal moc, i kdyby tím měl zničit vše, co mu stojí v cestě.

V otráveném a zpustošeném městě se mezitím Mrtvý zrak stává ochotnou nádobou pro probuzeného Boha Smrti. Ten má své vlastní plány a využije kohokoli, včetně šíleného Thaddea, aby je naplnil.

P. C. Castová se v Bojovnici slunce vrací do postapokalyptického magického světa, kde se země drasticky změnila, do světa plného krásy a lásky, nebezpečí i krutosti.

 

Soutěžní otázky:
1) V které roce vyšla kniha Bojovnice slunce v originále?
2) Jak se jmenuje psí společník hlavní hrdinky Mari?
3) Jaký název má autorčina paranormální série o „internátu pro upíry“?

Správné odpovědi:
1) 2017
2) Rigel
3) Škola noci

 

Do soutěže přišlo celkem 26 odpovědí, téměř všechny správné.

Vylosována byla: S. Ševčíková z Břeclavi.

Blahopřejeme.