Soutěž o Ženu se sovou – vyhodnocení

Nakladatelství Fortna nám věnovalo do soutěže antologii povídek Žena se sovou editorek Františky Vrbenské a Zuzany Hlouškové. Ukázku si můžete přečíst zde. Soutěž včera skončila. Ke komu kniha poputuje?

 

 

Žena se sovou je druhý svazek čtyřdílné antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Užijte si opět pestrou paletu všemožných fantastických žánrů a těšte se na zajímavé hrdinky i hrdiny, kteří se vymykají známým klišé a vidí skryté věci, které ostatním unikají.
Kniha obsahuje 13 povídek, reprezentujících žánrovou pestrost literární fantastiky (fantasy, sci-fi, horor, steampunk, postapo, humor, kyberpunk, alternativní historie aj.). Povídky byly vybrány do druhé knihy tak, aby se koncepčně vázaly k titulní kartě Žena se sovou, tedy aby ukazovaly schopnost hrdinek i hrdinů vidět skryté věci a souvislosti.
Přílohu tvoří balíček 13 speciálních výkladových karet vycházejících ze symboliky tarotu.

 

Soutěžní otázky:
1) Kdo je autorem ilustrací na výkladových kartách ke knize?
2) Uveďte jména alespoň tří autorek, které přispěly do prvního svazku povídek Žena se lvem.

 

Správné odpovědi:
1) Jaroslav Svoboda
2) Vilma Kadlečková, Lucie Lukačovičová, Hanina Veselá, Václava Molcarová, Jana Šouflová, Karolína Francová, Lenona Štiblaríková, Zuzana Stožická, Dana Beranová, Dagmar Pirochová, Miroslava Dvořáková, Zuzana Hloušková, Julie Nováková.

 

Do soutěže přišlo celkem 52 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: M. Uhříková z Jablůnky.

Blahopřejeme.